Zavrieť

Porady

nič nevie?

ahoj, začínam v programe POHODA. Mám ale doma iba demoverziu. Preto prosím o radu.
skúšam nejaké možnosti miezd podla toho, ako som robila doteraz.
Stále má ale "POHODA" nejaký problém:
ak zamestnanec má náhradu mzdy v tom mesiaci, v ktorom nastúpil, nepočíta priemer na dovolenku - NAOZAJ TO NEDOKážE?
ak mal aj PN v tom istom mesiaci - nepočíta DVZ - VážNE TO NEVIE?
ak zamestnanec nedosiahol minim. VZ, napr. z dôvodu PN, alebo NV, píše mi, že nekontroluje dosiahnutie minimálneho DVZ, mám ho vraj opraviť ručne - TO NAOZAJ VážNE??

ALEBO JE TO IBA TýM, žE MáM DEMO-VERZIU???

dúfam, že som sa nedotkla nijakých fanúšikov a spokojných zákazníkov, ale toto všetko moj predchádzajúci program dokázal a na nič sa nepýtal.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Tak je to aj v "ostrej" verzii. Priemer na dovolenku aj DVZ pre PN si musíš zadať ručne. Ale aj tak neviem ako by niektorý program vedel vypočítať priemer z ničoho. Rozumieš, keď prechádzaš z iného programu. Samozrejme, potom, keď už odpracoval potrebný čas, počíta Pohoda riadne priemery.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Tak teda Olymp je podstatne inteligentnejší, tam stačí zadať predpokladanú mzdu a o ostatné sa postará.

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    dakujem za odpoved,do stareho programu som nikdy toto nezadavala, robil mi to automaticky - nejaky pravdepodobny podla zadanej mesačnej mzdy...
    No nič, tešim sa na vypočty..
    Neni pohoda ako "pohoda" že?

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    No dobre, aj tak sa mi to moc nepozdáva, keď zamestnanec nie je nový, ale len sa mení program, aby sa dával predpokladaný priemer. U nových zamestnancov to by šlo ale u starých? neviem, neviem.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    cloe Pozri príspevok
    No dobre, aj tak sa mi to moc nepozdáva, keď zamestnanec nie je nový, ale len sa mení program, aby sa dával predpokladaný priemer. U nových zamestnancov to by šlo ale u starých? neviem, neviem.
    Samozrejme pri prechode na nový program to tam treba doplniť aby nebol zamestnanec ukrátený - to je jasné, nový program to nemá ako vedieť aký priemer mal zamestnanec za minulý kvartál. Ale zadávateľka otázky nehovorila o starých zamestnancoch, alebo áno ?

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    sme sa asi nepochopili, máme aj zmenu zamestnávateľa, ktorý prišiel aj s novým programom.
    Čiže: dna 06,11, som ukončila PP vo firme xxx. a od 07,11, som nastúpila do firmy yyy
    Teda, zmenila som zamestnávateľa, pričom zamestnanci a v podstate aj vedenie zostalo všetko ako predtým, iba pribudol nový šéf.
    Mzdový program na xxx. nieje multiverzia, čiže nová firma, potrebuje aj nový program. tým sa stala pohoda.

    čiže: nový zamestnanci v novom pracovnom pomere a v novom programe.

    V starom programe v prvej firme, som nemusela nič dohadzovať. Automaticky mi počítal pravdepodobný priemer na dovolenku aj Pn pri nových zamestnancoch, Preto som zostala prekvapená, že tento to odo mna pýta.
    Takisto mám zamestnancov platených na úkol, rozdelených na organizačnú štruktúru a ekonomické objekty. V Pohode som našla iba jednu kolonku na úkol. takisto iba jednu kolonku na odmeny. aj príplatok za šoférovanie nemám kam napísať a podobne......
    Aj mi pohoda píše, že nekontroluje dosiahnutie minimálneho DVZ, nevie upraviť minimálny VZ (asi myslel na zdravotné), ked tento min. VZ nebol dosiahnutý, opravte ho ručne.

    Priznám sa, že som trocha spohodlnela, ked prvý program všetko prerátal, iba som kontrolovala.
    Teraz musím každého jedného zamestnanca ešte preratávať ručne? čo ak by som ich mala 400 namiesto 50?

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    sonka1 Pozri príspevok
    ... čo ak by som ich mala 400 namiesto 50?
    Ako jeden z viacerých "spolupáchateľov" jedného z obrovského z množstva mzdových programov ponúkaných na Slovensku nedokážem nereagovať na pohľad prezentovaný v tejto téme.

    Nie som tvorcom Pohody a (pravdepodobne) nie som ani tvorcom softvéru, ktorý si používala vo firme xxx.
    Týmto príspevkom sa preto nechcem dotknúť žiadnym spôsobom či už tvorcov softvéru, ktorý si používala vo firme xxx, alebo tvorcov programu Pohoda.
    Rovnako nemám dôvod obhajovať niekoho z nich.
    Sú to ľudia, ktorých (asi) nepoznám a nepoznám ani dôvody, ktoré ich viedli k (ne)zaradeniu niektorých funkcií do programu.

    Hovoríš veľmi všeobecne o softvére, ktorý si používala vo firme xxx.
    Navyše uvádzaš, že Tvoje poznatky o programe Pohoda vyplývajú iba z testovania demo verzie.

    Môžeš uviesť obchodný názov softvéru, ktorý si používala vo firme xxx?
    Skúsila si porovnať náklady (nadobúdacie a prevádzkové) na softvér, ktorý si používala vo firme xxx, s nákladmi na program Pohoda?
    Ktorý z nich je lacnejší z pohľadu nákladov na výpočet mzdy jedného zamestnanca?

    Bez odpovede na predchádzajúce tri otázky považujem Tvoje posudzovanie programu Pohoda za dosť zaujaté.
    Nechceš náhodou na lacnom "Trabante" (softvér Pohoda) zvládnuť to, na čo sú určené podstatne drahšie autá inej kategórie (softvér používaný vo firme xxx)?
    Alebo vytýkaš nedostatky predraženému programu Pohoda nezvládajúcemu to, čo "ľavou zadnou" zvládne "Trabant", ktorý si používala vo firme xxx?

    Nemám vedomosti o tom, že cieľovou skupinou zákazníkov používajúcich program Pohoda sú firmy zamestnávajúce, napríklad, 400 zamestnancov. O pozornosť takýchto firiem sa podľa mojich vedomostí uchádzajú dodávatelia iných programov. Nebudem tu tie programy menovať. Nemám záujem robiť im akúkoľvek reklamu.

    Ako programátor poznám veľa situácií, keď sa musím rozhodnúť, či niečo naprogramujem, alebo nie.
    Moja kapacita je konečná a, napríklad, zmeny "mzdovej legislatívy" za posledných cca 5 rokov sú "nekonečné".
    Pritom tlak zákazníkov na nezvyšovanie cien je neobyčajne veľký.
    To v konečnom dôsledku znamená, že mnohé firmy ako dodávatelia programov nemajú prostriedky na také rozšírenie "výrobných" kapacít, ktoré by pokrylo riešenie všetkých zmien v podmienkach výpočtu.

    Preto sa programátori veľmi často musia rozhodovať, ktoré zo zmien legislatívy (ne)naprogramujú.
    Väčšina neprogramuje najmä také funkcie, ktoré sa používajú raz za "uhorský" rok a ručný výpočet hodnôt zaberie iba zlomok času v porovnaní s časom, ktorý by bolo potrebné venovať kompletnému naprogramovaniu funkcie.
    Výpočet pravdepodobného DVZ pre nemocenské pri vzniku práceneschopnosti v mesiaci nástupu je jednou z takých funkcií, ktoré sa používajú relatívne zriedkavo.
    Predpokladám, že pre podobne riešenie (nenaprogramovať funkciu) sa rozhodli aj programátori Pohody...
    Naposledy upravil endrju : 09.12.07 at 10:36

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    ano endrju, súhlasím plne s tebou, tiež som sa nechcela dotknúť programátorov a podobne.
    Asi som bola zvyknutá na "lepšie". Nebudem robiť reklamu programu xxx, iba viem, že stál nejakých okolo 250 tisíc.(plus úpravy konkrétne pre nás podľa požiadaviek)
    Pohoda neviem kolko.....(ale z tých mála testovacích skúseností, bude asi jednoduchší)
    Náš nový šéf určite netuší tieto rozdiely v programoch, iba mi ho hodil do PC a urob za týžden výplaty - tak som z toho trocha na nervy. A ked som zistila, že nevie toto všetko počítať, bola som zhrozená, tak mám robotu naviac.
    Ale to už je moj problem, nie programu.
    Asi tento program nie je to pravé orechové pre naše výpočty.
    Ďakujem aj tak za Vaše názory.
    Prajem príjemnú nedeľu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.