Zavrieť

Porady

Daňová optimalizácia

Poraďte začiatočníkovi, ako optimalizovať 250-300T za rok. Na investiciu sa mi to zda malo a na zdanenie zase veľa. Budem rád každej ráde. Verím, že dobré nápady pomôžu aj iným.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    okikoo Pozri príspevok
    Poraďte začiatočníkovi, ako optimalizovať 250-300T za rok. Na investiciu sa mi to zda malo a na zdanenie zase veľa. Budem rád každej ráde. Verím, že dobré nápady pomôžu aj iným.
    Téma s týmto oficiálnym názvom by sa mohla vyvrbiť na jednu s najpopulárnejších tém na Porade. Je pravda, že trošku koliduje s etiketou porady :

    14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.

    Takto to predpokladám nebolo myslené.
    V závislosti od toho v akej oblasti podnikáš, by mohlo ísť napr. o zakúpenie materiálu, tovaru so spotrebou (predajom) v budúcom roku. To ale závisí ale aj od dostatku Sk, čo nie je vždy totožné s výškou daň. základu.

    okikoo je offline (nepripojený) okikoo

    okikoo
    Kľudne mi môžete radiť to, čo je v súlade zo zákonom.
    Tovar na sklad som kupoval v minulosti. Moc sa to nevyplatilo. Lebo ceny padali rychlešie, než som to stačil predávať.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    okikoo Pozri príspevok
    Kľudne mi môžete radiť to, čo je v súlade zo zákonom.
    Tovar na sklad som kupoval v minulosti. Moc sa to nevyplatilo. Lebo ceny padali rychlešie, než som to stačil predávať.
    Teda so obchodník. Vieš - možno by aj človek vedel niečo napomôcť, ale sám/-a vidíš, že len tak všeobecne na základe veľmi sporo formulovanej situácie to ani moc nejde.
    Takýto druh konzultácií - to si už vyžaduje lepšie poznať situáciu klienta. Aj u novej firmy so známym okruhom činnosti (ten vývoj a potreby sú niekedy "typizované") je to niekedy problém. Nemáš účtovníčku s ktorou si tieto veci vieš prejsť? Porada Ti tiež môže napomôcť, ale chce to ani nie tak zadať tému ako "pohrabať sa" v archíve. Ja tiež témy zadávam len výnimočne, ale zato v archíve sa hrabem dosť.
    Lion Topoľčany
    Som veľmi rada, že sa začala táto téma. Už niekoľko dní bojujem s myšlienkou, ako sa to spýtať, samozrejme za predpokladu, že neporuším etiketu portálu: takže len tak v kocke moje úvahy:
    SZČO-JÚ-platca DPH-pokiaľ viem, v JÚ v zásade ide o to, že zisk je jednoducho rozdiel medzi príjmami a výdajmi, keďže sa blíži koniec roka, zistila som, že mi isté oficiálne transakcie zamávajú so zikom hore-dole. Len si chcem overiť moje výpočty:
    momentálne príjmy mínus výdaje ak robia cca 250.000,- a ja mám do konca roka pár dní na isté transakcie -ako znížiť zisk-A/ak bežne nakupujeme tovar za 100.000,-cash a urobím to ešte
    tento rok, tak som úplne v iných číslach
    B/mám DF za 120.000 splatnú
    napr. 10.1.2008 a ja ju uhradím
    31.12.2007 tak som opäť v iných číslach
    C/ak mi zákazník dlží napr. 100.000,-Sk so splatn.31.12.2007, ale peniaze mi "nabehnú" na účet 4.1.2008, zase je zisk v iných číslach
    P.S.: kvôli prehľadnosti samozrejme neuvažujem odpočítateľnú položku na daňovníka
    Sú moje úvahy správne?

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Lion, tvoje úvahy sú správne. Takže môžeš ovplyvniť to, či faktúru zaplatíš v tomto roku alebo až budúcom. To, či ovplyvníš úhradu od tvojho odberateľa, to už neviem ale asi sa to dá zistiť.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    STRELEC Pozri príspevok
    Téma s týmto oficiálnym názvom by sa mohla vyvrbiť na jednu s najpopulárnejších tém na Porade. Je pravda, že trošku koliduje s etiketou porady :

    14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.

    Takto to predpokladám nebolo myslené.
    V závislosti od toho v akej oblasti podnikáš, by mohlo ísť napr. o zakúpenie materiálu, tovaru so spotrebou (predajom) v budúcom roku. To ale závisí ale aj od dostatku Sk, čo nie je vždy totožné s výškou daň. základu.
    Peter, táto téma zrejme vôbec nekoliduje s etiketou Porady, vôbec nezakladá ani náznak porušenia zákona. Je to pojem úplne bežný a štandardný v ekonomickom a podnikateľskom slovníku. Pre istotu na obhajobu použijem link:
    http://www.littera.sk/inshop/scripts...5432&level=138

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Danila Pozri príspevok
    Peter, táto téma zrejme vôbec nekoliduje s etiketou Porady, vôbec nezakladá ani náznak porušenia zákona. Je to pojem úplne bežný a štandardný v ekonomickom a podnikateľskom slovníku. Pre istotu na obhajobu použijem link:
    http://www.littera.sk/inshop/scripts...5432&level=138
    Význam termínu mi je zrejmý a je to súčasť bežnej praxe. Prvá časť môjho citovaného príspevku bola samozrejme púha prevencia.
    Viď druhá polovička toho istého príspevku = citátu.

    okikoo je offline (nepripojený) okikoo

    okikoo
    ..a takto to robia "veľki a silní" ... výber z članku...
    "
    Akcionári kritizovali nedávny prevod časti aktív 1. garantovanej na dcérsku spoločnosť G1 Investments založenú na Cypre. Akú majú istotu, že nad týmto majetkom nestratia kontrolu?
    „Táto operácia sa urobila na základe tlaku akcionárov vrátane Penty. G1 Investments je stopercentnou dcérou 1. garantovanej. V majetku tejto spoločnosti sú NCHZ, Solivary a Jasná Nizke Tatry a veľmi jednoducho sa dá spočítať, aký je jej majetok. Táto situácia je pre akcionárov absolútne prehľadná. Pri predaji na Cypre je minimálna daň. Výťažok z predaja sa prevedie do 1. garantovanej vo forme dividend a keďže Cyprus je v EÚ, nepodlieha tento prevod zdaneniu. Táto štruktúra teda nezneprehľadňuje situáciu v spoločnosti, naopak, pomáha akcionárom a zabezpečuje aj optimálne nastavenie daňovej štruktúry pre ďalší postup v 1. garantovanej.“

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    okikoo Pozri príspevok
    ..a takto to robia "veľki a silní" ... výber z članku...
    "
    Akcionári kritizovali nedávny prevod časti aktív 1. garantovanej na dcérsku spoločnosť G1 Investments založenú na Cypre. Akú majú istotu, že nad týmto majetkom nestratia kontrolu?
    „Táto operácia sa urobila na základe tlaku akcionárov vrátane Penty. G1 Investments je stopercentnou dcérou 1. garantovanej. V majetku tejto spoločnosti sú NCHZ, Solivary a Jasná Nizke Tatry a veľmi jednoducho sa dá spočítať, aký je jej majetok. Táto situácia je pre akcionárov absolútne prehľadná. Pri predaji na Cypre je minimálna daň. Výťažok z predaja sa prevedie do 1. garantovanej vo forme dividend a keďže Cyprus je v EÚ, nepodlieha tento prevod zdaneniu. Táto štruktúra teda nezneprehľadňuje situáciu v spoločnosti, naopak, pomáha akcionárom a zabezpečuje aj optimálne nastavenie daňovej štruktúry pre ďalší postup v 1. garantovanej.“
    Aj o tom je jeden zo spôsobov optimalizácie daní. A je to spôsob zákonný.

    gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

    gabi2
    Dobrý večer, viete mi prosím poradiť účtovníka, ktorý by mi pomohol odobriť účtovníctvo s.r.o. Všetko je hotové len nie je istota. Srdečná vďaka. Gabi Som z Martina.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.