Zavrieť

Porady

Zaokrúhlenie valutovej pokladne

V HUF poklani a aj v Eur pokladni mám na konci roka napr.3.39.Treba tieto haliere zaokrúhliť na 3.50? Zaokrúhliť môžem 548Ae/211AE.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    prepočet skk pri valutových pokladniach sa nezaokruhluje tak ako sa nezaokruhluju sumy pri bezhotovostnom styku

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Katty ako potom robíš inventúru pokladne keď na konci roka mám zostatok v HUF pokladni 4.91? (to je už prepočet na Skk)

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    To už nemáš skutočne žiadne HUF? Len zostatok v účtovníctve je toľko? Tak zrejme to vzniklo z kurzových rozdielov pri pohyboch v pokladni. Ja by som to dala na kurzovú stratu.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    Luna a koľko HUF máš v pokladni ??? 1HUF = 4,91 SKK takto? alebo nemáš nič lebo ak nemáš nič tak 0 HUF x kurz NBS 31.12.2004 = 0 a kurzový rozdiel 4,91 ide na kurzovú stratu. Ak máš nejaké HUF v pokladni tak ich prepočítaš kurzom k 31.12.2004 a rozdiel tej sumy oproti 4,91 zaúčtuješ buď na kurzové straty alebo kurzové zisky...

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    Inventúru valutovej pokladne robíš tak, že skontroluješ skutočné bankovky a mince v cudzej mene či ti sedia so zostatkom valutovej pokladne v účtovníctve v cudzej mene.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    V HUF pokladni mám iba dve položky nákup 1000HUF a poplatok 970 HUF, prepočtom na SKK mi ostalo iba 4,.91,ale haliere mám aj v EUR pokladni.
    Chcem urobiť inventúru pokladní,ale keď u nás nie sú haliere tak neviem ako urobiť inventúru.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    zostatok máš 30HUF = 4,91 SKK

    prepočet k 31.12.04 = 0,30HUF x 15,787 = 4,74 SKK

    kurzová strata 0,17 SKK 563/211

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Katty ďakujem,na ten prepočet ku koncu roka by som zabudla.Nemám s valutami skúsenosti. Aj v r.2004 mám len 15 dokladov. Ešte sa spýtam mincovku-inventúru nerobíš?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.