Zavrieť

Porady

aká daň?

Dobrý deň, potrebujem poradiť v tejto veci.
Budeme vyplácať zamestnancom 14. platy za roky 2003-2007. Zdaním im to 19% daňou, ktorá platí v súčasnosti?
V roku 2003 totiž bolo iné % dane z príjmov zo závislej činnosti, tak nie som si 100% istá, či sa to zdaňuje daňou, ktorá platí v súčasnosti, ale myslím si, že áno.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    barborka7 Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebujem poradiť v tejto veci.
    Budeme vyplácať zamestnancom 14. platy za roky 2003-2007. Zdaním im to 19% daňou, ktorá platí v súčasnosti?
    V roku 2003 totiž bolo iné % dane z príjmov zo závislej činnosti, tak nie som si 100% istá, či sa to zdaňuje daňou, ktorá platí v súčasnosti, ale myslím si, že áno.
    Ďakujem.
    Môžeš použiť len sadzbu, ktorá platí v súčasnosti.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    barborka7 Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebujem poradiť v tejto veci.
    Budeme vyplácať zamestnancom 14. platy za roky 2003-2007. Zdaním im to 19% daňou, ktorá platí v súčasnosti?
    V roku 2003 totiž bolo iné % dane z príjmov zo závislej činnosti, tak nie som si 100% istá, či sa to zdaňuje daňou, ktorá platí v súčasnosti, ale myslím si, že áno.
    Ďakujem.
    Samozrejme že 19%. Zdaňuješ daňou takou, aká platí v čase vyplatenia. Je jedno za aké to je obdobie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jankasm Pozri príspevok
    Samozrejme že 19%. Zdaňuješ daňou takou, aká platí v čase vyplatenia. Je jedno za aké to je obdobie.
    Zamestnanci sa tentoraz môžu tešiť, že staré odmeny majú vyplatené až teraz, aspoň ušetrili.

    barborka7 je offline (nepripojený) barborka7

    barborka7
    Ďakujem za odpovede, aj ja som si to tak myslela, ale potrebovala som si to overiť, lebo niekto prišiel s názorom, že sa to má zdaniť daňou platnou v r. 2003.
    Díky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.