Zavrieť

Porady

Fa z Ciech v SK

Dobry den,
chcem sa uistit:
nakupujem tovar na dalsi predaj z Ciech. Faktury su vystavene vzdy v SK aj uhrada je v SK. Faktury zadavam v slovenskej mene, tj. neprepocitavam nic kurzom NBS. Robim to dobre?
Pouzivam software Alfa na JU, som neplatca DPH.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Áno robíš to dobre. Aj keby si prepočítaval tak kurz bude vždy 1:1

    viktor24 je offline (nepripojený) viktor24

    viktor24
    Dakujem za rychlu odpoved. A co v pripade: na fakture je uvedena aj ciastka v CZ, kurz akym ceska firma prepocitala sumu a vysledna suma v SK. Uhrada bola v SK.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    viktor24 Pozri príspevok
    Dakujem za rychlu odpoved. A co v pripade: na fakture je uvedena aj ciastka v CZ, kurz akym ceska firma prepocitala sumu a vysledna suma v SK. Uhrada bola v SK.
    Neprepočítavaš. Požadovaná suma na úhradu predsa je v SKK.

    viktor24 je offline (nepripojený) viktor24

    viktor24
    Uz si pripadam ako cvok (najma ak znovu precitam sv. povodnu otazku - prepocet 1:1). Uz len posledna otazka: fa z Ciech, na ktorej je uvedena suma aj v CZ aj v SK zadavam do evidencie zavazkov len v SK. Je to spravny postup alebo by som mal zadat aj v cudzej mene, uvedeny kurz atd.
    Smith, vdaka za ochotu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    viktor24 Pozri príspevok
    Uz si pripadam ako cvok (najma ak znovu precitam sv. povodnu otazku - prepocet 1:1). Uz len posledna otazka: fa z Ciech, na ktorej je uvedena suma aj v CZ aj v SK zadavam do evidencie zavazkov len v SK. Je to spravny postup alebo by som mal zadat aj v cudzej mene, uvedeny kurz atd.
    Smith, vdaka za ochotu.
    Zadávaš v mene, v akej požadujú úhradu.

    P.S. Ak si platiteľom DPH nezabudni na samozdanenie.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Ahojte. Mám podobný problém. Účtujem v PÚ, sme platcovia DPH a firma z Čiech je platca DPH. Na faktúré je poznámka: Osobou povinnou priznať a zaplatiť daň je podla par. 10 zákona o DPH platca, pre ktorého sa služba uskutočňuje. To znamená samozdanienie plus mínus. Lenže problém je v tom, že robím v Omege a je to zahraničná faktúra a Sk mena. Keď by som ju nahodila do došlých faktúr SKK tak tam nemám kód na samozdanie a do ZDFA ju nemôžem nahodiť lebo je v SKK a tam zase kód na samozdanie mám. Prosím o pomoc, dúfam, že niekto z Vás už taký prípad mal. Ďakujem vopred.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    SMartina Pozri príspevok
    Ahojte. Mám podobný problém. Účtujem v PÚ, sme platcovia DPH a firma z Čiech je platca DPH. Na faktúré je poznámka: Osobou povinnou priznať a zaplatiť daň je podla par. 10 zákona o DPH platca, pre ktorého sa služba uskutočňuje. To znamená samozdanienie plus mínus. Lenže problém je v tom, že robím v Omege a je to zahraničná faktúra a Sk mena. Keď by som ju nahodila do došlých faktúr SKK tak tam nemám kód na samozdanie a do ZDFA ju nemôžem nahodiť lebo je v SKK a tam zase kód na samozdanie mám. Prosím o pomoc, dúfam, že niekto z Vás už taký prípad mal. Ďakujem vopred.
    Skús nahodiť ako zahraničnu a prepočítavaci kurz daj 1:1. Neúčtujem v Omege, tak neviem či to bude takto fungovať.

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Ak dostaneš zDF a je vystavená v SKK, tak účtuješ riadne ako zDF, iba menu vyberieš SKK, kurz bude 1. Musíš to tak urobiť, lebo potrebuješ urobiť samozdanenie. Pre tovar z EÚ je to vzor 72, pre služby vzor 73.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.