Zavrieť

Porady

Oznamovacia povinnosť - EXE

Dostala som žiadosť o poskytnutie súčinnosti, v ktorej nás žiadajú o oznámenie čísla účtu zamestnanca. Nie som si istá, či môžem alebo musím tento údaj poskytnúť.
Prosím Vás o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Pokiaľ by ste mali exekučný príkaz na výkon zrážok, ten ste povinní rešpektovať, ale keďže nie ste osobou uvedenou v §34 Zákona 233/1999 Z.z. o súdnych exekútoroch, nevzťahuje sa na Vás povinnosť súčinnosti, podľa môjho názoru má právo žiadať oznámenie o bankovom účte od banky podľa § 34 odsek 5.
    Naposledy upravil Braňo : 20.12.07 at 08:31

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Odsek znie: vo veci exekúcie vedenej tunajším úradom pod vyššie uvedenou spis. značkou, Vás v zmysle par. 34 Exekučného poriadku a na základe poverenia na vykonanie exekúcie, žiadam o poskytnutie súčinnosti pri výkone exe, a to o oznámenie .....

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Sme zamestnávateľom dotyčného, čiže máme údaje o mzde, čísle účtu a pod., ktoré (predpokladám) exekútor potrebuje. Len nie som si istá, či je to aj z pohľadu ochrany osob. údajov OK.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Ešte mám jednu otázočku. Druhý exekútor ma žiada o doručenie EXE zamestnancovi, tiež na základe par. 34. Ja tam však nič také nevidím, podľa čoho by som mala byť povinná doručovať tieto písomnosti. Keď prišla jedna-dve, doručila som. Ale teraz mi chodia pravidelne každý mesiac nejaké, a ja na to čas nemám. Navyše mám prevádzky aj v iných mestách. Môžem to vrátiť - odmietnuť ?

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Môžeš mi, prosím, dať link na zákon, z ktorého čepráš info? Ja pozerám na zákon.sk a tam par. 193-194 je o ďalšej súčinnosti ex-tora.
    Par. 47-49 hovorí o tom, že e-tor je povinný doručiť upovedomenie o začatí exe do vlastných rúk a náhradné doručovanie je vylúčené. Nie som si istá, ale chápem to tak, že o doručenie by sa mal postarať e-tor sám alebo prostred. pošty.

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    fipina Pozri príspevok
    Môžeš mi, prosím, dať link na zákon, z ktorého čepráš info? Ja pozerám na zákon.sk a tam par. 193-194 je o ďalšej súčinnosti ex-tora.
    Par. 47-49 hovorí o tom, že e-tor je povinný doručiť upovedomenie o začatí exe do vlastných rúk a náhradné doručovanie je vylúčené. Nie som si istá, ale chápem to tak, že o doručenie by sa mal postarať e-tor sám alebo prostred. pošty.
    zákon č. 233/1995 účinný k 20.12.2007
    to čo píšeš ty, to je ešte staré znenie, pred novelami

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    skaspa Pozri príspevok
    zákon č. 233/1995 účinný k 20.12.2007
    to čo píšeš ty, to je ešte staré znenie, pred novelami
    Našla som ten zákon, ale žiadny s účinnosťou k 20.12.2007.

    Obč. súd. poriadok, par. 46 : doručenie je možné aj prostredníctvom osoby, ktorá má toho istého zamestnávateľa (teda chápem: prostred. kolegu), ak táto osoba má záujem vykonať doručenie. Chápem to správne?

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    fipina Pozri príspevok
    Našla som ten zákon, ale žiadny s účinnosťou k 20.12.2007.
    jaspi.justice.gov.sk - vľavo "predpisy" - do okienka "číslo predpisu" dáš 233/1995 a do okienka "účinnosť k" dáš dátum, ku ktorému hľadáš účinnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.