Zavrieť

Porady

Ako pripojiť notebook k počítaču sieťovým káblom

Prosím o radu, ako pripojiť notebook k počítaču sieťovým káblom? Potrebujem ich mať prepojené na výmenu dát. Vie mi niekto poradiť, ako, kde, čo nastaviť?
Ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    Čo všetko sa musí nastaviť, aby som mohol kopírovať jednotlivé súbory z jedného na druhý comp?
    Ďakujem

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Bastian Pozri príspevok
    Čo všetko sa musí nastaviť, aby som mohol kopírovať jednotlivé súbory z jedného na druhý comp?
    Ďakujem
    1. musíš použiť tzv. "krížový" sieťový kábel
    2. musíš nastaviť ručne IP adresy oboch PC ..... postup:

    Štart - Ovládací panel - Sieťové pripojenia - klik pravým tlačítkom myši na sieťovú kartu - Vlastnosti - záložka "všeobecné - vyroluj v okne Internet protokol (TCP/IP) - klik Vlastnosti

    Klikni na "Použiť túto IP adresu" a zadaj IP .... napr. 192.168.1.1 (počítač 1) a 192.168.1.2 (počítač 2)
    Maska podsiete: 255.255.255.0 - pre oba PC rovnaká

    a tiež by mali mať obe PC rovnakú doménu ... to nájdeš v názve PC - ak klikneš na "Tento počítač" pravým tlačítkom myši a dáš vlastnosti

    reštart PC

    hotovo.

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    Bastian Pozri príspevok
    Čo všetko sa musí nastaviť, aby som mohol kopírovať jednotlivé súbory z jedného na druhý comp?
    Ďakujem
    musis nastavit protokol tcp/ip a to takto: kliknes na start-ovladacie panely-sietove pripojenia. potom kliknes pravym tlacitkom mysi na pripojenie k miestnej sieti a das poslednu polozku v otvorenej roletke vlastnosti. v novootvorenom okne si najdes polozku protokol siete internet a kliknes na nu. musi byt zahackovana. kliknes na tlacitko vlastnosti a otvori sa nove okienko. tam das nasledujuce parametre. aktivujes moznost pouzit nasledujucu adresu IP. do koloniek napises nasledovne IP adresa: 192.168.1.100, maska: 255.255.255.0. Toto iste vykonas aj v druhom pc, s tym rozdielom, ze pouzijes adresu IP 192.168.1.101. Tieto nastavenia ti postacia na kopirovanie suborov z jedneho pc do druheho. brana a dns server sa nastavuje, ked chces ist na internet. dolezite je vsak jedno. na prepojenie tychto pocitacov potrebujes nie obycajny sietovy kabel, ale tzv. križený. inak to nepojde. a samozrejme musia byt vypnute vsetky firewally a podobne haluze v oboch pc, ktore mozu takuto komunikaciu obmedzovat. good luck

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    teraz kukam, ze chlap ma kusok predbehol . no nist. ale este tolko ze,:
    ak si chces pozriet, v jednom kompe, to co mas nazdielane v kompe druhom, na prenos suborov, tak sa to da jednoducho urobit takto. v pocitaci, kde si zadal 192.168.1.101, v chlapovom pripade 192.168.1.2

    1. kliknes na start- spustit
    2. zadas do riadku v okne tento prikaz \\192.168.1.100 pripadne \\192.168.1.1 a otvori sa ti okno so subormi, ktore su nazdielane v druhom pocitaci.

    Toto iste funguje aj naopak. v pocitaci oznacenom 192.168.1.100, alebo 192.168.1.1 zadas do toho isteho riadku prikaz \\192.168.1.101, alebo 192.168.1.2.

    Dufam, ze nemusim pripominat, ze musis mat tie subory, ktore chces prenasat zdielane. :-)

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    3 otázky:

    musím pridať miesto v sieti, alebo len nastavím čo tam je?
    na PC mám - Local area Conection
    na druhom - Připojení k místní síti, 1394 Pripojenie, Pripojenie k miestnej sieti 2

    keď otvorím tie brány, tak sa mi nedostanu hackeri do PC?

    ako nastavim aby boli súbory zdielané?

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    Bastian Pozri príspevok
    3 otázky:

    musím pridať miesto v sieti, alebo len nastavím čo tam je?
    na PC mám - Local area Conection
    na druhom - Připojení k místní síti, 1394 Pripojenie, Pripojenie k miestnej sieti 2

    keď otvorím tie brány, tak sa mi nedostanu hackeri do PC?

    ako nastavim aby boli súbory zdielané?
    tri odpovede:
    1. nemusis, nastavis co tam je. ale podla vsetkeho tam mas viac sietovych kariet v jednom pc. tak daj pozor, aby si strcil kabel do tej pravej a zaroven tu istu aj nastavil ip adresu. na tom prvom nastav to local area connection.

    2. nijake brany neotvoris. ked mas odpojene pc od internetu, tak sa ti tam ziadni hackeri nedostanu. a uprimne povedane, hackeri kaslu na tvoje pc, ak nie si zamestnancom nejakej statnej institucie, alebo SIS.

    3.mno, toto je trochu komplikovanejsie. zdielat mozes priecinky, nie subory. tzn. kliknes pravym na mysi na nadradeny priecinok suborom, ktore chces zdielat. v roletke vyberies polozku zdielanie a zabezpecenie, alebo anglicky je to nejak sharing. zahackujes slozka zdielana v sieti a das pouzit a ok. potom by sa pod priecinkom, zlozkou, ktoru si dal zdielat mala objavit taka ruka.

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    robovi Pozri príspevok
    tri odpovede:
    1. nemusis, nastavis co tam je. ale podla vsetkeho tam mas viac sietovych kariet v jednom pc. tak daj pozor, aby si strcil kabel do tej pravej a zaroven tu istu aj nastavil ip adresu. na tom prvom nastav to local area connection.

    2. nijake brany neotvoris. ked mas odpojene pc od internetu, tak sa ti tam ziadni hackeri nedostanu. a uprimne povedane, hackeri kaslu na tvoje pc, ak nie si zamestnancom nejakej statnej institucie, alebo SIS.

    3.mno, toto je trochu komplikovanejsie. zdielat mozes priecinky, nie subory. tzn. kliknes pravym na mysi na nadradeny priecinok suborom, ktore chces zdielat. v roletke vyberies polozku zdielanie a zabezpecenie, alebo anglicky je to nejak sharing. zahackujes slozka zdielana v sieti a das pouzit a ok. potom by sa pod priecinkom, zlozkou, ktoru si dal zdielat mala objavit taka ruka.
    ĎAKUJEM
    Dúfam, že som strčil kábel do tej pravej...

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    Internet už ide aj na počítači, ale ostatné nie. Asi sa na to vykašlem - len dúfam, že som si neprestavil niektoré veci...
    Ešte raz ďakujem.

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Bastian Pozri príspevok
    Internet už ide aj na počítači, ale ostatné nie. Asi sa na to vykašlem - len dúfam, že som si neprestavil niektoré veci...
    Ešte raz ďakujem.
    Ak ti ide internet a nejde zdielanie súborov, nemáš nastavenú na oboch PC rovnakú "Pracovnú skupinu".

    Tento počítač -klik pravým - Vlastnosti - záložka "Názov počítača"- tam nájdi položku "Pracovná skupina" - na oboch PC musí byť rovnaká (rozdiel je aj v malom a veľkom písmene).

    Najlepšie je spustiť na oboch PC sprievodcu vytvorením siete a ten sa o to postará (resp. ty, ak budeš postupovať podľa neho).

    actimel je offline (nepripojený) actimel

    actimel
    všetko som spravil podla toho postupu a aj nasiel som sa v sieti, ale ked si chcem otvorit zdielane subory na tom druhom pocitaci tak mi vyhodi tabulku(mam screen): Zadajte sietove heslo- chce to heslo k tomu druhemu nb ale ziadne tam nemam nastavene
    nwm co som spravil zle...obidva maju win7 (ultimate+ home premium) meno 1.pocitaca je notebook a 2. ma nazov notebook1 a pracovna skupina DOMA
    alebo ako inak sa da spravit domaca skupina cez krizovy kabel? ..prosim o radu

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Tie nastavenia co si robil boli pre WIN XP - ved ta tema je roku 2007. Ked mas WIN 7 je situacia trochu ina.
    Napisa ako mas prepojene pocitace, napr oba mas napojene na router alebo prepojene sietovym kabelom. WIN 7 totiz rozpozna pocitace ked su na jednej sieti sam a nazyva sa to DOMACA SIET a pri jeje nastavovani si vyberies co das na zdielanie z ktoreho pocitaca. Pri vytvarani, potvrdzovani tejto moznosti sa vygeneruje heslo domacej siete a pri nasledovnim prihlaseni ho musis zadat.
    Takze napis ako ichj mas prepojene nech mozeme ist dalej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.