Zavrieť

Porady

Bezpečnostná poistka

Pri kontrole plynového šporáku, mi bolo oznámené, že plynové horáky musia byť vybavebé poistkou, ktorá zastaví plyn ak zhasne plameň. Rieši túto problematiku naša legislatíva?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Jedná sa pravdepodobne o vyhlášku 401/2007 MV SR, ale o tom čo hovoríš, som tam nenašla ani zmienku. Mal si sa dotyčného opýtať na číslo zákona, vyhlášky, resp. normy, ktorá o tom pojednáva

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Luboš 7 Pozri príspevok
    Pri kontrole plynového šporáku, mi bolo oznámené, že plynové horáky musia byť vybavebé poistkou, ktorá zastaví plyn ak zhasne plameň. Rieši túto problematiku naša legislatíva?
    Myslím, že nie, veď kopec domácností má sporák bez poistky.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ja o takejto poistke viem iba pri kotloch.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Tu ma predsa peciaca rura u plynoveho sporaku v podobe bimetalovej poistky, ostatne horaky tuto poistku u starych sporakov ani nemozu mat, z technickeho hladiska by islo o moznu upravu iba u novych, vo vyrobe, ale nie u starych, mal som tiez nedavno reviziu plynoveho sporaku a chce stale iba vymenu hadice Tvoj revizny cloviecik si vymysla, ale su to predsa ludia

    Bezpečnostná poistka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.