Zavrieť

Porady

Súkromný účet!

Ahoj! Zase Vás otravujem s tým súkromným účtom, ktorý použila SZČO na úhradu faktúr(nemá založený podnik. účet, lebo skoro všetko berie v hotovosti), lebo som sa dozvedela, že si musí napísať zmluvu o pôžičke, pretože ona ako keby požičala svoje súkromné peniaze na podnikanie! Nie je mi to jasné prosím poraďte mi!!!!
Usporiadat
zyx66 zyx66

zyx66 je offline (nepripojený) zyx66

ako casto je bezne ze mi pride danova kontrola ked robim JU a som maly zivnostnicek?
0 0
aňuša aňuša

aňuša je offline (nepripojený) aňuša

veselá kopa
....záleží aký veľký je Daňový úrad a koľko majú daňových poplatníkov. Ja som mala kontrolu hneď v prvom roku a poviem Ti , že som aj rada. Ak by som robila chyby pri účtovaní , tak by som ich robila opakovane. Takže mám istotu, že účtujem dobre. Aj na odpočet DPH som mala kontrolu ( keď mi mali vracať peniažky) a dopadlo to na jednotku. A keď som sa na DÚ opýtala, prečo prišli tak skoro, tak odpoveď bola ......je to náhodný výber...takže asi tak.

Pekný deň.
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

Ahojte,

SZČO omylom zaplatila faktúru zo súkromného účtu. O týždeň nato túto sumu za faktúru preposlal z podnikateľského účtu na súkromný, takže si tie peniaze vrátil.

Ako to zaúčtujem?
Úhrada fa zo súkromného cez ID?
Prevod z podnikateľského na súkromný osobná potreba?
Naposledy upravil luciana1 : 17.03.08 at 13:38 Dôvod: doplnenie
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

Poradí mi niekto? Prosííím.

Vopred ďakujem
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

Pekne, pekne prosííím.
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

Konečne som to našla v inom príspevku.
Toľko som tu toho už prečítala, že som už nevedela koľko je 1+1.

Prajem pekný večer.
Naposledy upravil luciana1 : 17.03.08 at 16:43
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať