Zavrieť

Porady

Správanie a poriadok na Porada.sk

admin
Udržať komunitu veľkú ako je Porada.sk nie je veľmi ľahké.
Nemožno čakať že sa tu vyskytnú len členovia, ktorí Vám budú vyhovovať.

Akokoľvek je však mojou prioritou aby Porada naďalej ostala stránkou s vysokou úrovňou ohľaduplnosti a etického správania.

Zaviedol som na Porade "Poriadkové upozornenia". Podľa závažnosti prestúpenia etikety budú previnenému pridelené "pokutové body", ktoré keď sa nahromadia, bude úplne alebo dočasne vylúčený.

Takže Vás prosím o nahlasovanie príspevkov v ktorých sa:
- urážajú, zosmiešňujú alebo osočujú iní členovia
- spamuje
- degradovanie serióznej témy na kaviarenskú
a iné .-)

Verím, že sa nám bude dariť udržiavať poriadok, aby sme aj naďalej "vedeli spolu viac"
Naposledy upravil Richard : 16.01.08 at 12:25
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Jano23 Pozri príspevok
Admin, mám jednu tému,ktorú by si mohol zaradiť ,/aj keď to paradoxne znie / povedzme do témy takzvaných "oddychviek",trebas s názvom
"Ako som sa stál , alebo skoro stal /alebo sa stali moji príbuzní , kamaráti, známy ,obeťou podvodu /podvodníka/ ".Je tu desaťísice poraďakov. Môžeme si vypočuť "poraďacku Paľbu alebo Lampáreň"
a poučiť sa na cudzích chybách. /lepšie ako na vlastných/.
Mňa osobne podviedla jedna malá cestovná kancelária. Bolo to iba 13 tis. Sk , ale poraďaci môžu mať stovky príbehov o podvodoch z vlastnej praxe, alebo že sa stal niekto obeťou podvodu z ich okolia /trebars o podvodoch s nezaplatenými faktúrami, prevodoch pri nehnuteľnostiach a.tď./.
Proste by to bola nejaká "poraďacka lampáreň"...
Janko, myslím, že to nieje možné- ja som sa o takéto niečo tu snažil, proste začať nejakú debatu o tom čo ty píšeš, ale tu sa to nedá,hneď ťa zablokujú a že kazíš moralku a rozdeľuješ poradu a pod.- ja som chcel...ale fakt sa to tu nedá
0 0
Jano23 Jano23

Jano23 je offline (nepripojený) Jano23

Nie Stanislav, tentoraz súhlasím s adminom. Su ti tisíce poraďakov
a niektorí by naozaj mohli začať menovať firmy, písať mená a.tď.
Ja som to myslel v dobrom / a nedomyslel som , že to sa môže zvrtnuť aj iným smerom/ , ako uvádza admin napísať príbeh o
rôzných / niekedy až geniálnych/ typoch podfukov, alebo nedokonaných podfukoch s osobnou skúsenosťou alebo so skúsenosti našich známych o ktorých vieme, ale naozaj s tisícov poraďakov sa nájde pár jedincov , ktorí to zoberú "osobne" a začnu menovať konkretné osoby , firmy...
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Ešte to doplním.
Ak je to čistý podfuk môže byť aj meno. Niekedy je ťažké určiť hranicu...

Ja sa chystám napr. napísať do blogu o jednej firme - zahraničnej ktorá posiela firmám letáky na zaplatenie poplatku za doménu, napríklad mne prišlo za www.porada.sk. V skutočnosti to je však chyták, pretože oni nie sú registrátormi ale ten leták navodzuje takú "atmosféru".
Podobný chyták robí firma, ktorá sa tvári že je oficiálny obchodný register...

takéto typy môžu byť kľudne v blogu, sú to dobré rady...

ale že sa tu niekto začne hádať že tá či oná firma robí zle plastové okná a podobne, toto je ťažké len tak preveriť...
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Suhlasim s Richardom, účelom témy by malo byť upozornenie, na konkrétne firmy, podnikateľov,na ktoré si treba davať pozor ak nie sú poctiví, korektní a sú špekulanti a máme to pádne a jasné dôkazy.

Veď len tak všeobecne sa sťažovať môžme v téme [SEARCH]Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo[/SEARCH]
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

a "konkrétne" sa sťažovať dá aj tu:
http://staznosti.sme.sk/
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Heni Pozri príspevok
a "konkrétne" sa sťažovať dá aj tu:
http://staznosti.sme.sk/
dobrá stranka, ale my si chceme odovzdavať skusenosti na Porade.
0 0
rudoex rudoex

rudoex je offline (nepripojený) rudoex

Môže niekto poradiť,kde nájdem paragraf alebo článok,ktorí prikazuje umiestnenie mena živnostnika na branke domu.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
rudoex Pozri príspevok
Môže niekto poradiť,kde nájdem paragraf alebo článok,ktorí prikazuje umiestnenie mena živnostnika na branke domu.
1. Zle si zaradil.
2. Hladaj v živnostenskom zákone
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

rudoex Pozri príspevok
Môže niekto poradiť,kde nájdem paragraf alebo článok,ktorí prikazuje umiestnenie mena živnostnika na branke domu.
http://www.porada.sk/t16919-zivnoste...-1-2008-a.html
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Dobrý deň motylik7,

reklama na Porade a zvlášť na vlastné veci je zakázaná!!!!!!!!!!!
Toto je posledné upozornenie, nabudúce Vám bude zrušené konto
--------------

Dôvod: SPAMovanie (nepovolená reklama)

Za príspevok:
http://www.porada.sk/84257-plesnove-...tml#post753649


Tak som sa prelúskala až sem. Dobre, chápem, poriadok musí byť, tak sa už budem snažiť sem nedávať veci znejúce ako reklama. A čo tie ostatné odkazy a linky podobného druhu (v mojom prípade alternatívna medicína), akému holdujem aj ja? Predpokladám, že všetko takéto treba nahlasovať, lebo je to reklama. Alebo sa mýlim?
Mimochodom, keď niekto odporučí prostriedok, ktorý je dobrý a pomohol jemu aj dalším ľudom, ide vždy o reklamu? To by sa potom muselo nahlásiť koľko príspevkov? A ako mám rozoznať, či je to moje odporučenie dobrého prostriedku SPAM alebo IBA ODPORUČENIE? Ja som alternatívnu medicínu nikdy nerobila pre obchod, ale preto, lebo ma baví a baví ma aj pomáhať ľudom k zdraviu. Baví ma to tak ako nič na tomto svete. Takže takáto represia proti mne mi príde veľmi ľúto. To už pomaly nebudem môcť nič povedať bez toho, aby som sa bála, že porušujem pravidlá.
A ďalšia vec: ked ma niekto požiada o informáciu cez súkromnú správu a ja mu cez súkromnú správu odpovedám presne na jeho otázku, je to SPAM? Pretože sa mi stalo, že sa mi aj v SS vyhviezdičkovala časť slova.
Ďakujem za odpoved. Dúfam, že som písala dosť zrozumiteľne, niekedy s tým mám problém.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Viem, že nepatrí to celkom sem, ale dnes ráno s prekvapením som zistil, že prišiel som o VIP členstvo. Neviem či je to iba chybou systému (asi nie, inak by to bol plošný jav, ale ostatní vipkári majú v profile naďalej to označenie), alebo som nejakým spôsobom previnil, porušil etiketu. Ak je tomu tak, očakával by som upozornenie na previnenie.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
smith Pozri príspevok
Viem, že nepatrí to celkom sem, ale dnes ráno s prekvapením som zistil, že prišiel som o VIP členstvo. Neviem či je to iba chybou systému (asi nie, inak by to bol plošný jav, ale ostatní vipkári majú v profile naďalej to označenie), alebo som nejakým spôsobom previnil, porušil etiketu. Ak je tomu tak, očakával by som upozornenie na previnenie.
Už to mám späť. Ďakujem.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Hmm, zaujímavé. To nemá ani hlavu ani pätu
Žeby bolo serveru teplo?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať