Zavrieť

Porady

Nepeňažná zložka mzdy

Mám takýto problém. Zamestnávateľ poskytuje zamestnancom stravu bezodplatne, teda zadarmo. 55% si zamestnávateľ uplatní ako náklad. Mňa zaujíma či tých 45% musí zamestnancom vyčísliť vo výplate ako nepeňažnu zložku mzdy a teda aj zdaniť. Má niekto podobný prípad. Ak áno poraďte mi. Ďakujem Slávka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Podľa mňa je to zdaniteľný príjem zamestnanca. Ale ešte by som tam dával príspevok zo soc.fondu. Teda nie celých 45% ceny bude potom zdaniteľným príjmom pre zamestnanca.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    smith Pozri príspevok
    Podľa mňa je to zdaniteľný príjem zamestnanca. Ale ešte by som tam dával príspevok zo soc.fondu. Teda nie celých 45% ceny bude potom zdaniteľným príjmom pre zamestnanca.
    No zbohom....
    To mám čo robiť, toto všetko prerátavať.
    Už teraz ma z toho chytá zimnica.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jamis Pozri príspevok
    No zbohom....
    To mám čo robiť, toto všetko prerátavať.
    Už teraz ma z toho chytá zimnica.
    Počkajme ešte na vyjadrenie fundovanejších členov. Ja len sa domnievam, že by to mal byť zdaniteľným príjmom.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Podľa mňa nepeňažný príjem zamestnanca by mal byť oslobodený
    § 5 ods 7 b)
    "hodnota stravy poskytovanej zamestnávateľom zamestnancovi na spotrebu na pracovisku alebo v rámci stravovania zabezpečovaného prostredníctvom iných subjektov"

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Ludkovia pripojte sa k tomu a povedzte, že sa to nemusí zdaňovať.
    Ten § si poriadne preštudujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Petra29 Pozri príspevok
    Podľa mňa nepeňažný príjem zamestnanca by mal byť oslobodený
    § 5 ods 7 b)
    "hodnota stravy poskytovanej zamestnávateľom zamestnancovi na spotrebu na pracovisku alebo v rámci stravovania zabezpečovaného prostredníctvom iných subjektov"
    Neviem či tento odsek § 5 sa môže aplikovať aj na stravné poukážky. Ja som to pochopil tak, že ak zamestnávateľ zabezpečuje stravu priamo v nejakej reštaurácii. Lebo vlastne str.lístky sa môžu použiť aj na iné ako na stravovanie.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    smith Pozri príspevok
    Neviem či tento odsek § 5 sa môže aplikovať aj na stravné poukážky. Ja som to pochopil tak, že ak zamestnávateľ zabezpečuje stravu priamo v nejakej reštaurácii. Lebo vlastne str.lístky sa môžu použiť aj na iné ako na stravovanie.
    Viem na 100%, že tieto stravné lístky sa využívajú na obed v reštaurácii.
    Lenže ja to viem, ale dá sa to spochybniť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.