Zavrieť

Porady

Ako sa brániť

Máme zateplený panelákový dom. Ja žialbohu bývam na prízemí a môžem povedať, že o zateplení nemôže byť ani reči. Zateplenie urobili iba od prízemia, čiže pivničné priestory zostali nezateplené ani okná nie sú na pivnici vymenené. Zospodu nám nehorázne fúka a o ušetrení tepla sa nám môže len snívať. Všetci v baráku sú spokojní a nikoho už nezaujíma, že my máme stále zima. Ale za zateplenie si musíme platiť rovnako ako keby nám plnilo účel, nakoľko máme ako spoločenstvo úver. Poradí mi niekto ako sa mám brániť. Predseda nám hovorí, že sa musia došetriť peniaze a potom sa to nejako dorieši. Ale už to tak máme tretiu zimu a nič sa nedeje.Pomaly sa s tým aj zmierujem, len ma štve, že vykurujem susedov a oni majú samé preplatky vlastne na môj účet. Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Zateplenie malo byt riesene v projekte, ktory mal riesit aj tieto otazky. Jednou z chyb firiem, ktore robia zateplenie je, ze nezatepluju spodne podlazie pod urovnou podlahy podlazia min. v 1,5 nasobku hrubky podlahy. Na pivniciach sa ponechavaju povodne okna, nezatepluju sa steny pivnicnych priestorov...obvykle chyby. Nalepi sa polystyren a hotovo. Nie je zateplenie, ako zateplenie.

    Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

    Peter Briatka
    najag Pozri príspevok
    Zateplenie malo byt riesene v projekte, ktory mal riesit aj tieto otazky. Jednou z chyb firiem, ktore robia zateplenie je, ze nezatepluju spodne podlazie pod urovnou podlahy podlazia min. v 1,5 nasobku hrubky podlahy. Na pivniciach sa ponechavaju povodne okna, nezatepluju sa steny pivnicnych priestorov...obvykle chyby. Nalepi sa polystyren a hotovo. Nie je zateplenie, ako zateplenie.
    Dovolím si nesúhlasiť s tým, že je to chyba realizátora - predsa robí len to čo je v projekte. Podobné chyby vychádzajú zo zanedbanej projektovej dokumentácie spôsobenej faktom, že PD robia často architekti a projektanti neznalí základy stavebnej fyziky. PS: Ked sa uz nezateplujú steny pivnických priestorov - malo by sa pristúpit k izolácii stropu pivníc (ako súčasť zateplovania stavby)...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.