Zavrieť

Porady

Účtovné výkazy 2004

Ahojte všetci poradcovia.


Prosím vás, ako v našom milom software-i docielim, aby súvahu a výkaz ziskov a strát pri tlači na tisícky nezaokrúhľoval, ale iba napr. pri cisle 12 325,- Sk odtrhol tie 325,- sk a vobec nezaokruhloval, ani matematicky ani nadol ani hore?


Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Ja si dám tlač v tisíckach a pred tlačou zašrtnem políčko "upraviť dáta pred tlačou" - tam si to ešte prípadne poupravujem, a potom vytlačím.

    lsulekova je offline (nepripojený) lsulekova

    lsulekova
    Ľuba
    Ja si dám tlač v tisíckach a pred tlačou zašrtnem políčko "upraviť dáta pred tlačou" - tam si to ešte prípadne poupravujem, a potom vytlačím.
    Upravuješ tak, aby ti sedel HV v oboch výkazoch. Že?

    Lebo ja som takto musela upraviť aj 1 620,- na 1 tis. a nie 2, len aby mi ten HV sadol.

    Dúfam, že som to neurobila zle....

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Áno, presne tak ako píšeš. Držím sa toho, aby som mala dobre (matematicky) zaokruhleny HV.

    Shaman je offline (nepripojený) Shaman

    muž Shaman
    Nechapem preco vykazy v Money tlaci este na stare tlaciva a treba teda vsetko este rucne prepisovat!
    Alebo mam nejaky zly upgrade?

    Atreides je offline (nepripojený) Atreides

    Atreides
    Pokiaľ viem tak Money neumožňovalo tlač do originálnych tlačív súvaha - výsledovka. Tlačivá vytlačené z money by daňováci aj tak neakceptovali. Najlepší sposob ako si ušetriť robotu je nainštalovať si Taxedit a pripravené výkazy si previesť do Taxeditu. Pre spracovanie údajov jednej firmy je zdarma. Ten dokaže tlačiť do originálnych tlačív prípadne ak máte kvalitnú farebnú tlačiareň vytlačí originálne tlačivo aj na čistý papier. Takto viete tlačiť priznanie k DPH, súvahu a výsledovku.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Tiež doporučujem Taxedit, ktorý dokáže natiahnuť dáta priamo z Money a pre jednu firmu je grátis. Priznania a výkazy podľa mojich skúseností akceptujú aj na DÚ a v zdravotných poisťovniach.

    jjendro je offline (nepripojený) jjendro

    jjendro
    Prosím Vás ako mám naimportovať, resp vytlačiť výkazy z Money cez Texedit - už ho mám nainštalovaný, len neviem tú fintu - už som to aj prepojil, ale nevidím údaje z môjho účtovníctva.

    jjendro je offline (nepripojený) jjendro

    jjendro
    No a tu mám ten problém - ak mám zaškrtnuté obidva výkazy - export pri tlači nemám v ponuke.

    Ak dám len jeden urobí mi export, ale zobrazuje chybu ze vysledok hospodarenia suvahy nesedi s vykazom ziskov a strat.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    To je v poriadku. Dá sa exportovať len jeden výkaz naraz. Takže v TaxEdite budeš mať na o 2 súbory - treba si potom skontrolovať, či máš v oboch rovnaký HV.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.