Zavrieť

Porady

plná moc pri dedičstve

Ahojte, potrebovala by som poradiť, ako mám postupovať v prípade dedičského konania. Bývam v CR a na začiatku roku máme dedičské konanie na Slovensku po mame.Keďže mi nedovoluje stav zúčastniť sa na jednaní,mám vypísať na súrodencov plnú moc pri vybavovaní dedičských vecí.Ako ju mám ale vypracovať,aby ma o niečo neošidili a podpísali za mňa to,na čo mám podľa zákona nárok? Naše vzťahy totiž nie sú najlepšie.
Keďže neviem,čo všetko je predmetom dedenia,rada by som mala na všetkom právoplatný podiel. Môžte mi poradiť,prosím?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Vztahy nie su najlepsie? A to nemas problem napisat plnu moc na niekoho, s kym nie si v dobrom vztahu a nedoverujes mu?

    Plnu moc skus napisat na svojho pravneho zastupcu, s ktorym sa na veciach dohodnes. Bude to drahsie, ale iste.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    rickman Pozri príspevok
    Vztahy nie su najlepsie? A to nemas problem napisat plnu moc na niekoho, s kym nie si v dobrom vztahu a nedoverujes mu?

    Plnu moc skus napisat na svojho pravneho zastupcu, s ktorym sa na veciach dohodnes. Bude to drahsie, ale iste.
    Alebo splnomocni nejakého dobrého známeho - nestrannú osobu - ktorá ťa zastúpi v konaní. Nie súrodenca, lebo ak raz dáš plnú moc, tak ju môžu zneužiť (ak nemáte dobré vzťahy).

    Ale ten právny zástupca je istejší, hoci drahší.

    elli je offline (nepripojený) elli

    elli
    Prakticka rada - notar sucasne s predvolanim na prejednanie dedicstva zvykne posielat aj plnu moc na zastupovanie, staci ju vyplnit a podpisat na matrike alebo u notara. Byva to pisane pod textom samotneho predvolania. V tomto splnomocneni byva vymedzeny aj rozsah - pozor na to, aby sa spravne oznacila kolonka, kde sa hovori o vzdani sa dedicstva alebo jeho odmietnuti.
    Elli, ďakujem za radu, aj ja mám tento problém, nemôžem sa zúčastniť ded. konania, vraj mám prísť po papiere o plnej moci, avšak chcem dedičstvo odmietnuť, takže si kolonu teraz poriadne všimnem.

    plná moc pri dedičstve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.