Zavrieť

Porady

Aké známky v 2 ročníku?

Zdravím všetkých, a na úvod všetko naj v novom roku.
Mám maličkú otázku, akurát sme so susedou rozoberali aké sú známky na vysvedčení v 2 ročníku ZŠ. Určite máte mnohí školákov......Je na vysvedčení aj Anglický jazyk? Aké sú hodnotené predmety (známky) na polroku a na konci roka? Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzikT je offline (nepripojený) ZuzikT

    ZuzikT
    Podľa mojích informácii angličtina a prvouka sa známkuje na vysvedčení až v druhom polroku.Na polročnom by mala byť slovenčina,čítanie,matematika, a tuším aj hudobná výchova.Aspoň tak si to pamätám s rodičovského stretnutia.

    Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

    Kathryn
    Ja mám teraz už tretiaka, ale minulý rok sme mali známku: Slovenský jazky, matematika, prvouka. Predmety ako hudobná, výtvarná a telesná - tam to bolo hodnotené len ako absolvoval. Angličtinu máme až v tomto ročníku, ale bude mať z nej známku už na I. polroku. Zato vlastiveda a prírodoveda bude hodnotená až v II. polroku, pretože to sú nové predmety. Snáď som pomohla.

    Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

    Kathryn
    Ešte doplním, tie tri predmety v druhom ročníku mal hodnotené známkou na I. aj II. polroku.

    melbak je offline (nepripojený) melbak

    melbak
    nerozumiem tomu, že vlastiveda a prírodoveda nebola hodnotená v prvom polroku, lebo sú to nové predmety, to je hlúposť

    katarina53 je offline (nepripojený) katarina53

    katarina53
    Na I. stupni sa výchovné predmety nehodnotia (hudobná výchova, telesná výchova, výtvarná výchova), predmety prírodoveda a vlastiveda sa vyučujú v 3. ročníku a nie v druhom.
    Ak sa na ZŠ vyučuje podľa jazykového variantu (anglický jazyk sa vyučuje ako povinný predmet) v tom prípade sa hodnotí známkou.
    V 3. ročníku je na rozhodnutí triedneho učiteľa, či nové premety bude hodnotiť aj v I. polroku. To by sa mal každý rodič dozvedieť na prvom rodičovskom združení.

    Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

    Kathryn
    melbak Pozri príspevok
    nerozumiem tomu, že vlastiveda a prírodoveda nebola hodnotená v prvom polroku, lebo sú to nové predmety, to je hlúposť
    Tak nám to bolo zdôvodnené na rodičovskom združení, ale ani učiteľka v tom nemala celkom jasno, pretože aj angličtinu mali ako nový predmet, a tá klasifikovaná bude známkou. Za predmety vlastiveda a prírodoveda dostávajú v žiackej knižke len slovné hodnotenia - my máme zatiaľ všetko veľmi dobre . Netuším, či si takého niečo môže zaviesť sama škola alebo je to stanovené z ministerstva.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Mám skúsenosti, že každá škola si niektoré pravidlá zavádza sama.
    Moja staršia mala na jednej škole hodnotenú aj telesnú - aj na druhom stupni ( v druhom roč. mala aj prírodovedu a vlastivedu hodnotenú)- odôvodnenie bolo, že inak by sa ľahko mohlo stať , že nebudú chcieť cvičiť a pod.
    Na predchádzajúcej škole mala aj povinné čítanie- vo vyšších ročníkoch a keď prestúpila na inú v inom meste, tam nemali poriadne nič, ani Tv povinné a ani čitateľské denníky- voľná morálka. Takže jednoznačne je to na rozhodnutí školy.

    ZuzikT je offline (nepripojený) ZuzikT

    ZuzikT
    Takže je to zrejme na každej škole individuálne.Môj syn má angličtinu od prvého ročníka a na rodičovskom bolo povedané, že hodnotiť sa bude až v druhom polroku.Tie tri ostatné(základné) sa hodnotia-si myslím-bez debaty všade.

    kristín je offline (nepripojený) kristín

    kristín
    Mám takú skúsenosť, že v 2. ročníku /aspoň moje deti/ mali známkovanú slovenčinu, matematiku a prvouku. Výchovy ako hudobná, telesná, výtvarná známkované neboli, len písomne zhodnotené na osobnitnom papieri, na vysvedčení boli uvedené iba ako absolvované. Ak je angličtina povinným predmetom tak je známkovaná, ak sa vyučuje ako nepovinný predmet, tak bola vyhodnotené na druhej strane vysvedčenia medzi nepovinnými predmetmi.Aspoň tak to bolo na škole, kde pred nedávnom chodili moje deti. Nie je vylúčené, že každá škola si v rámci normy úpravy môže stanoviť svoje podmienky. Ale nemôže si každá škola urobiť podľa svojho, veď predsa existujú školské osnovy, podľa ktorých postupujú školy na príslušných stupňoch vzdelávania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.