Zavrieť

Porady

platba bez dokladu

Prajem Vám všetkým pekný deň, mám takýto problém. Robil som zákazku a zákazník to chcel bez oficiálneho papiera (to znamená, že to mal aj o dosť lacnejšie). Po 2 týždňoch zavolal, že chce vrátiť za prácu značnú sumu nazad. Čo mi hrozí z jeho strany po nevrátení požadovanej čiastky?
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ayya Pozri príspevok
Evka, ja nevravim, ze nemas pravdu ... iba som sa na to pozrela z ineho pohladu a stale mam na mysli tu "znacnu sumu", nevieme o aku zakazku ide, ale topanky to isto-iste nebudu...

------------------------
doplnujem: ked to vezmeme fakt vazne, tak to nebolo "riziko"... to bol jednoducho jasny podvod ... ja viem: silne slovo, ale tak mi to zo zadania vychadza ... vlastne by sme na tuto temu ani nemali podla etikety odpovedat... imho
Obaja vedeli čo robia....aj ten odberateľ....

Nikto im tu proti etikete neradil..imho
Konštatovali sme len, že má problém, nakoľko neexistujú doklady a je treba sa osobne dohodnúť ako problém riešiť...
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

evina Pozri príspevok
... že má problém, nakoľko neexistujú doklady a je treba sa osobne dohodnúť ako problém riešiť...
hej, v prvom rade sme mali napisat:
uz aj vystavit doklady!!! ako to, ze nie su? stratili sa? tak duplikaty !!!... a urobil to niekto z nas? .... nikto

p.s.: preco sa ja kurnik furt niekde zamontujem ??? a hned prveho !! to bude so mnou tak cely rok?
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
ayya Pozri príspevok
hej, v prvom rade sme mali napisat:
uz aj vystavit doklady!!! ako to, ze nie su? stratili sa? tak duplikaty !!!... a urobil to niekto z nas? .... nikto

p.s.: preco sa ja kurnik furt niekde zamontujem ??? a hned prveho !! to bude so mnou tak cely rok?


ayya, ked musis, tak nie je co riesit
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

he!... az teraz som si vsimla, ze tato otazka je zadana v sekcii "stavbari" ... takze niektore veci platia viac, ako som si zo zaciatku myslela ...
ja som temu otvarala v "dnesnych prispevkoch" tak som si vobec nevsimla, ze sa fakt bavime o stavebnej cinnosti ...

Kitky, ty si si to uvedomila, ked si pisala o tej miesacke?
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

dievčence, čo tu zasa stvárate?

Aby som nebola , odpovedám na položenú otázku:

(zhrniem a pridám) - trestné oznámenie
- žaloba na súd
- teplý bonz na daňový úrad príp. iné kompetentné úrady
- alebo žeby aj "menej oficiálne" vymáhanie...?
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Tanče Pozri príspevok
dievčence, čo tu zasa stvárate?

Aby som nebola , odpovedám na položenú otázku:

(zhrniem a pridám) - trestné oznámenie
- žaloba na súd
- teplý bonz na daňový úrad príp. iné kompetentné úrady
- alebo žeby aj "menej oficiálne" vymáhanie...?
Tančeeeeeeee....

????????????????
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
ayya Pozri príspevok
Evka, ja nevravim, ze nemas pravdu ... iba som sa na to pozrela z ineho pohladu a stale mam na mysli tu "znacnu sumu", nevieme o aku zakazku ide, ale topanky to isto-iste nebudu...

------------------------
doplnujem: ked to vezmeme fakt vazne, tak to nebolo "riziko"... to bol jednoducho jasny podvod ... ja viem: silne slovo, ale tak mi to zo zadania vychadza ... vlastne by sme na tuto temu ani nemali podla etikety odpovedat... imho
Máš pravdu ayya, jedná sa o ekonomickú trestnú činnosť z oblasti daňových únikov atď...a preukázať ju dodávateľovi, nebude pre príslušné orgány žiadny problém. Odberateľ môže pri istej vynachádzavosti vyviaznúť bez straty desiatky.
0 0
kathrin kathrin

kathrin je offline (nepripojený) kathrin

Jeeej, som normálne prekvapený koľko príspevkov som dostal a všetkým pekne ďakujem. Pre doplnenie informácii, nie je to až taká hora peňazí. Išlo o prerábku bytového jadra komplet (burácie práce, kanalizácia, vodovodné a elektro rozvody, obklady, stierky a atd.). Nikdy doteraz som nemal problém s odvedenou prácou. Zinkasoval som zhruba za to 35 000,- Sk a on chce 20 000,- Sk nazad. A problém má len v tom, že vraj jej ide jedna priečka trošku krivo. Je to však sposobené tým, že panely na bytovke nie sú v pravom uhle a to som nemohol nijak vyriešiť. Ďakujem ešte raz.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kathrin Pozri príspevok
Jeeej, som normálne prekvapený koľko príspevkov som dostal a všetkým pekne ďakujem. Pre doplnenie informácii, nie je to až taká hora peňazí. Išlo o prerábku bytového jadra komplet (burácie práce, kanalizácia, vodovodné a elektro rozvody, obklady, stierky a atd.). Nikdy doteraz som nemal problém s odvedenou prácou. Zinkasoval som zhruba za to 35 000,- Sk a on chce 20 000,- Sk nazad. A problém má len v tom, že vraj jej ide jedna priečka trošku krivo. Je to však sposobené tým, že panely na bytovke nie sú v pravom uhle a to som nemohol nijak vyriešiť. Ďakujem ešte raz.
Ak nechceš mať problémy, vystav mu dodatočne faktúru na vykonanú prácu a nech si reklamáciu uplatní písomne. Zrejme ide o poriadneho "špekulanta" /prerábku bytového jadra za 15 tis. by som brala aj ja/.

-------
Veronika
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Veronikasad Ti radí dobre, treba to dodatočne papierovo vyriešiť.
A material sa kupoval ako?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
1.vystaviť faktúru
2.vystaviť prijmový doklad na skutočne zaplatenú sumu + žiadať doplatok
3.poslať poštou,

dodatok : prípadné reklamácie riešiť písomnou formou
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

hanelie Pozri príspevok
1.vystaviť faktúru
2.vystaviť prijmový doklad na skutočne zaplatenú sumu + žiadať doplatok
3.poslať poštou,

dodatok : prípadné reklamácie riešiť písomnou formou

... objednávku na práce asi ťažko spraví, a v tom nastanú problémy s doplatkom,

3. poštou - ale doporučene, a môžno aj do vlastných rúk
0 0
mildo1 mildo1

mildo1 je offline (nepripojený) mildo1

servisný technik výťahov
Mimo témy, Kathrin sa dnes narodil krásny syn, týmto jej srdečne gratulujem, aj keď som jej zatelefonoval. Takže veľa štastných chvíľ nech je zdravý a aj manžel nech poslúcha.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať