Zavrieť

Porady

Internetový biznis

zdravým

mam velku chuť aj vôlu začat podnikať cez internet. napr. e-schop na predaj tovaru. Chcel by som preto vedieť čo na to potrebujem. Domeny, živnosti, odvody ma moc nezaujimaju, skôr mam zaujem o biznis story. Je tu niekto kto to ma cele za sebou? Myslim začiatok s e-schopom.
Ake to bolo na začiatku??? Ake je teraz? Ake boli najväčšie problemy????

Dakujem
Usporiadat
PatreS.10 PatreS.10

PatreS.10 je offline (nepripojený) PatreS.10

okey ešte teda 2-3 príspevky a snáď sa k tomu nejak dostanem
0 0
PatreS.10 PatreS.10

PatreS.10 je offline (nepripojený) PatreS.10

Dáša_ Pozri príspevok
v pravom spodnom rohu je "cituj"
No našiel som to,skúúšam..
0 0
PatreS.10 PatreS.10

PatreS.10 je offline (nepripojený) PatreS.10

Dáša-prosím ťa a kde rpesne v tvojom verejnom profile nájdem súkromnú správu?ďakujem
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

PatreS.10 Pozri príspevok
okey ešte teda 2-3 príspevky a snáď sa k tomu nejak dostanem

ešte v "Moje nastavenia" - "Upraviť možnosti" - "Umožniť súkromné správy"
0 0
PatreS.10 PatreS.10

PatreS.10 je offline (nepripojený) PatreS.10

Dáša_ Pozri príspevok
ešte v "Moje nastavenia" - "Upraviť možnosti" - "Umožniť súkromné správy"
Jediné čo som tma našiel bolo toto: Ak nechcete zverejňovať svoj email, neaktivujte si túto možnosť. Stále existuje možnosť poslať Vám súkromnú správu do Vašej schránky na PORADE.
0 0
cejlon cejlon

cejlon je offline (nepripojený) cejlon

Rad by som sa opytal, nevie niekto, ak by som mal dodavatela, kt. je mimo uzemia SK a rad by som riesil preposielanie tovaru od dodavatela priamo spotrebitelovy, ako by to bolo mozne? Reklamaciu aj moznost vratenia tovaru mam poriesenu. Problem mam len v tom, ze SK posta nieje schopna prevziat tovar vyexpedovany mimo Madarska, Ceskej rep. a Chorvatska a dorucit ho na dobierku. A zaroven tu dobierku vystavit na osobu, ktora tovar neodoslala. Dalo by sa to poriesit zasielanim cez ups a ine podobne spolocnosti, kt. je na trhu neurekom, ale ako potom zarucene dostat od konecneho spotrebitela platbu na ucet? Viete mi niekto v tomto prosim Vas poradit? Za kazdu reakciu predom dakujem.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

cejlon Pozri príspevok
Rad by som sa opytal, nevie niekto, ak by som mal dodavatela, kt. je mimo uzemia SK a rad by som riesil preposielanie tovaru od dodavatela priamo spotrebitelovy, ako by to bolo mozne? Reklamaciu aj moznost vratenia tovaru mam poriesenu. Problem mam len v tom, ze SK posta nieje schopna prevziat tovar vyexpedovany mimo Madarska, Ceskej rep. a Chorvatska a dorucit ho na dobierku. A zaroven tu dobierku vystavit na osobu, ktora tovar neodoslala. Dalo by sa to poriesit zasielanim cez ups a ine podobne spolocnosti, kt. je na trhu neurekom, ale ako potom zarucene dostat od konecneho spotrebitela platbu na ucet? Viete mi niekto v tomto prosim Vas poradit? Za kazdu reakciu predom dakujem.
UPS a ostatné prepravné spoločnsti takisto umožňujú platbu na dobierku
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Dáša_ Pozri príspevok
zaleži na komodite, ale na začiatok ma prekvapilo to, že musím osobne zabaliť každý balík, vypísať doklady a odniesť na postu Nenapadlo ma, že to môže trvať aj celkom dlho
Chcela som predavať drobný sortiment, ale zistila som, že je s tým velmi vela práce. 15 položiek na objednávke a faktura za 400 sk . Nie zisk, ale celková suma. Tie položky musíš dostat na fakturu, nachystať, zabaliť.

Na sklad musíš mať pripravené nejaké priestory. A ak nemaš velký kapitál do začiatku, tak minimalne prvy rok to čo zarobíš vrazíš naspat do tovaru. Záleží samozrejme na tovare.
Treba mat premyslené obaly, software.

Zaujímavé je, že moji zákazníci (teda 90% zákazníčky) chcú dobierku. Hoci nežiadam peniaze na účet vopred, až po prevzatí objednávky. Aj tak nakoniec mi pošlú peniaze poukážkou.

Potom samozrejme take veci, že nikdy nevyhovieš všetkým.
celkom nesuhlasim, vydavam knihy, posielam aj do eshopov, predavaju aj v knihkupectvach, nikde nechcu vela kusov, vzdy len par, prave z dovodu setrenia na priestoroch-sklade
po objednani tovaru ho poslem do e.shopu okamzite, zakaznik ho za par dni
aj moja znama predava veci pre deti, chodi do centralneho skladu a veci bali a posiela, nema doma sklad, nevie dopredu, co si kto objedna
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

henrieta3 Pozri príspevok
celkom nesuhlasim, vydavam knihy, posielam aj do eshopov, predavaju aj v knihkupectvach, nikde nechcu vela kusov, vzdy len par, prave z dovodu setrenia na priestoroch-sklade
po objednani tovaru ho poslem do e.shopu okamzite, zakaznik ho za par dni
aj moja znama predava veci pre deti, chodi do centralneho skladu a veci bali a posiela, nema doma sklad, nevie dopredu, co si kto objedna

Moja aktuálna skúsenosť - vždy v momente, keď rozšírim sklad, tak sa zvýši obrat.
Ja nakupujem na sklad z dvoch dôvodov - moji dodávatelia sú zo zahraničia a keď nakúpim viac, dostávam veľmi zaujímavé množstevné zľavy.

Naviac, chodiť pre jednu vec do veľkoskladu môžeš vtedy, ke´d ho máš blízko. Lebo keby si pre každú vec mala chodiť 200 km tam a 200 späť, tak to si môžeš dovoliť vtedy, keď je cena položky dosť vysoká. Ale ak máš na sklade aj eurové položky, tak je to zložitejšie.

Uznávam samozrejme, že sú veci, kde sa to takto dá.
0 0
matolog matolog

matolog je offline (nepripojený) matolog

robil som znamej e-shop asi pred piatimi rokmi. vtedy rovno povedala, ze od toho vela necaka, lebo to bolo este take v plienkach. nebol to jej hlavny biznis, lebo mala okrem toho este kamennu predajnu. po dvoch rokoch si poziadala o vylepsenie systemu. optimalizovane je to celkom fajn, aj ludi tam chodi okolo 100 denne... ako je to s objednavkami, to uz som neriesil, lebo mam dost svojich problemov. rozhode vsak mozem odporucit, ze treba makat stale a nezaspat na vavrinoch.
0 0
Marco18 Marco18

Marco18 je offline (nepripojený) Marco18

Filip Glasa
e-shop musia ľudia nájsť. Cez vyhľadávače a katalógy.
1. prvá vec je optimalizácia pre vyhľadávače. To je veľmi široká téma, ale treba si o tom určite niečo prečítať. Na základe toho sa rozhodneš či začneš optimalizovať sám na kolene, alebo si to necháš zaplatiť.
Je to taký marketing len za cenu prvotnej investície.

http://www.jakpsatweb.cz/vyhledavace.html

2. Klasická reklama - bannery, kontextová inzercia a podobne. Najosvedčenejšia je asi kontextová reklama. Platíš za to, že si niekto klikol na tvoj banner či inzerát niekde na webe. Na to netreba nejaké veľké sumy.

http://www.jakpsatweb.cz/seo/search-...marketing.html

3. affiliate programy - ak niekto na tvoj web prinesie zákazníka, tak mu dáš percentíčko z celkovej sumy nákupu.
Myslím je táto téma čítaná aj dnes. Dnes treba pri internetovej reklame myslieť na PPC (pay per click - platí sa za reklamu, až keď sa na ňu klikne) a sociálne siete (prevažne Facebook). Tu zase je vhodné mať reklamu "cool", aby ju ľudia "lajkovali" a zdieľali aj sami od seba.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať