Zavrieť

Porady

nesprávna výška zdr.poistenia

Ahojte poraďáci, mám takýto problem: živnostník vedie JU celý rok 2007 platil odvody na zdr. poistenie 1100,- mesačne, mal však odvádzať 1064,-Sk preplatok si vyrovnám v ročnom zúčtovaní za rok 2007, ale neviem či som dobre účtovala v peň. denníku: 1100,- mesačne som delila 1064,- VOZD a 36,- výdavky nezahr.do základu dane, v roku 2008 keď príde preplatok celý dám POZD, dúfam, že rozmýšľam správne ďakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    andy10 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, mám takýto problem: živnostník vedie JU celý rok 2007 platil odvody na zdr. poistenie 1100,- mesačne, mal však odvádzať 1064,-Sk preplatok si vyrovnám v ročnom zúčtovaní za rok 2007, ale neviem či som dobre účtovala v peň. denníku: 1100,- mesačne som delila 1064,- VOZD a 36,- výdavky nezahr.do základu dane, v roku 2008 keď príde preplatok celý dám POZD, dúfam, že rozmýšľam správne ďakujem vopred
    Ak rozdiel účtuješ na VNZD, potom ani príjem z preplatku by nemal byť zdanený.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    andy10 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, mám takýto problem: živnostník vedie JU celý rok 2007 platil odvody na zdr. poistenie 1100,- mesačne, mal však odvádzať 1064,-Sk preplatok si vyrovnám v ročnom zúčtovaní za rok 2007, ale neviem či som dobre účtovala v peň. denníku: 1100,- mesačne som delila 1064,- VOZD a 36,- výdavky nezahr.do základu dane, v roku 2008 keď príde preplatok celý dám POZD, dúfam, že rozmýšľam správne ďakujem vopred
    Mám skúsenosť zo VšZP, že evidujú predpis len vo výške 1064 sk. Ak poistenec zaplatil viac a vyjde mu preplatok v RZZP pri vracaní preplatku to neberu do uvahy a musí o jeho vrátenie požiadať listom.
    Doporučujem v januáru 08 - za december 07 uhradiť menej a požiadať o preúčtovanie vzniknutého preplatku na nedoplatok za 12/07.
    Potom si do daňových výdavkov r.2007 môže zahrnúť celú výšku zaplatených preddavkov.

    --------
    Veronika

    Soňula je offline (nepripojený) Soňula

    Soňula
    Ja mám podobný problém s jedným živnostníkom. Omylom zaplatil v januári 2007 poistné / za december 2006/. Ale živnosť má od 1.1.2007. Takže má v roku 2007 jednu platbu poistného navyše. Neviem si s tým rady. Do nákladov/JÚ/ si tu platbu dať nemôžem, v decemri ešte nebol SZČO. Rozmýšlala som, že by som tu platbu dala do RZZP do riadku č.26 "úhrn platieb poistného za rok 2007".
    Mohlo by to tak byŤ?

    Soňula je offline (nepripojený) Soňula

    Soňula
    Ešte raz posúvam moju otázku. Nenešla som nikde na ňu odpoveď. Živnostník sa bol pýtať v zdrav.poistovni, platbu navyše mu v hotovosti nevrátia, nakoľko má v banke trvaly príkaz na úhradu poistného, neponížil si ani poistné o " platbu navyše". Poradí niekto? Môžem ju dať do riadku č.26?Ďakujem.

    nesprávna výška zdr.poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.