Zavrieť

Porady

rekonštrukcia domu

Kto vie poradiť?
Aby sme mohli prerábať dom aké podklady k tomu treba a KDE začať vybavovať ? V pôvodnom dome chceme vybúrať nejaké steny, pristavať 1 miestnosť, vymeniť strechu, dorobiť kúrenie. Podotýkam, že je už zavedená elektrina, plyn a aj voda.
Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    edena Pozri príspevok
    Kto vie poradiť?
    Aby sme mohli prerábať dom aké podklady k tomu treba a KDE začať vybavovať ? V pôvodnom dome chceme vybúrať nejaké steny, pristavať 1 miestnosť, vymeniť strechu, dorobiť kúrenie. Podotýkam, že je už zavedená elektrina, plyn a aj voda.
    Ďakujem za rady.
    V prvom rade nech sa na to pozrie statik čo chcete búrať. Možno vybúrate nosnú stenu a celý barák vám spadne na hlavu. Pri takejto rozsiahlej rekonštrukcii potrebuješ projekt a stavebné povolenie, ak budete zasahovať aj do vonkajšieho vzhľadu budovy.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 03.01.08 at 18:04

    zienka je offline (nepripojený) zienka

    zienka
    Môžem sa pridať aj ja? S manželom zvažujeme, že sa aj my pustíme do preráby rodinného domu. Priečky na prizemí ostanú pôvodné, no bude sa robiť podkrovie + nová strecha, vymieňať okná, nové kúrenie + elektroinštalácia + vodoinštalácia. Na toto všetko treba spraviť nanovo projekt akoby sa staval nový dom? Alebo ako som čítala ponuky architektov sa len vypracuje štúdia pre stavebne povolenie? Prosím ak viete, kde čo treba vybaviť, budem vďačná za všetky rady

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Na podkrovie a strechu treba projekt a stavebné povolenie + treba aj prepočet statika.

    r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

    r.galovic
    Najjednoduchšie je zájsť na váš príslušný stavebný úrad, a tam vám presne povedia čo je treba urobiť. Je to sranda, ale každý stavebný úrad požaduje v medziach zákona niečo iné. Niektoré sú prísnejšie, niektoré naopak.

    vasulka je offline (nepripojený) vasulka

    mam rada život vasulka
    Viete mi niekto poradiť,či potrebujem stavebné povolenie na strechu.Chceme dať nove hrady ,late a škridlu.Tvar strechy zostane pôvodný.
    Ďakujem a príjemný večer vám všetkým praje vasulka.

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    vasulka Pozri príspevok
    Viete mi niekto poradiť,či potrebujem stavebné povolenie na strechu.Chceme dať nove hrady ,late a škridlu.Tvar strechy zostane pôvodný.
    Ďakujem a príjemný večer vám všetkým praje vasulka.
    Myslim ze staci ohlasenie (ja sice mam povolenie ale hlavne kvoli tomu ze som podmurovaval)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.