Zavrieť

Porady

vydediť, alebo ako ďalej?

obyčajná ženská
Ahojte, potrebovala by som poradiť s problémom, ktorý ma trápi už sedem rokov. Ide o môjho 33-ročného syna, ktorý sa kvôli práci pred 9 rokmi odsťahoval až na východné Slovensko. Stretali sme sa pravidelne, vždy prišiel domov, keď mu to práca dovolila a my sme ho navštevovali tak často, ako sa dalo. Mali sme spolu vždy dobrý vzťah. Pred 6 rokmi sa oženil, ale s takou osobou, ktorá odmietala styk s nami, vadilo jej, ked pricestoval domov a vadilo jej, keď sme ho prišli navštíviť. Nebola ochotná sa s nami ani len rozprávať a prekážalo jej, keď sme sa s ním -u nich v byte- zhovárali. Narodila sa im dcérka, ktorú sme nesmeli ani len vidieť, nikdy som sa s ňou ako vnučkou nemohla popýšiť pri prechádzke s kočíkom. Syn poslal síce nejaké tie fotky... Keď mala vnučka dva roky, tak syn s ňou prišiel ku nám a ja som sa konečne mohla potešiť. Nikdy mi syn ale nebol schopný vysvetliť dôvody, prečo sa jeho manželka takto správa, nikdy vec neriešil, akoby mu to bolo jedno. O to viac ma to trápilo, keď ma nevesta začala urážať a to aj vulgárne a môj syn jej na to nič nepovedal, dokonca sa pomaly začal odcudzovať, prestal so mnou telefonovať, neposlal mi ani len sms-ku k sviatku, či k Vianociam. Do telefónu na mňa kričal, keď som chcela nejaké to vysvetlenie. Nevidela som ho už dva roky, ani nepočula v telefóne. Jednoducho som pre neho prestala ako matka existovať a takisto sa správa aj ku svojim dvom súrodencom. Denne rozmýšľam, kde sa stala chyba, čo som asi také zlé mohla vykonať, že sa takto zmenil, však neprichádzam na nič. Nikdy som ich dvoch nijako neurazila, keď som prišla na návštevu, vždy som im nakúpila zásoby do chladničky, takže nemohli ani len povedať, že by boli nejako finančne tratili, dokonca som zaplatila 30 tisíc, keď im pre neplatenie nájmu v byte hrozila exekúcia. Neveste som za celú dobu, čo sú spolu, nepovedala jediné slovko výčitky, nikdy som jej nevynadala ani nijako neublížila. NIkdy som od nich nič nechcela, iba dobré rodinné vzťahy, stretnutia podľa možností... Ani na Vianoce ma (nás) nikdy nepozvali...Som preto veľmi nešťastná a zúfalá, neviem čo a či mám niečo robiť. Túžim vidieť svojho syna tak ako každá matka a on mi toto upiera, zakázal aj styk medzi mnou a vnučkou, ktorá vlastne nepozná svoju starú mamu, dedka, svoju tetu i strýka. Je vôbec nejaké riešenie? Už 11 rokov som invalidná a cesta až na východ Slovenska je pre mňa už nemožná. Minulý rok som predala 4 izbový byt a keď sa to syn dozvedel, odkázal mi, nech sa s peniazmi zadrhnem, pritom som všetkým mojim trom deťom chcela dať rovnaký podiel, teda aj jemu. Mám syna vydediť, keď sa takto desivo ku mne správa? Čo mám urobiť, poradí mi niekto?? Vopred ďakujem za každú radu a odpoveď.
Naposledy upravil LATRYNA : 03.01.08 at 16:48 Dôvod: Zle zaradený príspevok.Mal byť v téme rodina
Usporiadat
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
Kazu Pozri príspevok
Ale nie, nie si naivná, je tu aj kopa serióznych ľudí a ani Xanti nie je protivná /zvyčajne/. Iba ste si dnes zrovna "nesadli". A ten dátum sa občas prehliadne, ktosi čosi hľadá a tak ho téma zaujme, že na dátum ho ani nenapadne pozrieť. Aj mne sa to už stalo
Ďakujem za reakciu. Samozrejme, človek je druh nie neomylný, takže v dátume som sa iba zmýlila - rozdiel je cca 3 mesiace. Verím, že je tu kopa serióznych ľudí, preto som vlastne aj tu, ale myslím si, že ak má niekto iný názor, netreba ho hneď urážať. Podľa mňa o nejaké "sadnutie", či "nesadnutie si" vôbec nejde. Ide o to, čo je v človeku a tak sa potom aj prejavuje. Nemám vo zvyku slovne (ani inak) atakovať niekoho, kto vyjadruje svoj názor.
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
ewita888 Pozri príspevok
Latryna, ja si myslím, že takúto tému si tu vôbec nemala dávať.. ty vieš najlepšie, čo sa udialo medzi vami, každá strana vie to svoje.. také sú bohužiaľ každé spory.. každá strana má svoju pravdu.. ty si bola už dopredu rozhodnutá, čo urobíš, len si sa potrebovala vyžalovať a svoj postup mať odobrený od cudzích ľudí.. tvoj syn sa rozhodol žiť svoj život, tak ho nechaj, zmier sa s tým.. nech má už dôvod akýkoľvek.. takýchto prípadov je na svete milóny, skrátka potomok vyletel z hniezda.. určite máš aj iné vnúčatá, užívaj si ich.. na zlé zabudni, ked oni nestoja o teba, načo sa trápiš.. súdy, vydedenia, týmto si ich už nikdy späť nezískaš, ani vnúčatá..škoda..
Veru, dnes si myslím, že nič také som sem písať nemala...Ale čo už. Keď som tú tému dávala, nevedela som ako tá vec dopadne-to sa mýliš. Fakt som tu čakala radu...Ale prešla nejaká doba, takže mám vec už vyriešenú. Dnes som aj zmierená so všetkým, len je pravda, že rana v srdci zostáva do konca môjho života. Keby som len tušila, prečo to všetko syn urobil, prečo ma zatratil... Iné vnúčatá zatiaľ nemám. Ďakujem
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Latryna,
ja som si dátum zadania témy vôbec nevšimla. Objavila sa na hlavnej stránke, prečítala som dve strany a predstavila som si svoje tri deti vo vzťahu k Tvojej zadanej otázke. Z toho vyznela aj moja prvá odpoveď, ešte sa pokúsiť rodinné puto zachrániť, nevedela som, že problém máš vyriešený.
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
Xanti Pozri príspevok
Vieš čo,
každé nárečie má iné špecifikum. Použila som výraz, kt. sa používa u nás. A že ty si ho nepochopila, a máš pocit, že ťa urážam tak nech sa páči. Vysvetlila som Ti ho v dalšom komentári, lebo ma nenapadlo ( ooooo prepáč ), že ma niekto neporozumie. Nakoľko to nebolo gramaticky správne.

Krásny deň prajem.
A naozaj Ti želám aby sa tvoje deti nesúdili o majetky. To bolo jediným mojím cieľom zapojenia sa do tejto debaty.
Lebo človek mieni, život mení. A ani ten najsamlepší dokument nemá zaručenú nenapadnuteľnosť na súde. O nič iné nejde.
Isteže, nikdy nie je nič isté. Iba smrť - i to je v niektorých prípadoch otázne. Nevyznám sa v nárečiach, preto výraz, ktorý je spisovný považujem za daný a nehľadám, či nemohol byť náhodou myslený v nejakom inom nárečí inak. Ak si presvedčená, že Tvoje nárečie je všetkým jasné a známe, tak ja som potom výnimka. Ale neverím, že slovo "sprostý" by si ktokoľvek vysvetlil tak, ako si ho potom vysvetlila mne. Tak naivná zasa niesom. Keď sa teda napíše (uvádzam ako príklad) : "si spostá" - jednoznačne sa tým myslí : blbá, hlúpa, debilná, tresnutá, švihnutá...atd.
To bolo len na vysvetlenie z mojej strany. Takže sa maj
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
účtovník 007 Pozri príspevok
Latryna,
ja som si dátum zadania témy vôbec nevšimla. Objavila sa na hlavnej stránke, prečítala som dve strany a predstavila som si svoje tri deti vo vzťahu k Tvojej zadanej otázke. Z toho vyznela aj moja prvá odpoveď, ešte sa pokúsiť rodinné puto zachrániť, nevedela som, že problém máš vyriešený.
OK, je to v poriadku, nič sa nedeje, som spokojná. Ahoj
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

LATRYNA Pozri príspevok
Isteže, nikdy nie je nič isté. Iba smrť - i to je v niektorých prípadoch otázne. Nevyznám sa v nárečiach, preto výraz, ktorý je spisovný považujem za daný a nehľadám, či nemohol byť náhodou myslený v nejakom inom nárečí inak. Ak si presvedčená, že Tvoje nárečie je všetkým jasné a známe, tak ja som potom výnimka. Ale neverím, že slovo "sprostý" by si ktokoľvek vysvetlil tak, ako si ho potom vysvetlila mne. Tak naivná zasa niesom. Keď sa teda napíše (uvádzam ako príklad) : "si spostá" - jednoznačne sa tým myslí : blbá, hlúpa, debilná, tresnutá, švihnutá...atd.
To bolo len na vysvetlenie z mojej strany. Takže sa maj
To si napísala ty,
ja som písala, že budem sprostá ako si ty. Písala som o sebe, nebud vzťahovačná. A naozaj som to myslela tak ako som vysvetlila. Lebo som si neuvedomila, že to nemusia všetci pochopiť.
A očividne sa mi darí byť takou akou si ty, .
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
Čo sa týka môjho pôvodného prvého komentára, je pri ňom nápis : ZLE ZARADENÉ. Nevedela som, kam mám taký článok zaradiť a pretože som mala aj z celej záležitosti vážne zdravotné problémy, zaradila som ho do "rubriky" Zdravie.
Vec je vyriešená, všetkým Ďakujem za rady a komentáre.
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
Xanti Pozri príspevok
To si napísala ty,
ja som písala, že budem sprostá ako si ty. Písala som o sebe, nebud vzťahovačná. A naozaj som to myslela tak ako som vysvetlila. Lebo som si neuvedomila, že to nemusia všetci pochopiť.
A očividne sa mi darí byť takou akou si ty, .
...haha, to by sme sa museli stretnúť...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

LATRYNA Pozri príspevok
Ďakujem za reakciu. Samozrejme, človek je druh nie neomylný, takže v dátume som sa iba zmýlila - rozdiel je cca 3 mesiace. Verím, že je tu kopa serióznych ľudí, preto som vlastne aj tu, ale myslím si, že ak má niekto iný názor, netreba ho hneď urážať. Podľa mňa o nejaké "sadnutie", či "nesadnutie si" vôbec nejde. Ide o to, čo je v človeku a tak sa potom aj prejavuje. Nemám vo zvyku slovne (ani inak) atakovať niekoho, kto vyjadruje svoj názor.
Na toto je dobré si povzdychnúť: "No čo už narobím, má nás pánbožko všelijakých. Hlavne, že nás má všetkých rád" Mne to pomáha
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
Kazu Pozri príspevok
Na toto je dobré si povzdychnúť: "No čo už narobím, má nás pánbožko všelijakých. Hlavne, že nás má všetkých rád" Mne to pomáha
Prajem pekný deň a ďakujem za komentík. Idem off
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

LATRYNA Pozri príspevok
Veru, dnes si myslím, že nič také som sem písať nemala...Ale čo už. Keď som tú tému dávala, nevedela som ako tá vec dopadne-to sa mýliš. Fakt som tu čakala radu...Ale prešla nejaká doba, takže mám vec už vyriešenú. Dnes som aj zmierená so všetkým, len je pravda, že rana v srdci zostáva do konca môjho života. Keby som len tušila, prečo to všetko syn urobil, prečo ma zatratil... Iné vnúčatá zatiaľ nemám. Ďakujem
veď práve preto, že nevieš, prečo ťa zatratil... a robíš takéto závery.. vieč, vela ludí má v živote takéto problémy, ale súdy, vydedenia..no.. toho je z vlastným dietatom schopný len málokto..týmto ta neodsudzujem, len konštatujem..sama si si poškodila, si myslím, bude ta to hrýzt dokonca života..vieš, možno by to tomu tvojmu synovi raz došlo, prišiel by, vyplakali by ste sa spolu a bolo by dobre.. ale teraz už asi nie..
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

ešte som zabudla, že tu radu v tomto čakat nemožeš..ako ti tu má niekto poradit, ked nepozná názor oboch strán.. to može skor psycholog, ak by ste tam spolu šli.. alebo súdy, tí vypočujú obe strany.. ale čakat tu, že áno, vyded ho, tak to snád nie..a myslím, že toto si tu chcela počut..
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Xanti Pozri príspevok
To si napísala ty,
ja som písala, že budem sprostá ako si ty. Písala som o sebe, nebud vzťahovačná. A naozaj som to myslela tak ako som vysvetlila. Lebo som si neuvedomila, že to nemusia všetci pochopiť.
A očividne sa mi darí byť takou akou si ty, .
ANo u nás existuje význam slova sprostý - ako nepríjený, odpudivý

nájdi si lepší vzor na napodobňovanie
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
ewita888 Pozri príspevok
veď práve preto, že nevieš, prečo ťa zatratil... a robíš takéto závery.. vieč, vela ludí má v živote takéto problémy, ale súdy, vydedenia..no.. toho je z vlastným dietatom schopný len málokto..týmto ta neodsudzujem, len konštatujem..sama si si poškodila, si myslím, bude ta to hrýzt dokonca života..vieš, možno by to tomu tvojmu synovi raz došlo, prišiel by, vyplakali by ste sa spolu a bolo by dobre.. ale teraz už asi nie..
Teda, akosi ma to už nebaví...To som podľa Teba hlúpa, alebo čo? Ženatý je 8 rokov a celú dobu sa chová ku mne doslova sproste. A to som "iba" jeho mama. Ak by som sa ja chovala takto k svojim rodičom ... ale to by ma ani nenapadlo, aj keď som mala niekedy výhrady k ich názorom. Rodičov som si vždy vážila a budem vážiť, aj keď ich už nemám.... Obaja môjho prvorodeného syna doslova milovali, dali mu maximum čo sa len dalo, a dobre to využil. Čo sa týka nejakých rád, nečakám odtiaľto už od nikoho nič. Píšem už aspoň stokrát, že téma je ukončená, vec vyriešená...
A záverom, vyronila som toľko sĺz, čo hádam nevyroní ani matka na pohrebe svojho dieťaťa. Nikdy som od nich nechcela nič nemožné : iba normálne rodinné vzťahy...ani vnučku som nemohla povoziť v kočíku. Dosť. Už nevládzem. Maj sa
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

bettylou Pozri príspevok
ANo u nás existuje význam slova sprostý - ako nepríjený, odpudivý

nájdi si lepší vzor na napodobňovanie
môžem sa s tebou radiť? pri hladaní toho lepšieho vzoru? pomohlo by mi to
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
Xanti Pozri príspevok
môžem sa s tebou radiť? pri hladaní toho lepšieho vzoru? pomohlo by mi to
Poprosím milé dámy bettylou a Xanti - nájdite si iné miesto na riešenie "vzoru napodobňovania".
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
LATRYNA Pozri príspevok
Ano, dopĺňala som a budem dopĺňať, pretože pri písaní dlhšieho textu ma systém "vyhadzuje". Ale na Teba som nenapísala nijakú reakciu, reakcie píšem ku komentárom a nie k ich autorom.
budem
LATRYNA, ak nechceš, aby ťa systém odhlasoval pri písaní príspevkov, keď sa budeš prihlasovať, zaklikni v tabuľke
<> Zapamätať <>
Naposledy upravil alla66 : 06.12.09 at 19:22
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
alla66 Pozri príspevok
budem
LATRYNA, ak nechceš, aby ťa systém odhlasoval pri písaní príspevkov, keď sa budeš prihlasovať, zaklikni v tabuľke
<> Zapamätať <>
Veľmi pekne ďakujem za dobrú radu, už som to teraz zaškrtla! Juj, vždy, keď som písala, tak ma to za chvíľu "zrušilo"...Ešte raz ďakujem a prajem príjemný deň!
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

LATRYNA Pozri príspevok
A ešte niečo pridám, nevesta vyrastala vo veľmi zlých pomeroch, matka bola (a je) ťažká alkoholička, takže ako o výchovu, tak i o celú domácnosť sa staral otec. Dostala všetko, čo len chcela, urobil pre ňu aj to čo jej ešte ani nebolo vidno na očiach. Svoju matku nenávidí, čo mi predviedla na prvom stretnutí, keď nás vzájomne syn s nimi zoznamoval. Myslím, že nezniesla dobrý vzťah medzi mnou a synom. Pretože syn je takej povahy, že sa dokonale zžije s tým, v koho spoločnosti sa nachádza, prijal jej podmienky a začal sa rovnako správať aj on. Toto nie je iba môja teória, ale aj ostatných, čo o tomto všetkom vedia a syna poznajú od narodenia.
mam pocit,ze toto o tej jej matke si mala uviest v zakladani temy ako prve.
je to dolezita informacia-tvoja nevesta trpi komplexom z toho aka jej matka bola-tym ti dava najavo,ze nie si o nic lepsia,hoci za to nemozes.
tym ze nemas prilezitost stretavat sa s nou denne a presvedcit ju o tom ze nie si vypocitava......ale ze ju mas/chces mat/rada a ze ich navstevujes z lasky nie z povinnosti....vies takemu cloveku sa v hlave hmyri tisic moznosti preco telefonujes,prides,pises.......len ta normalna-ze z lasky,jej nenapadne,pretoze pocitila od svojej vlastnej mamy tu negativnu stranku.
je tazke to napravat na dialku.ju chapem -ona potrebuje cas.
chybu robi tvoj syn,ze si nepresadi lasku k svojej rodine a nesnazi sa vutahy utuzit.po siedmich rokoch je tazko,ale nie neskoro.
uvediem jedem priklad zo svojho sukromia.
matka mojej mamy bola od mladosti nabozne zalozena.porodila devät deti,okrem ineho i dvoch synov-dvojicky.prave jeden z nich sa ozenil tak,ako mozno tvoj syn.nevesta mala dobrych rodicov,ale ateistov.
moja babicka vsak presadila to,ze sa musia zobrat v kostole,inak o svadbe nebude reci!!!
ked sa tomuto mojmu strykovi po case narodili dve dcery,nepresadila uz nic .deti nie su pokrstene,nechodia do kostola a hlavne,neudrzuju styky s nasou rodinou. je to cely cas ako u teba.dnes su uz dievcata velke,dospele a ja ani nechyrujem,ze mam dve sesternice.ked sme boli deti,obcas,ozaj mozno raz za tri roky a neskor uz vobec nie,sme sa stretli.
stryko ale nikdy na svoju rodinu nezanevrel,nikdy vsak neuvazoval o rozvode.ten s nami udrzuje kontakty,navstevuje viackrat tyzdenne,telefonuje,stara sa ........moja babicka vlani -po 62 rokoch manzelstva,ovdovela.je z nej uplne iny clovek-ocivide za ten rok/bude vo februari/ zacala odkvitat.
ale co sa tyka tohto mojho stryka,este vzdy sa za neho modli,veri a dufa ze sa to vsetko zmeni.a my vsetci tiez.
nemyslim to,ze nevesta zacne chodit na navstevy..ale to,ze dievcata dospeju a pochopia.a same zacnu hladat pravdu i Boha.a je to tak .uz zacinaju prve naznaky-hoci jemne,nesmele,ale predsa.
mpzno sa toho napokon dozije.....
jedno,co vsak vzdy moja babicka zachovala a to radim aj tebe je-tvoja hrdost.
zachovaj si ju.nepchaj sa mladym do zadku,pride cas,ked oni pochopia a pridu.ver tomu.
ako som to tu kdesi citala-skus ich chvilu ignorovat.vies,chyba je v tvojom synovi.ked sa o rok,o dva nepozviecha,zavolaj mu a pytaj sa,nenechaj sa odkopnut a vymahaj si prava matky!
co sa tyka dedictsva-tym ze ho vydedis,klesnes v jeho ociach uplne na dno.bol by to signal,ze suhlasis s tym,ze na seba zabudnete.ze si sa smierila s tym,ze nemas syna.akoby pre teba umrel.to nerob.
rozdel majetok,ako si chcela-medzi vsetky deti.ale jeho podiel na neho este neprepis.nech vie,ze mu drzis jeho cast domova.ze ho cakas,ze ho lubis.ked budes reagovat ako on,vztahy uz celkom ochladnu a nikdy sa ti nevrati.
drzim ti palce a nevzdavaj sa.neviem ci si veriaca,ale skus sa modlit.velakrat sa vselico zmeni................
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
osky Pozri príspevok
mam pocit,ze toto o tej jej matke si mala uviest v zakladani temy ako prve.
je to dolezita informacia-tvoja nevesta trpi komplexom z toho aka jej matka bola-tym ti dava najavo,ze nie si o nic lepsia,hoci za to nemozes.
tym ze nemas prilezitost stretavat sa s nou denne a presvedcit ju o tom ze nie si vypocitava......ale ze ju mas/chces mat/rada a ze ich navstevujes z lasky nie z povinnosti....vies takemu cloveku sa v hlave hmyri tisic moznosti preco telefonujes,prides,pises.......len ta normalna-ze z lasky,jej nenapadne,pretoze pocitila od svojej vlastnej mamy tu negativnu stranku.
je tazke to napravat na dialku.ju chapem -ona potrebuje cas.
chybu robi tvoj syn,ze si nepresadi lasku k svojej rodine a nesnazi sa vutahy utuzit.po siedmich rokoch je tazko,ale nie neskoro.
uvediem jedem priklad zo svojho sukromia.
matka mojej mamy bola od mladosti nabozne zalozena.porodila devät deti,okrem ineho i dvoch synov-dvojicky.prave jeden z nich sa ozenil tak,ako mozno tvoj syn.nevesta mala dobrych rodicov,ale ateistov.
moja babicka vsak presadila to,ze sa musia zobrat v kostole,inak o svadbe nebude reci!!!
ked sa tomuto mojmu strykovi po case narodili dve dcery,nepresadila uz nic .deti nie su pokrstene,nechodia do kostola a hlavne,neudrzuju styky s nasou rodinou. je to cely cas ako u teba.dnes su uz dievcata velke,dospele a ja ani nechyrujem,ze mam dve sesternice.ked sme boli deti,obcas,ozaj mozno raz za tri roky a neskor uz vobec nie,sme sa stretli.
stryko ale nikdy na svoju rodinu nezanevrel,nikdy vsak neuvazoval o rozvode.ten s nami udrzuje kontakty,navstevuje viackrat tyzdenne,telefonuje,stara sa ........moja babicka vlani -po 62 rokoch manzelstva,ovdovela.je z nej uplne iny clovek-ocivide za ten rok/bude vo februari/ zacala odkvitat.
ale co sa tyka tohto mojho stryka,este vzdy sa za neho modli,veri a dufa ze sa to vsetko zmeni.a my vsetci tiez.
nemyslim to,ze nevesta zacne chodit na navstevy..ale to,ze dievcata dospeju a pochopia.a same zacnu hladat pravdu i Boha.a je to tak .uz zacinaju prve naznaky-hoci jemne,nesmele,ale predsa.
mpzno sa toho napokon dozije.....
jedno,co vsak vzdy moja babicka zachovala a to radim aj tebe je-tvoja hrdost.
zachovaj si ju.nepchaj sa mladym do zadku,pride cas,ked oni pochopia a pridu.ver tomu.
ako som to tu kdesi citala-skus ich chvilu ignorovat.vies,chyba je v tvojom synovi.ked sa o rok,o dva nepozviecha,zavolaj mu a pytaj sa,nenechaj sa odkopnut a vymahaj si prava matky!
co sa tyka dedictsva-tym ze ho vydedis,klesnes v jeho ociach uplne na dno.bol by to signal,ze suhlasis s tym,ze na seba zabudnete.ze si sa smierila s tym,ze nemas syna.akoby pre teba umrel.to nerob.
rozdel majetok,ako si chcela-medzi vsetky deti.ale jeho podiel na neho este neprepis.nech vie,ze mu drzis jeho cast domova.ze ho cakas,ze ho lubis.ked budes reagovat ako on,vztahy uz celkom ochladnu a nikdy sa ti nevrati.
drzim ti palce a nevzdavaj sa.neviem ci si veriaca,ale skus sa modlit.velakrat sa vselico zmeni................
Asi máš pravdu. Nevesta sa chová ku svojej matke doslova sproste-mala som tú možnosť zažiť to. Netušila som, že sa bude chovať tak aj ku mne. Ale ide o to, že to toleruje môj syn. Nikdy jej nevyčítal ža sa ku mne tak chová... Bohužiaľ, začal sa tak chovať aj on. Vždy bol taký, aký boli jeho kamaráti. Dokonale sa prispôsoboval. Z domu odišiel v r 1999 ako skvelý a príjemný chlapec ale počas života mimo domu a počas života s ňou je zrazu niekto iný. Dokonale sa jej poddal a prispôsobil. Nechcela, aby sme boli na ich svadbe, nuž sa tiež prispôsobil. Aby sa jej vyrovnal (v probléme s matkou), natáral jej absurdnosti a nepravdy o svojej matke. Neviem čo všetko jej narozprával, ale tvrdil, že som ho v detstve týrala (bože, aký strašný blud!). Dokonca mal v sebe toľko drzosti, že mi to povedal do telefónu - samozrejme, ona bola pri ňom - ja ďaleko. Bola som (a som) zhrozená. Rada by som sa mu pozrela do očí a žiadala ho, aby mi to zopakoval. A pekne pred ňou. Viem, to sa nestane. Raz dávno mu však v mojej prítomnosti vulgárne vynadala, pretože jej niečo na mňa narozprával a ona mi pvedala, že sa ma preto bojí. Vtedy sa to vysvetllo a vyšlo najavo, že klamal hlúposti. Takže ona veľmi dobre vie, že jej hovorí lži a výmysly - aj tak sa chová naďalej prízemne.
Svadbu mali v kostole, pretože jej rodina je nábožensky založená. Vraj aj ona, pretože chodievala každú nedeľu do kostola. Nuž čo v kostole hľadá taká osoba, ktorá vlastne nie je schopná pridŕžať sa aspoň niektorých prikázaní...Ak chodí do kostola pobožný človek, má aj ako pobožný žiť a správať sa k blízkej osobe.To považjem za farizejstvo. Napísať osobe staršej, chorej, naviac svojej svokre a tak matke svojho manžela vulgárne slová s poznmkou "skap" je úbohé. Pritom pani nevesta pracuje ako zdravotná sestra s patričným vzdelaním...Nuž tak.
Ďakujem za Tvoje úprimné riadky, som rada, že si reagovala tak, ako si reagovala. Prajem príjemný deň - aj keď upršaný.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať