Zavrieť

Porady

Staršie auto

Viem ze som to mozno nehodila do spravmej temy ale nic k autam som nenasla..

Chcem sa opytat - viem ze pri kupe starsieho auta existuje nejaka zaruka na nezistene / skryte / vady..
Neviem ale co by sa tam dalo zaradit. Prosim, poradte. Dakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    viem ze pri kupe starsieho auta existuje nejaka zaruka na nezistene / skryte / vady
    taká záruka neexistuje / na skryté vady/
    predávajúci len upozorní kupujúceho, ktoré diely je potrebné vymeniť / napr. rozvody, výmena oleja, homo kĺby, manžety, ložiská, platničky, čeluste ap. - tieto diely sa menia v určitých intervaloch / čas, km /
    Naposledy upravil hanelie : 05.01.08 at 10:06

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Neviem presne, ale niekde, davnejsie uz, som cital, ze ak predavajuci neupozorni kupujuceho na vsetky vady na mot. vozidle, ma pravo kupujuci odstupit od zmluvy, ak sa vyskytne taka vada, na ktoru nebol upozorneny. Tazko sa to vsak dokazuje pri pouzitych autach, ci ta vada existovala aj skor, alebo len neskor po predaji. Myslim si, ze tam bolo 6 mesiacov dajakej zaruky na skryte vady. Najlepsie je napisat vsetky vady do kupno-predajnej zmluvy.

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    podobný problém sme mali aj my, našťastie to dopadlo pre nás dobre,
    ale prikladám ti jeden článok, ktorý o tom aspoň trochu píše:

    ojazdený automobil

    kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

    kornelia2
    ja by som sa chcela opytat ked mame auto firemne rok vyroby 1997 mame zaplatene cestnu dan, zakonnu poistku a chem sa opytat ci musime mat zaplatene havarijnu poistku?

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    kornelia2 Pozri príspevok
    ja by som sa chcela opytat ked mame auto firemne rok vyroby 1997 mame zaplatene cestnu dan, zakonnu poistku a chem sa opytat ci musime mat zaplatene havarijnu poistku?
    nie, havarijná poistka nie je vôbec povinná

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Havarijna poistka sice nie je povinna, ale v pripade havarie je dobre, ak dostanes nejaku nahradu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.