Zavrieť

Porady

Dovoz značkovej konfekcie

Chceli by sme dovážať oblečenie určitej značky zo zahraničia a chcela by som vedieť či je v následnom predaji najeký problém alebo nie.Ako doklad o kúpe by mohol slúžiť pokladničný dôklad prípadne faktúra, ale neviem či to môžem predávať alebo nie.Kde sa to dá zistiť? Nebola by to logom označená predajna.Skúšali sme info priamo v ústredí, tam nás naviedli na čechy a tam to skončilo.
Usporiadat
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Kde zozeniem kontakt na tych vahradnych dovozcov?
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Outletove velkoobchody nakupuju tovar od svojich dodavatelov a nasledne predavaju maloobchodníkom. Aky certifikat musi mat maloobchodnik, aby mohol predavat takyto tovar?

Mozem tovar nakupovat priamo u Tureckeho vyrobcu so znackami (puma, addidas...atd.) a nasledne ich predavat vo svojom obchode?
0 0
doctor1979 doctor1979

doctor1979 je offline (nepripojený) doctor1979

No musite si uvedomit jednu vec ze ziadny autorizovany distributor ti neda povolenie na predaj nejakeho adidasu, nike alebo pumy. To je skoda sa s nimi aj spojit lebo tvoj outlet obchod je pre ich nadhodene ceny velkou konkurenciou. Outlet predajne su rozsirene po celom svete len na Slovensku je to zatial taka velka neznama. SOI bude maximalne skumat ci sa jedna o originaly alebo nie. Nemoze nikto kupit tovar len na ulici, musi mat kazdy riadnu fakturu ohladne druhu tovaru a mnozstva tovaru. Po vstupe do EU ti nemoze nikto diktovat ze musis nakupovat v tom ci onom state. Cize nikto ti nemoze rozkazat ze musis nakupovat na Slovensku alebo v Cesku alebo hoci kde.A ak kupis na normalnu fakturu z nejakeho outletu tovar, mozes ho kludne predavat.
1 0
akynka akynka

akynka je offline (nepripojený) akynka

Anička :o)
Super, teda.. tuna je také maximum rozporuplných odpovedí, že amen :-)

Teda dám príklad... ja ako živnostník na svk, idem na "výlet" do UK. Nakúpim si tam značkové oblečenie, ktoré na slovensku nemá veľkoobchodné zastúpenie. Nabalím si to do dodávečky a idem na SVK? Toto sa mi nejak nezdá..
0 0
doctor1979 doctor1979

doctor1979 je offline (nepripojený) doctor1979

Kludne mozes ist do UK a nakupit si aj oblecenie ktore ma na Slovensku zastupenie a predavat ho. Problem mozes mat ak by bolo oblecenie falsovane, neprave. Mam to overene z colnice a aj zo SOI. Oni na podnet niekoho dojdu do obchodu, skontroluju odkial mas faktury, a co sa im nezda poslu na skumanie ci je to original. Ak je to original tym to zhaslo ak nie dostanes pokutu, a mozno ta daju na sud. Mam to dokonca overene od jedineho dovozcu urcitej hokejovej znacky. Boli dovazane z Polska a nic proti tomu nemohli robit, jedine dat podnet ci je to original alebo nie.
0 0
akynka akynka

akynka je offline (nepripojený) akynka

Anička :o)
Dakujem za odpoved.

Ked sme uz pri tom,.. nieje tam problem s tym osobnym dovozom? Autom. Teda nemalo by to uz byt kontrolovane, na "hraniciach" EU. Ale nemusim to nejak hlasit ze to idem sem prepavovať?
0 0
doctor1979 doctor1979

doctor1979 je offline (nepripojený) doctor1979

Ked nakupujes v UK je to to iste jak keby si nakupovala v Kosiciach alebo vo Zvolene. Musis mat ale fakturu alebo nejaky prepravny list, keby ta zastavili policajti aby si im vedela preukazat ze odkial mas ten tovar.Jedna sa totiz o vacsie mnozstvo.A ked obchodujes so yahranicim, musis davat hlasenie intrastat koly statistike.
0 0
akynka akynka

akynka je offline (nepripojený) akynka

Anička :o)
..ale to hlásenie sa podáva až od určitého množstva, teda sumy.. cca13500 EUR? alebo pri každom obchode?
0 0
megyna1 megyna1

megyna1 je offline (nepripojený) megyna1

ahojte, chcem predavať športovú obuv - nike, adidas...-intern.obochodom. Objednávať budem z uk. Niekde som čítala - vyžaduje to SOI, že tovar pri predaji musí obsahovať návod na ošetrenie, zloženie materiálu a podobne... Takýto leták býva v obuvi, keď kúpite v kamennom obchode? Kde získam takýto leták?
Vôbec neviem, kde mám ten leták zobrať, lebo v tovare čo mi príde z uk, tam nieje nič, nemám čo dať preložiť... Je tam len nálepka-z akého materiálu je zvršok,vnútro a podrážka, a to je všetko...
Musím si taký leták vytvoriť sama? alebo nájdem niekde, čo všetko tam musí byť uvedené...
Malo by tam byť aj uvedené napríklad aj to, ako sa má ošetrovať obuv - kde to zistím?
vie mi niekto poradiť? dakujem
0 0
Hrky10 Hrky10

Hrky10 je offline (nepripojený) Hrky10

ak chceš predávať adidas veci, tak musíš ísť za firmou adidas...nakupis u nich tovar napr. 10000€ - ktory budes predávať....napr predajú ti topánky ktoré stoja 20€a ty ich musíš predať za 70€ a ak ich predáš za menej tak máš problémi, ak za viac tak máš viac peniažkov pre seba...oni ti predajú celú kolekciu tz topanky, tricka mikiny - ty si nemôžeš vyberať aké chceš druhy topanok mikin atd... to je celé

fake veci nemozes predávať v obchode, môžeš jedine v second hande.... Bože taký mudri ste tu všetci....len si pootvárajte ochdody adidas s vecami v UK a uvidíte kolko zaplatíte pokutu....prinajlepšom prídete len o tovar....adidas je velka firma a ta si na takých ľudí ako ste vy dáva pozor....veď im kazíte kšefty...
0 0
ra_do_slav ra_do_slav

ra_do_slav je offline (nepripojený) ra_do_slav

Hrky10, mozes poslat odkaz na pravnu normu ktora upravuje to, ze nemozes predavat produkt, ktory mas riadne vydokladovany, ibaze ho neberies od vyrobcu, ale z retazca, ktory tu znacku predava? Ak ten predajca vyhradne nezakazuje dalsi predaj, tak by v tom nemal byt problem. Mas nejaky svoj obchod so znackovym oblecenim a pises zo skusenosti, pripadne vies o konkretnom pripade, kde fi ako napr Adidas si posvietila na takeho predajcu, alebo to co si tu napisal si len myslis?? Mozes definovat co je to vyhradny distributor a odkial sa to slovne spojenie vzalo?
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

Ako je to s autorskými právami na fotografie ktoré by som chcela uverejnit na svojej web stránke? Predávam tovar z UK. Dakujem
0 0
Lenka- Lenka-

Lenka- je offline (nepripojený) Lenka-

Neviete niekto ako to je s dovozom značkových parfumov a etiketami v slovenskom jazyku čo musia obsahovať?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Hrky10 Pozri príspevok
ak chceš predávať adidas veci, tak musíš ísť za firmou adidas...nakupis u nich tovar napr. 10000€ - ktory budes predávať....napr predajú ti topánky ktoré stoja 20€a ty ich musíš predať za 70€ a ak ich predáš za menej tak máš problémi, ak za viac tak máš viac peniažkov pre seba...oni ti predajú celú kolekciu tz topanky, tricka mikiny - ty si nemôžeš vyberať aké chceš druhy topanok mikin atd... to je celé

fake veci nemozes predávať v obchode, môžeš jedine v second hande.... Bože taký mudri ste tu všetci....len si pootvárajte ochdody adidas s vecami v UK a uvidíte kolko zaplatíte pokutu....prinajlepšom prídete len o tovar....adidas je velka firma a ta si na takých ľudí ako ste vy dáva pozor....veď im kazíte kšefty...
hlavne,že taký *did*s, si dáva šiť tie svoje fantastické značkové výrobky vo Vietname a častokrát zneužíva detskú prácu...

to je košer ?

hlavne aby nikto nezarobil 5 € na predaji neznačkovych *did*s, adidas.. *=a
0 0
raymond21 raymond21

raymond21 je offline (nepripojený) raymond21

Zdravim vas, potreboval by som odpoved. Chcel by som zo zaciatku e-shop s oblecenim tak isto ako vacsina ludi v tejto diskusii. Moje oblecenie by nebolo znacky adidas, nike... Ani lonsdale, everlast... Ani hilfiger,guess...Taktiez dovoz by nebol z UK ale Cina. Moja otazka znie pokial tietio firmy nemaju zastupenie na slovensku cize nie je tu ziaden vyhradeni dodavatel znacka ma dcersku spolocost v anglicku dalsia taliansko atd a ja by som dovazal z ciny vyziadal by som si samozrejme od nich fakturu zaplatil by som u nas clo dph, na oblecenie by som dal stitok co vyzaduje soi. Mal by som z tohto problem ked vyhradni dodavatel na slovensku nie je? To by moj dani tovar poslali do anglicka na expertizu alebo by ich nebodaj kontaktovali?Mam znameho ktory mal kamenny obchod s oblecenim ako je hilfiger a nemal ziaden certifikat posielal mu to znam z kanady iba zaplatil dph neviem ci aj clo spominal a to bolo vsetko.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať