Zavrieť

Porady

Spánok

Už dlhšiu dobu mávam zlý spánok v spálni. Môžem povedať, že do toho prichádzajú aj zlé sny. Z tohto dôvodu spávam v obývačke, kde je to o moc lepšie, nie však OK. Manželka, spáva v spálni a vraví, že tiež nespáva dobre, ale pripisuje to tomu, že nie som s ňou a preto sa jej zdá celá spálňa taká pochmúrna. Nemáme medzi sebou žiadne nezhody, všetko je v poriadku. Sama ma pošle do obývačky, keď cíti že nespím a len sa prehadzujem.
((Sme spolu už 20 rokov a dvakrát za ten čas sa nám obom stalo, že v jednu a tú istú noc keď sme zaspali, a zobudili sme sa, zistili sme že sme spali 10 hodín, pritom mne i jej sa zdalo akoby sme spali veľmi krátko asi30 min...? Vstali sme čerství ako nikdy doteraz. Neviem čomu to pripisovať....))
Neprežili sme nijakú traumu, alebo niečo negatívne, aby nás toto zlé spanie, hlavne mňa držalo takto dlho...približne 5-7rokov. Strašne rád by som vedel čo sa stalo tie dve dobré noci, čo som spomínal. Hlavne preto, že sa to prejavilo u nás oboch naraz. Nezamýšľal by som sa nad tým, ak by to bolo len u jedného z nás.
Je v tom niečo iného, čomu nerozumieme, alebo len psychika? Ale ako píšem, u nás je všetko v pohode.
Ak viete, poraďte nejaké linky kde by som sa mohol dozvedieť viac. Feng Šuej som čítal, ale neviem....prerábať všetko. I tak nemám spálňu v nejakom veľkom rozpore s tým čo píšu.
Ďakujem.
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
ajale Pozri príspevok
Moze to byt tymi zonami, skusili ste otocit a posunut postel na ine miesto?
912 Pozri príspevok
Mne pomohlo otočiť posteľ na inú stranu než som mala dovtedy ... spávala som hlavou k dverám, otočili sme ju o 90 stupňov k stene a odvtedy je všetko OK.
Presne tieto skúsenosti mám aj ja, posteľ dlhé roky na jednom mieste a od jedného dňa zlé spanie. Otočili sme ju, teraz mám hlavu na severe a pozerám smerom na juh, a tááááááák fantasticky spím.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
A ako si potom vysvetlit, ze pes s kocurom lezia vedla seba? Ake su to zony?
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

durisovad Pozri príspevok
A ako si potom vysvetlit, ze pes s kocurom lezia vedla seba? Ake su to zony?
Tam sú tie geo zóny v poriadku, nenarušené.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Olice Pozri príspevok
Tam sú tie geo zóny v poriadku, nenarušené.
Potom asi mame stastie, kocur so psom sa vyvaluju po celom dvore.
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
Rozalka Pozri príspevok
Presne tieto skúsenosti mám aj ja, posteľ dlhé roky na jednom mieste a od jedného dňa zlé spanie. Otočili sme ju, teraz mám hlavu na severe a pozerám smerom na juh, a tááááááák fantasticky spím.
Tiež som počul že postel musí byť v smere sever juh. Neskúšal som, lebo to by sme mali postele "šrégom" cez izbu. Ale ak sa dá je treba skúsiť.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ibaka Pozri príspevok
Tiež som počul že postel musí byť v smere sever juh. Neskúšal som, lebo to by sme mali postele "šrégom" cez izbu. Ale ak sa dá je treba skúsiť.
ja mám posteľ sever-juh, nohy k vode a neviem čo ešte s nespávam dobre už roky rokúce ....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Eulalia Pozri príspevok
Kedysi bola v Senci firma, ktorá sa zaoberala zisťovaním geopatogénnych zón a vyrábala aj odrušovače na tieto zóny. Skús hľadať na googli aj v telefónnom zozname.
http://magazin.station.zoznam.sk/ser...=1126630119293
http://www.quark.sk/archiv_data.php?...ear=2006&num=4
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
evina Pozri príspevok
ja mám posteľ sever-juh, nohy k vode a neviem čo ešte s nespávam dobre už roky rokúce ....
A nebude na vine matrac? Aj ten vie urobit vela zleho, resp. dobreho.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

durisovad Pozri príspevok
A nebude na vine matrac? Aj ten vie urobit vela zleho, resp. dobreho.
lamely a madrac ok., no teraz si neviem spomenúť ako sa volá ale ten čo teraz letí- asi to bude skôr tých sedemnásť ...
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
Eulalia Pozri príspevok
Kedysi bola v Senci firma, ktorá sa zaoberala zisťovaním geopatogénnych zón a vyrábala aj odrušovače na tieto zóny. Skús hľadať na googli aj v telefónnom zozname.
Pokud máme podezření na vliv geopatogenních nebo technogenních zón (elektrosmog) je třeba si nechat zjistit intenzitu a místa jejich působení. Zlikvidovat je nelze - jsme součástí přírody. Odrušit se dají maximálně na dobu 3 měsíců. (Testováno 165 zařízení po dobu 5 let.) Nejdéle fungujícím odrušovačem je slamník naplněný slámou, po 6 měsících se však musí spálit. V bytě nepůsobí esteticky, proto je dobré se s problémy naučit žít. V silné intenzitě GPZ se můžeme zdržovat max 2 hodiny denně, v slabých maximálně 6 hodin, ale nikdy v nich nespávat! Pokud si pořídíte odrušovač a věříte mu, funguje zde placebo efekt s úspěšností až 50%. Tím se zvyšuje psychická pohoda a větší odolnost proti negativním vlivům - nejen přírodním, ale i mezilidským.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Tu som našla niečo, ako by to malo, respektíve nemalo vyzerať v spálni, aby sme mali dobrý spánok

Spálňa
Tu je dôležité rozmiestnenie elektrických káblov. Tam, kde sú zásuvky, by nemala byť postavená posteľ, káble neviesť za hlavou ani popri posteliach. Posteľ nemá byť umiestnená oproti dverám, skôr vedľa nich, nie pri okne. Skrine a komody treba postaviť aspoň 20 cm od postele, pozor aj na zrkadlá alebo rádio, či televízor - v spálni by niečo také nemalo byť, pretože tu ide o priestor, kde sa oddychuje, naberajú sa sily, nič by nás teda nemalo rušiť.
"Orientácia postele by mala byť hlavou na sever, tak, aby sme nohy mali na juh, prípadne na východ, na stolíkoch pri hlavách môžu byť rôzne drobnosti, napríklad vonná lampa s mätovou vôňou alebo lipovým olejom, či s vanilkou, malá sviečka, nejaký drahý kameň - ametyst, ruženín, citrín," hovorí Júlia Lazarová.
"Dôležité je, aby ste v spálni neriešili žiadne zásadné problémy, nečítali zaujímavú beletriu, posteľ by mala byť využitá na spánok, príjemné snívanie, oddych, na milovanie. Nie je správne, aby ste sa v nej oddávali smutným myšlienkam, plánovali to, čo máte urobiť na druhý deň, inak si miesto oddychu celkom narušíte a dosiahnete len to, že nezaspíte pokojne a nebudete svieži, skutočne pripravení na ďalší deň."
Spálňa by mala byť ladená v sýtejších farbách, odporúča sa modrá, zelená, svetlohnedá alebo broskyňová, vyhnúť by sme sa mali bielej, sivej a fialovej. V spálni by nemali byť žiadne kvety, pozor najmä na čínsku ružu alebo fikus. Ak už, potom je vhodná aloe vera alebo juka.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Ibaka Pozri príspevok
Alebo vraj mačka si najradšej ľahne na také miesto. -len som počul
No ak je to pravda, tak my mame priam genialnu polohu,.... nas kocur spava medzi nami uz 7 rokov
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
danushka Pozri príspevok
Tiež som počula, že tam, kde sa veľmi dobre cítia mačky, údajne tam nie sú dobré geopatogénne zóny a naopak tam, kde si ľahne pes, tak tam je veľmi dobre...

PS : Tak, ale tento príspevok prosím, nech nečítajú chovatelia mačičiek. Nemám s tým osobnú skúsenosť, počula som
Na toto mam tiez reakciu.... Niekedy sa to zda byt zlou zonou, a to v pripade, ked spi medzi nami bud mi fuci do ucha alebo mi labky pcha pod hlavu. A ked sa rozhodne uprostred noci umyvat............ lip, lip, lip, lip, lip,... Ale aj tak by som ho nedala za nic na svete...
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
[quote=Olice;604773]Tu som našla niečo, ako by to malo, respektíve nemalo vyzerať v spálni, aby sme mali dobrý spánok


... fúha, my bývame na garsónke, tak neviem ... Máme tam aj káble, aj televízor a to ani nehovorím o chladničke, ktorá si celú noc povrčieva ...

Zuzana
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

[quote=912;605149]
Olice Pozri príspevok
Tu som našla niečo, ako by to malo, respektíve nemalo vyzerať v spálni, aby sme mali dobrý spánok


... fúha, my bývame na garsónke, tak neviem ... Máme tam aj káble, aj televízor a to ani nehovorím o chladničke, ktorá si celú noc povrčieva ...

Zuzana
No ak máš dobrý spánok, tak nie je čo riešiť.....no nie
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja si myslim, ze ak clovek nemoze dobre spavat, nepomoze premiestnovanie postele, ani kropenie svatenou vodou a uz vonkoncom nie virgula, ale dobry lekar, nie taky, co predpise prasky na spanie, ale ktory zisti, ci clovek netrpi nejakou chorobou tela. Ak sa fyzicka porucha vyluci, asi by som isla k odbornikovi, ktory by mi pomohol poupratovat moj zivot. Nie k vesticiam, ale k serioznemu psychologovi.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

katkapekly Pozri príspevok
no, možno sa to niekomu bude zdať ako úplná blbosť, ale mne hneď napadli zlí duchovia, možno by pomohol kňaz a svätená voda.
Ale to ti zli duchovia by museli byt nejaki fetisisti, ak sa stale zameriavaju iba na spalnu
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

misomiso Pozri príspevok
Ale to ti zli duchovia by museli byt nejaki fetisisti, ak sa stale zameriavaju iba na spalnu
, to mi teda nenapadlo, že taký duch-zloduch by mohol byť fetišistom, odteraz v spálni už len spať budem a nič iné
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
danushka Pozri príspevok
Ja by som asi hľadala človeka, ktorý sa rozumie do geopatogénnych zón...Tiež mám problém so spaním v spálni, zato v synovej izbe len čo ľahnem do postele, tak sa tam cítim ako vo vatičke. Určite je v tej našej spálni niečo, čo mi nerobí dobre a plánujem ju zmeniť niekde inde v dome. Zatiaľ som nenašla človeka, čo sa venuje ,,prútikom" a tak, ale náš pes sa najradšej zdržiava práve v synovej izbe, tak mám taký ciťák, že sú tam nejaké dobré zóny. A to feng-šuej má tiež niečo do seba.
Tiež mám skúsenosť, že pes to vie najlepšie.
Vo svojej spálni som vôbec nevedela spať. Keď na nej pes občas objavil pootvorené dvere, jasné, že sa hneď vopchal. Raz som si spomenula, čo psy dokážu a pozorovala som ho. Behal okolo mojej postele a potriasal hlavou. Po chvíli si ľahol pred nočný stolík pri posteli a labkou ho chcel otvoriť. Otvorila som skrinku a Artúr tam vopchal hlavičku. Toto robil často. Tak som skrinku vyprázdnila, čo bude ďalej robiť, čo tam hľadá. Položil si labky do skrine a na ne si uložil hlavičku. Aha, vravela som si, ako keby som bola z toho múdrejšia.
V jeden deň mi napadlo: premiestnim nábytok a posteľ umiestnim tak, aby som hlavu mala tam, kde sa rád uvelebil Artúr. Odkedy som tak urobila, spím tak tuho, že sa ani na svoje sny neviem rozpamätať. A ráno ma všetko bolí omnoho menej ako dovtedy. Aj Artúr je rád .
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
durisovad Pozri príspevok
A ako si potom vysvetlit, ze pes s kocurom lezia vedla seba? Ake su to zony?
Dobré. Veľa kladných emócií.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať