Zavrieť

Porady

Firemny VS Osobny ucet

Dobry Den,

stale sa zamyslam nad tym ci mi vobec treba firemny ucet, kedze malo z jeho sluzieb tak ci onak vyuzijem a ak aj zacnem tak sa dostavie vedlajsie ucinky z dopadu nehoraznych poplatkov na mojom mesacnom vypise...

Povedzte mi, je vobec nutne mat "Firemny" ucet? Este doteraz som to stale nepochopil, preco podnikatel musi mat firemny ucet a preco je tak financne narocny... ( teda chapeme okrem dovodu zlodejskej chamtivosti bank )

Na mojich zo 3-5 plat. prikazov a 1-2 vyber/mes. by kludne stacil aj osobny, je to nejak legislativne vymedzene? Ved z toho clovek absolutne nema ziadne vyhody...

Dakujem za zapojenie do debaty
Usporiadat
radioxxl radioxxl

radioxxl je offline (nepripojený) radioxxl

duficek Pozri príspevok
to tu vsetci SZCO uctovnici maju v banke zalozeny Podnikatelsky ucet ?

ja tiez ako firemny ucet pouzivam osobny, pouzivam ho ale vyhradne na firemne ucely, mam ho nahlaseny aj na DU a poplatky si davam do nakladov.
na sukromne ucely pouzivam iny osobny ucet....

a co v tebe evokuje vyraz osobne auto....auto pouzivane vyhradne na sukromne ucely?
duficek, kde mas ucet?

teda momentalne neviem, niekto radi tak, niekto onak... ci to je v ramci zmluvy s bankou a jej VOP je viac nez diskutabilne, lebo len precitat tie VOP da hrozne vela casu a namahy...
0 0
radioxxl radioxxl

radioxxl je offline (nepripojený) radioxxl

uvediem este jeden celkom realny paradox:

CO ak by som na nejakom studentskom ucte ( do 26r. ) prijmal vyse 50 platieb mesacne a odosielal tak 5, mozno 1 vyber z bankomatu, to by som mal kompletne bez poplatku, no neviem ci by hned po prvom mesiaci nebol ten ucet hned zruseny resp. hladam banku, kt. by ho nezrusila aj keby som ju takto vyciciaval pre zmenu JA...
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

ucet mam v SLSP pouzivany na podnikanie uz cez 7 rokov.
ucet je osobny, pouzivany vyhradne v suvislosti s podnikam - vsetky poplatky davam do nakladov. samozrejme ked sa obcas vyskytne nejaka "nahodna" sukromna platba kartou, tak ju uctujem ako osobnu spotrebu
0 0
radioxxl radioxxl

radioxxl je offline (nepripojený) radioxxl

moze mi niekto potvrdit/vyvratit ci by som takto mohol frcat aj na studentskom ucte? ))

Doplnujem:
staci si precitat prvu stranu sadzobnika ( pre koho je urceny ) pre obyvatelstvo SLSP a
http://www.slsp.sk/downloads/sadzobn...tvo_072007.pdf
( ich stranka ide strasne pomaly )
Naposledy upravil radioxxl : 12.01.08 at 11:25 Dôvod: doplnenie SLSP
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

dobrý deň, prečítala som všetky príspevky čo sa týka osobného účtu, ale radšej sa opýtam. Podnikateľ má osobný účet v zahraničnej banke. Tam mu chodia príjmy za faktúry v cudzej mene. Ako by ste postupovali pri účtovaní? Bude stav na tomto účte ovplyvňovať základ dane prostredníctvom kurzových rozdieloch? Ďakujem.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Prosím, prosím nevyjadril by sa niekto k vyššiemu príspevku?
0 0
ivo_b ivo_b

ivo_b je offline (nepripojený) ivo_b

Ak pouziva podnikatel sukromny ucet na podnikatelske ucely, na zaklade akeho dokladu zauctuje napriklad inkaso svojej vystavenej faktury? Zalozi do sanona cely vypis a vybieli ostatne prevody alebo zvyrazni prevody tykajuce sa podnikania???
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Zaujímavá diskusia. Ja to mám presne naopak. Mám len podnikateľský účet a hradím z neho všetko. Mám to jednoduché, lebo idem na paušál.
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Chcela by som sa opýtať, ak mal konateľ a zároveň spoločník osobný účet, ktorý zrušil a zostatok mu bol zaslaný na firemný účet, možem to zaučtovať ako 221/365 (Ostatné záväzky voči spoločníkom) a potom zníženie záväzku môžem preučtovať cez pokladňu?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Áno.

Do budúcna...je lepšie ak bude spoločník oddeľovať firemné a súkromné transakcie.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

azla Pozri príspevok
Áno.

Do budúcna...je lepšie ak bude spoločník oddeľovať firemné a súkromné transakcie.
To je pekná poznámka Azla, len keby nás tí spoločníci aj poslúchať chceli, keď im to radíme Lebo ja idem z kože vyskočiť, a nedarí sa mi ich prevychovať.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať