Zavrieť

Porady

Kniha záväzkov a pohľadávok

Pekný deň prajem, chcem sa opýtať či musí každá SZČO viesť okrem peňažného denníka aj knihu záväzkov a knihu pohľadávok. ďakujem za každú radu
Usporiadat
lluckaa lluckaa

lluckaa je offline (nepripojený) lluckaa

no aj som myslela len som si nebola ista lebo sa mi zdalo ze mi dakto tvrdil ze zapisat treba do knihy pohladavok/zaväzkov a este aj do knihy faktur... takze mozem to aj v tych knihach faktur zapisovat len ? dakujem
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
lluckaa Pozri príspevok
no aj som myslela len som si nebola ista lebo sa mi zdalo ze mi dakto tvrdil ze zapisat treba do knihy pohladavok/zaväzkov a este aj do knihy faktur... takze mozem to aj v tych knihach faktur zapisovat len ? dakujem
.... áno, na čo by si robila jedno a to isté dvakrát? Je to predsa evidencia aká má v účtovníctve byť a aká sa vyžaduje aj pri kontrolách. Ja si myslím,že no problem...
0 0
lluckaa lluckaa

lluckaa je offline (nepripojený) lluckaa

tak ok .. dakujem moc este sa mozno ozvem
0 0
zuzulienkaxxx zuzulienkaxxx

zuzulienkaxxx je offline (nepripojený) zuzulienkaxxx

ja si evidujem iba knihu došlých a odoslaných faktúr. Takže nemusím potom knihu záväzkov a pohľadávok. Je to to isté? lebo ked si to pozrem, tak tie stlpiky su tam trochu rozdielne.
A normálne možem zapisovať platby do SP a ZP do knihy došlých faktúr??? ved to nie je faktura...
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Pre upresnenie terminológie:
Kniha záväzkov (alebo Evidencia záväzkov) je pomocná evidencia v JÚ, ktorej konečný stav sa objaví vo Výkaze o majetku a záväzkoch.
Kniha/Evidencia záväzkov môže pozostávať z nasledovných "kníh"/"evidencií:
Kniha/Evidencia dodávateľských faktúr
Kniha/Evidencia ostatných záväzkov (napr. záväzky voči zamestnancom, voči poisťovniam, voči štátnym orgánom (DÚ, mesto...), záväzky zo sociálneho fondu, pričom sa nevylučuje viesť zvlášť knihu/evidenciu mzdových záväzkov a záväzkov voči inštitúciam sociálneho zabezpečenia, knihu/evidenciu záväzkov voči DÚ, knihu/evidenciu záväzkov voči poisťovniam a pod.
Základná evidencia záväzkov je teda Kniha/Evidencia dodávateľských faktúr a Kniha/Evidencia ostatných záväzkov.

Pri pohľadávkach je to presne to isté.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať