Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane - povinnosť

Ahojte,

chcem poprosiť o radu.
Mám ex-zamestnanca (bol s ním rozviazaný pracovný pomer v skúš. dobe k 31.12.2007).
Mám povinnosť urobiť mu ročné zúčtovanie dane?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Ak požiada o vykonanie ročného zúčtovania, tak ste povinní, ak nie tak mu pošlete potvrdenie o zdanitelľnej mzde a zrazených preddavkoch.

    karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

    externé účtovníctvo karcoolka1
    Povinnosť vykonať RZ má zamestnávateľ len zamestnancom, ktorých mal v prac.pomere k 31.12.2007?
    Nemá túto povinnosť aj voči zamestnancom, ktorí ukončili PP 30.11.2007 a dec.2007 bol na ÚPSVaR?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    karcoolka1 Pozri príspevok
    Povinnosť vykonať RZ má zamestnávateľ len zamestnancom, ktorých mal v prac.pomere k 31.12.2007?
    Nemá túto povinnosť aj voči zamestnancom, ktorí ukončili PP 30.11.2007 a dec.2007 bol na ÚPSVaR?
    Nie je to povinnosť, jedine vtedy ak o to zamestnanec požiadá.

    JanoL je offline (nepripojený) JanoL

    JanoL
    karcoolka1 Pozri príspevok
    Povinnosť vykonať RZ má zamestnávateľ len zamestnancom, ktorých mal v prac.pomere k 31.12.2007?
    Nemá túto povinnosť aj voči zamestnancom, ktorí ukončili PP 30.11.2007 a dec.2007 bol na ÚPSVaR?
    Dovolím si doplniť smitha

    O RZ hovorí § 38 Ročné zúčtovanie

    Nie sú tam spomínané žiadne dátumy ukončenia prac. pomeru, tzn. ak som bol posledným zamestnávateľom zamestnanca ktorý mal u mňa podpísané vyhlásenie, uplatňoval nezdaniteľnú časť a ukončil prac. pomer napr. 15.1.2007, ak ma požiada, som povinný mu urobiť RZD. Bežne robím RZ aj študentom - brigádnikom, ktorí si neuplatňovali v priebehu roka nezd. časť u žiadneho zamestnávateľa. U mňa pracovali napr. v auguste 2007. Požiadajú ma, prinesú potvrdenia z iných brigád a preplatok im v marcovej výplate 2008 vyplatím, aj keď v marci nemajú so mnou žiadnu zmluvu.

    P.S. - nechcem navádzať na dobré skutky, väčinou tí študáci sú deti našich zamestnancov.

    Jano

    karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

    externé účtovníctvo karcoolka1
    Vďaka. Mám v tom jasnejšie.
    Dúfam, že zamestnec, ktorý má PP u nás od 01.01.2008, nemôže ma požiadať o RZ?

    JanoL je offline (nepripojený) JanoL

    JanoL
    Petra29 Pozri príspevok
    Nemôže, nepracoval u teba v r2007

    § 38 Ročné zúčtovanie
    v uvedenom § sa spomína zdaňovacie obdobie teda 2007 a posledný zamestnávateľ .......

    Súhlasím s Petra29

    Jano

    Ročné zúčtovanie dane - povinnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.