Zavrieť

Porady

EVO 2

Prosím vás, kto má skúsenosti s firmou SAFEKO , alebo kto má postavený montovaný rodinný dom EVO.
Ďakujem Eliška
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
berry Pozri príspevok
Ja by som chcela iba upozorniť na to , že ceny stavebného materiálu sa stále menia. (alebo lepšie povedané stúpajú) Takže neviem kedy kto staval dom , ale ceny sa môžu veľmi líšiť.
napríklad : Tak za necelé dva roky cena medeného plechu stúpla raz toľko.
Čím väčší dopyt tým väčšia cena.
Preto sa čudujem, že RD so zastavanou plochou 130 m2 za 900 tisíc.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

smith Pozri príspevok
Bramac Alpin Protector
Ja mam ranillu...keby som nemal taky blby sklon strechy, davam skridlu.
0 0
aaandrejj aaandrejj

aaandrejj je offline (nepripojený) aaandrejj

tejto firme safeko neverím. bol u nás aj zástupca firmy, uvažovali sme tiež že by nám postavili dom. keď som mu začal dávať otázky tak bol mimo. neviem či vôbec niekomu už postavili dom. a tá podlahová ploch je malá
0 0
Rominno Rominno

Rominno je offline (nepripojený) Rominno

eliška1 Pozri príspevok
Prosím vás, kto má skúsenosti s firmou SAFEKO , alebo kto má postavený montovaný rodinný dom EVO.
Ďakujem Eliška
Ahoj Eliska, mojmu susedovi stavia Safeko montovany dom EVO2 a zatial som nepocul od neho pozitivne veci. Ma s nim velmi zle skusenosti - zle poradenstvo a komunikacia pocas vystavby, neodborna praca, nedodrziavanie terminov, fakt zle. Urcite nedoporucujem. Skus pozriet datad.sk, tych doporucujem urcite mam s nim osobne skusenosti a postavia Ti montovany dom vo vysokej kvalite za realnu a slusnu cenu.
0 0
Rominno Rominno

Rominno je offline (nepripojený) Rominno

Ahoj, v obci Tomasov je postaveny jeden a dalse dva sa dorabaju.
0 0
Rominno Rominno

Rominno je offline (nepripojený) Rominno

Referencie na EVO2 od Safeka. V obci Tomasov su postavene 3 montovane domy EVO2 /1xpostaveny, 2xprave sa dorabaju/. Doporucujem sa na nich pozriet a porozpravat s majitelmi. Bud priparvena na to, ze nebudes pocut nic pozitivne.
0 0
Rominno Rominno

Rominno je offline (nepripojený) Rominno

ssandra-123 Pozri príspevok
My tiež uvažujeme o výstavbe EVO2, ale čím viac sa o to zaujímame,
zisťujeme drobné nedostatky, manžel zistil, že na EVO2 je uhol strechy 15°a ako krytina je použutý tzv.kanadský šindel, ktorý sa odporúča na strechy s uhlom min 18°, takže nie som si istá, či je tento dom aj lacný a dobrý alebo len lacný.
Minuly vikend mojmu susedovi, ktoremu stavaju EVO2 odletela cast stresnej krytiny. Ten skon je OK, ale dolezite je to ako to tam namontuju, aby to vydrzalo viac ako 1 mesiac.
0 0
Rominno Rominno

Rominno je offline (nepripojený) Rominno

aaandrejj Pozri príspevok
tejto firme safeko neverím. bol u nás aj zástupca firmy, uvažovali sme tiež že by nám postavili dom. keď som mu začal dávať otázky tak bol mimo. neviem či vôbec niekomu už postavili dom. a tá podlahová ploch je malá
Toto je pravda, mozem potvrdit. Bohuzial majitel firmy pan Jankovic sa obklopil personalom, ktori nemaju ziadne odborne a ani prakticke skusenosti. Stavebna firma, ktora nema vlastnu stavebnu partiu, podla mna nie je stavebna firma. 90% prace je robenych v subdodavke.
0 0
Rominno Rominno

Rominno je offline (nepripojený) Rominno

berry Pozri príspevok
Ja by som chcela iba upozorniť na to , že ceny stavebného materiálu sa stále menia. (alebo lepšie povedané stúpajú) Takže neviem kedy kto staval dom , ale ceny sa môžu veľmi líšiť.
napríklad : Tak za necelé dva roky cena medeného plechu stúpla raz toľko.
Čím väčší dopyt tým väčšia cena.
Ceny stavebneho materialu a prace rastu, s tym mas pravdu.
Treba dodat aj ten fakt, ze pri vypocte povodnej ceny EVO1 sa niekto prepocital /1M s DPH/, potom sa cena zmenila na 1M+DPH.
"Čím väčší dopyt tým väčšia cena." S tymto tvojim tvrdenim nesuhlasim, lebo je proti strategii Safeka, ktore chce prave predat co najviac RD a tym tlacit ceny dole. Alebo sa uz zenila strategia Safeko ? Podla mna logistika nakupu materialu a logistika prace v Safeku nefunguje a preto maju problem s cenami. Pokial nemaju toto pod kontrolou, tak budu mat stale problemy, o com svadcia nespokojni zakaznici.
0 0
jan222 jan222

jan222 je offline (nepripojený) jan222

za 1 300 000.- sa da postavit murovany 130m2 (bez pivnice a podkrovia), samozrejme svojpomocne a nie za mesiac

z celkoveho rozpoctu treba pocitat 50% (tak 40% az 60% ako kto)na hrubu stavbu........az potom su potrebne "peniaze"
0 0
brumteles brumteles

brumteles je offline (nepripojený) brumteles

Montovaný drevodom a Kandský šindeľ nie je dobrá kombinácia. Na drevodom treba ťažkú betónovú krytinu aby strecha dom stabilizovala.
0 0
maja26 maja26

maja26 je offline (nepripojený) maja26

jasne ze to bude zatekat to je kritina len na niziny do horskych oblasti je nevhodna
0 0
Peter Holka Peter Holka

Peter Holka je offline (nepripojený) Peter Holka

clovek
pozor na evo2
0 0
vxyz vxyz

vxyz je offline (nepripojený) vxyz

treba sa naozaj zamysleiet nad tou cenou, som zastancom montovanych domov, dokonca sam taky staviam - ale urcite nie tento!!!!, naozaj si to treba dobre premysliet....
v
0 0
Mala-mrcha Mala-mrcha

Mala-mrcha je offline (nepripojený) Mala-mrcha

smith Pozri príspevok
Podme rátať spolu prosíííím:

základy - 70 tisíc
murivo - 80 tisíc
krov (drevo) - 100 tisíc
krytina - 100 tisíc
zateplenie krovu - 50-60 tisíc
voda + kúrenie - 250 tisíc
elektroinštalácia - 50 tisíc
omietky - 60-70 tisíc
okná (plast) - 150 tisíc resp. eurookná - 200 tisíc
zateplenie fasády - 100 tisíc
podľaha (dlažba, obklad, parkety) - min. 50-60 tisíc
sanita + WC - 50 tisíc.............

Kde nakupuješ materiál, že sa zmestíš do tej sumy?


Ahoj no aby som pravdu povedala je to tak ako pises mam postavene uz 2 domy cena 900.000 Sk je tak mozno na garaz !!!!!! Suhlasim s tebou v sumach !!!!
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
eliška1 Pozri príspevok
Podľa nášej kaukulácie na 130m2 potrebujeme 900 000Sk na materiál-základy,múry,priečky,oteplenie,okná,kúrenie, podlahy, elektroinštalácia,vodoinštalácia,omietky,krov, krytina,snáď som nič nezabudla, čo sme do toho zarátali a to sme mali aktuálne ceny.Rátali sme s nízkymu bungalovom, takže žiadny minidom.čau
Pomohol by nejaký pôdorys domu.Takto je to len špekulácia.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
smith Pozri príspevok
Podme rátať spolu prosíííím:

základy - 70 tisíc
murivo - 80 tisíc
krov (drevo) - 100 tisíc
krytina - 100 tisíc
zateplenie krovu - 50-60 tisíc
voda + kúrenie - 250 tisíc
elektroinštalácia - 50 tisíc
omietky - 60-70 tisíc
okná (plast) - 150 tisíc resp. eurookná - 200 tisíc
zateplenie fasády - 100 tisíc
podľaha (dlažba, obklad, parkety) - min. 50-60 tisíc
sanita + WC - 50 tisíc.............

Kde nakupuješ materiál, že sa zmestíš do tej sumy?
Zabudoli ste na strop ,interiérové dvere izolácie
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
AndrejG Pozri príspevok
Ked sa dobre polozi, budu na seba jednotlive diely uplne nalepene, to potom nema kde podtiect.
To nie je celkom pravda.Asfalt šindel má jednu chybičku.Prejavuje z jari podtekaním šindlu.Najmä pri tých nižších sklonoch dochádza k javu odborne zvanému snehový val.To je vtedy keď sa na streche pri topení snehu vytvorí snehová bariéra ktorá bráni odtekaniu vody.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Peter Holka Pozri príspevok
pozor na evo2
Plný súhlas nedal by som za to ani deravý groš.Navyše sa mi to od tej firmy javí dosť predražené.Bez základovej dosky inžinierských sietí atd. možno to celkove vyjde okolo 2 000 000.pritom je to len šopa.Za tú cenu určite postavíte murovaný.
0 0
msml msml

msml je offline (nepripojený) msml

Ešte pred 15 minútami som bol rozhodnutý postaviť EVO2, ale po prečítaní tejto diskusie som to zamietol. Ďakujem všetkým čo tu prispeli...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať