Zavrieť

Porady

Ahojte, dobre si myslím???

Ahojte , chcel by som sa poradiť, či si dobre myslím, čo si myslím- keďže niesom účtovník
Včera som v Joj- ke vyhral v Páli Vám to 50.000sk, strhnú mi daň 19% a zbytok mi pošlú a teraz viete asi o čo mi ide, špekulujem ako tú daň dostať naspať- robí sa to takto, ako mi hovorí sedliacky, neúčtovnicky rozum?
Nabuduci rok v daňovom priznaní si dam tých 50.000 ako ostatný príjem, zrazenú daň si dám ako zaplatený preddavok dane a vlastne keď mi bude vychádzať, že mám nárok na preplatok dane- možem si dať časť z tej vybratej dane vrátiť ako preplatok dane??? Samozrejme, daňové priznanie si spravím aby to vyšlo ako preplatok.
Thanks za rady...
Ozaj, v Jojke mi dali o tom aj potvrdenie
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Samozrejme a navyše sa nemusíš báť ani §§§§§§§§§. Lebo to je legálna cesta.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Melnick Pozri príspevok
Samozrejme a navyše sa nemusíš báť ani §§§§§§§§§. Lebo to je legálna cesta.
Smithko a Majuška ďakujem za radu...
Paaaaaaaaaaa- to je pre Majku
Nazdarek- to je pre Smithka
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Juuj, tak toto som teda fakt nevedel, mam sa ešte čo učiť, tak proste ok, budem asi účtovať realne vydavky aj teraz aj o rok ale proste to čo som napísal v tom mojom príklade- možem si to teda dať vrátiť, že??? Neboj, ja mám šťastie teraz v tom, že mam 2 krat nezdanitelnu položku a to bude cca. 190.000
Lebo si ma zneistil, tým že nemožem mat iný príjem- možem.- ale ako ma naučil ekopo nové slovo- musím mať optimalizáciu daň. priznania
Vitaj Stanko, gratulujem k výhre, tak trošku závidím, lebo som nikdy nič nevyhrala/ ale ani som nehrala /. Stanko, optimalizáciu daňového priznania získaš, ak sa budeš správne zaoberať najskôr optimalizáciou daní, získaš optimálny / na základe všetkých zákonnych noriem / daňový základ. To len, aby si mal prehľad, aký musí byť účtovník presný v pojmoch/ občas aj dojmoch/. Čo sa týka paušálnych a reálnych výdavkov, tak dvakrát meraj, aj viackrát prerátaj a raz strihaj. Mne ak to len trošku optimálne vychádza z pozície paušálnych výdavkov, už aj ich beriem ako prvé, najmä pre dobrý pocit, že nie som účtovnou jednotkou a málokto sa mi teda bude prehrabávať v tom, z čoho mi vyšiel ten optimálny daňový základ.Ale to bolo viac na odľahčenie a privítanie.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Danila Pozri príspevok
Vitaj Stanko, gratulujem k výhre, tak trošku závidím, lebo som nikdy nič nevyhrala/ ale ani som nehrala /. Stanko, optimalizáciu daňového priznania získaš, ak sa budeš správne zaoberať najskôr optimalizáciou daní, získaš optimálny / na základe všetkých zákonnych noriem / daňový základ. To len, aby si mal prehľad, aký musí byť účtovník presný v pojmoch/ občas aj dojmoch/. Čo sa týka paušálnych a reálnych výdavkov, tak dvakrát meraj, aj viackrát prerátaj a raz strihaj. Mne ak to len trošku optimálne vychádza z pozície paušálnych výdavkov, už aj ich beriem ako prvé, najmä pre dobrý pocit, že nie som účtovnou jednotkou a málokto sa mi teda bude prehrabávať v tom, z čoho mi vyšiel ten optimálny daňový základ.Ale to bolo viac na odľahčenie a privítanie.
Danilla, dík aj tebe za radu- a beriem na vedomie- keď si spočítam realne naklady- tak mi to vyjde na cca.zhruba tých 40%, a maš pravdu-paušal je paušal a ani tolko roboty s tým nieje- a ja tak nerád scvakávam a triedim bločky...
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Aspoň som si napravil reputáciu, keď som bol pred rokom v Markíze v Pokušení, tak som zhorel- zotrel ma tam taký študentík práva- a s akým plačom som odtiaľ išiel...
Ozaj, skúšal si aj Riskuj???To je moj najbližší cieľ
Aj keď je to mimo zadania témy: Bol to prvý pokus z recesie. Už som aj zabudol že som poslal sms, keď ma za pol roka zavolali. Tak som šiel. Neviem či ešte skúsim. Nie som TV typ.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ibaka Pozri príspevok
Aj keď je to mimo zadania témy: Bol to prvý pokus z recesie. Už som aj zabudol že som poslal sms, keď ma za pol roka zavolali. Tak som šiel. Neviem či ešte skúsim. Nie som TV typ.
A ja som posielal sms ešte skor asi rok dozadu, tiež som už zabudol, že som aj posielal niečo,hm
A ja tiež niesom žiadna televízna hviezda- proste nemám také schopnosti v televízii posobiť tak suverenne ako Robo Kaliňák
alebo ako Michael Douglas v scenach so Sharon Stone v Základnom inštinkte, ach jaj bože...
0 0