Zavrieť

Porady

Vedenie účtovníctva pre SHR

Dobrý deň ! Vedel by mi niekto poradiť ohľadne vedenia účtovníctva pre SHR ?
Dostala som ponuku, ale neviem čo to obnáša!? Je to komplikované s tými dotáciami ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Olinka1 Pozri príspevok
    Dobrý deň ! Vedel by mi niekto poradiť ohľadne vedenia účtovníctva pre SHR ?
    Dostala som ponuku, ale neviem čo to obnáša!? Je to komplikované s tými dotáciami ? Ďakujem
    podľa môjho názoru je to uplne rovnaké ako pre ostatných živnostníkov. Niesú tam výnimky. Ak sa mýlim, tak ma niekto dúfam opraví...

    santia je offline (nepripojený) santia

    santia
    No neviem či je to rovnaké ako u ostatných. Na konci roka ak má SHR aj zvieratá tak tam treba dať pozor na odpisy (inventúry zvierat) a rozúčtovanie dotácií tiež nie je ľahká vec. Nechcem strašiť!!! Ja som SHR a tiež som si nechala radšej spraviť účtovníctvo firme lebo rozúčtovanie dotácií môže kontrolovať správa finančnej kontroly a tam už sranda nie je.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    santia Pozri príspevok
    No neviem či je to rovnaké ako u ostatných. Na konci roka ak má SHR aj zvieratá tak tam treba dať pozor na odpisy (inventúry zvierat) a rozúčtovanie dotácií tiež nie je ľahká vec. Nechcem strašiť!!! Ja som SHR a tiež som si nechala radšej spraviť účtovníctvo firme lebo rozúčtovanie dotácií môže kontrolovať správa finančnej kontroly a tam už sranda nie je.
    myslela som rozdiely v účtovaní medzi SHR a inými FO, samozrejme inventúry zvierat pravdaže murár nerobí, ale postupy sú rovnaké ako u inventúry HM, dotácie sa tiež asi účtujú rovnako? Nemyslím že sú nejaké výnimky alebo odlišnosti v účtovaní.... či áno? Lebo som účtovala SHR ako iné FO...a dúfam, že správne...
    Naposledy upravil Iwett : 12.01.08 at 11:18 Dôvod: doplnenie

    Vedenie účtovníctva pre SHR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.