Zavrieť

Porady

šalát z kyslej kapusty ???

sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
ahojte kuchárky

naložila som "tonu" kyslej kapusty - je výborná a hľadám dobrý recept na Šalát z kyslej kapusty.

máte niekto?

ďakujéééém
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja nemám skúsenosť so šalátom , ale prikladám niečo z google .Inak u nás ide kyslá kapusta samotná ako príloha /namiesto šalátu/ .....

http://www.google.sk/search?hl=sk&q=...j+kapusty&meta=
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Ja robievam šalát veľmi jednoducho.
Kyslá kapusta aj so šťavou, pridať na tenko nakrájanú cibuľu na polkolieska, zamiešať s kyslou kapustou, ochutiť prášk. cukrom a trošku pokvapkať olivovým olejom. Šalát by mal byť sladkokyslý.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Osobne by som dobrú kyslú kapustu ničím nekazila .
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
...Ivka... ja som minule šantila s vitamínmi (rada vymýšľam v štýle co dúm dal)...

- kyslú kapustu som nožom presekala na drobnejšie (asi pol kila)
- do toho som nastrúhala 3 veľké jablká a 3 surové mrkvy
- na drobno nasekanú cibuľu (veľaaa)

zvlášť som si urobila dresing - balzamikový ocot, olivový olej, troška mletého cukru, drvenú chili papriku, troška soli...

noo a celé som to pekne premiešala... a potom som už len bagrovou lyžicou chodila do chladničky...
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
...noo a ešte dodám že ak ju máš fakt výbornú a tonu... prezraď kde bývaš...
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

kocenky... je taky ze "rusky salat" z kyslej kapusty ...
tam ide iba: kysla kapusta, kysla smotana (mnozstvo podla chuti) a par hrozienok, alebo susenych nasekanych sliviek ... ja osobne tie sladke veci vynechavam, ... a moc ten salat lubim... wooooooow.... dobre to je, fakt ...




.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Ajuška Pozri príspevok
...rada vymýšľam v štýle co dúm dal...
a take nepoznas: KČN ???

preloz si to ako "kto čo nájde" ... teraz take u nas pred danovym bude castejsie
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
ayya Pozri príspevok
a take nepoznas: KČN ???

preloz si to ako "kto čo nájde" ... teraz take u nas pred danovym bude castejsie

...posledné dítko čo mi doma zostalo som si taak rozmaznala, že KČN u nás nehrozí...... hoci už 3 týždne som v stave APD (ako pred daňovým)...
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Ajuška Pozri príspevok
....hoci už 3 týždne som v stave APD (ako pred daňovým)...
super skratka!!! dovolis pouzivat? alebo mas na nu vyhradene prava?
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
ayya Pozri príspevok
kocenky... je taky ze "rusky salat" z kyslej kapusty ...
tam ide iba: kysla kapusta, kysla smotana (mnozstvo podla chuti) a par hrozienok, alebo susenych nasekanych sliviek ... ja osobne tie sladke veci vynechavam, ... a moc ten salat lubim... wooooooow.... dobre to je, fakt ...
.

...toto ma prudko provokuje......tuším vybehnem pre smotanu...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ajuška Pozri príspevok
... hoci už 3 týždne som v stave APD (ako pred daňovým)...
... ja som už ACD .

Nedávate do kapusty jabĺčka ?
My robíme dva druhy - jednu tzv. čistú, iba s chrenom a jabĺčkami, druhú tzv. mrkvovú ,to je "čistá" + mrkva.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Johanka Pozri príspevok
... ja som už ACD .

Nedávate do kapusty jabĺčka ?
My robíme dva druhy - jednu tzv. čistú, iba s chrenom a jabĺčkami, druhú tzv. mrkvovú ,to je "čistá" + mrkva.

...... možno aj ja... len netuším čo je ACD ...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
všetkým a každému osve díííííík

budem postupne skúšať a podávať info....

môžem potom hodiť recept... je výborná aj holá, ale to tak pre zmenu....

čaute
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

Som , nie je to šalát, ale týka sa to kyslej kapusty. Moja bývalá kolegynka piekla kysnutý koláč s kyslou kapustou, vždy ho chválila, že je jednoduchý a chutný, ale recept si nepamätám. Možno ho niekto pozná. Inak súhlasím, že kyslá kapusta je sama o sebe veľmi chutná - keď si ju prinesiem do kuchyne a idem z nej niečo variť, vždy si predtým z nej pozobkám - a teším sa, že som si dala dobrú dávku vitamínu C.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

hej? aj ine recepty na kyslu kapustu? ... mam tri... kura pecene na kyslej kapuste... to asi poznate, je to jednoduche: cca dvojcentimetrovu vrstvu kyslej kapusty na dno plechu, na to polozit (kozkou hore) rozpolene kura a upiect - klasicky najprv chvilku prikryt alobalom, potom odokryt a "dochrumkavit" kozku ... a ked sa daju k tomu ako priloha klasicke knedle, tak vcelku dobre nahradi vepro-knedlo-zelo a je to podstatne zdravsie a menej roboty ...

dalsi recept: nezabudnime na segedinsky gulas, moc mam radaaaaa (a prave ten moj hore spominany salat mi ho pripomina) ... so sojovymi kockami je "segedinak" skoro ako original (to pre vegetarianov) ...

moja mamina robievala supernu akoze "koložvársku kapustu", ... s uzasnym uspechom ju robievam obcas aj ja, vyborna je hlavne vtedy ak chystate nie prilis oficialne stretutie s viacerymi kamaratmi a chcete mat jedlo hotove skor, aby ste ste nemuseli "tancovat" po kuchyni, kym sa ostatni zabavaju a pochutnavaju si na dobrom jedle ... a dokonca som robila uz aj "vegetariansku kolozvarsku kapustu" ... ak chcete prihodim recept, ale iba vtedy ak fakt bude zaujemca, ok? da sa jest aj za studena, alebo prihrievat... a tusim, cim sa viac prihrieva tym je lepsia,...plus da sa zamrazit, tiez vyborny počin lebo je samozrejme kedykolvek k dispozicii ...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Samozrejme, že záujem o recept je. Možno, že tú kapustu robíš inak ako ja a môžem niečo odkukať. A to ja strááášne rada
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

sway Pozri príspevok
ahojte kuchárky

naložila som "tonu" kyslej kapusty - je výborná a hľadám dobrý recept na Šalát z kyslej kapusty.

máte niekto?

ďakujéééém
pridám aj ja jeden jeceptík:
dietnu salámu nakrájame na rezance, kapustu posekáme na drobnejšie a pridáme tatarku všetko spolu zmiešame. Je to fantastická pochúťka.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Kazu Pozri príspevok
Samozrejme, že záujem o recept je. Možno, že tú kapustu robíš inak ako ja a môžem niečo odkukať. A to ja strááášne rada
pohľadám a zajtra hodím sem
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Ninna Pozri príspevok
pridám aj ja jeden jeceptík:
dietnu salámu nakrájame na rezance, .....
jooooooj, pripomenula si mi jednu prihodu... uz strasne staru - inspirovala ma k nej jedna knizka, ktora najprv isla ako serial v casopise "mlady svet" a potom ju aj vydali, dokonca dvakrat a volala sa Péťa vařič... bol tam jeden recept na dietnu salamu, ked sme na nu zabudli a uz zacala mat zelenkavu farbu ... vravela som to kolegyniam v robote, vsetky vytiahli papiere a ceruzky a ja som im diktovala:
zelenkavu dietnu salamu nakrajame na kocky a za staleho miesania splachujeme ...
vsetky !!! do jednej to mali napisane az po to slovicko "miesania" ...
potom mali chut ma nahanat po kancelarii a vytrieskat ... ale ... vsetky sme uz boli "velke" ... tak ma nenahanali, iba sme sa dobre spolu narehotali
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

tak skusim tu kolozvarsku podla mojej maminy:

asi 2,5 kg kyslej kapusty
asi 1 kg ryze
asi tolko aj bravcoveho masa (moze byt napr. pliecko, nemalo by byt moc "chude")
jedna-dve klobasky (nie suche ako cabajka, ale take na varenie)
dve smotany
cibula, (ja davam asi tretinu az polovicu mnozstva masa ) sol, koreniny ...

ryzu uvarime v mierne slanej vode, nechame odkvapkat ... netreba dusit s olejom ...pomlete maso udusime na cibulke, moze byt este mierne "nehotove" ... osolime a okorenime podla vlastnej chuti ... a ideme na to ...

vymastime hlbsi plech, dame 1/5 kapusty, rozprestrieme na dno, na to dame vrstvu uvarenej ryze 1/4 a na to 1/4 uduseneho masa a poukladame na tenucko nakrajanu klobasku - tiez cca 1/4 ...pokracujeme dalsimi vrstvami a posledna zostane kysla kapusta (lebo sme jej davali 1/5)

smotanu 2ks rozmiesame (ak je privelmi husta prilejeme lyzicu dve vody) a potrieme (polejeme) hornu vrstvu kapusty, ak mam maso chude tak este pokvapkam olejom a dame upiect

neviem kolko, tak 3/4 hodinku, hodinku (?) ...ja to vypinam podla oka smotana mierne (nie celkom) "zalezie" do kapusty a zacne chytat trosku farbu, podobnu ako na "smotanovom osuchu" ... vsetko okrem kapusty je vlastne uz predtym uvarene, udusene ... takze ak je hotova kapusta, hotove je vsetko zoberte si lyzicu z prostriedku a ochutnajte, ci uz je, alebo jej este trosku treba

ked ju podavam hned, ako trosku ochladne, tak skusam z nej vykrajovat "stvorce" ako napr. z ryzoveho nakypu, ale nedrzi to tak pokope, co vobec nevadi ... ked ju podavam na druhy den, tak z nej odoberiem a zvlast zohrievam v kastrolku tolko, kolko prave potrebujem a miesam ... hodi sa k nej este aj kysla uhorka, alebo kvasaky ... treba vyskusat, co k tomu bude komu chutit, ale ja ju moooozem aj "bez nicoho" ...

tu "vegetariansku verziu" som robila s udenym tofu udusenym na cibulke a davala som trosku viac oleja, ako keby som ho robila priamo na jedenie, lebo ryza omastit potrebuje tiez ...ona si ten olej z duseneho tofu vezme ...
vyskusajte a dajte vediet...

podla mnozstva vidite, ze je toho asi 12-15 porcii, u nas sa nikdy nepokazi, ale vyskusajte pripadne najprv z polovice davky, ale v nejakom vyssom a mensom plechu, aby tie vrstvy neboli velmi tenke ... mozno aj velka tortova forma by sa mohla pouzit... alebo v jenska misa ... dufam, ze to vam a vasim doma bude chutit
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať