Zavrieť

Porady

Potrebuje notarka LV na overenie podpisov?

Nasa notarka trva na tom aby sme jej predlozili LV a Geodeticky plan na to aby mohla overit podpisy na darovacej zmluve. Je to ozaj nevyhnutne? Ma nahnevala
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    LV a geo plán by mal byť súčasťou uvedenej darovacej zmluvy.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    RenatkaS Pozri príspevok
    Nasa notarka trva na tom aby sme jej predlozili LV a Geodeticky plan na to aby mohla overit podpisy na darovacej zmluve. Je to ozaj nevyhnutne? Ma nahnevala
    Ak skutočne overuje len podpisy, tak k tomu potrebuje len OP a aby sa oné osoby pre ňou, resp. notárskym pracovníkom - podpísali.
    Ak ale overuje listinu, tak má podľa mňa pravdu.

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Pri podpise akejkoľvek zmluvy, ktorá musí byť podpísaná overeným podpisom sa celá zmluva zväzuje. Notár teda overuje podpis na darovacej zmluve, ktorej súčasťou sú aj LV a prípadne geodetický plán. Požadovala ich zrejme z toho dôvodu, aby sa všetky tie dokumenty mohli spolu zviazať, šnúrka sa na poslednej strane ešte prelepí samolepkou a tú musí notárka opečiatkovať svojou okrúhlou pečaťou.

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    Eulalia Pozri príspevok
    Pri podpise akejkoľvek zmluvy, ktorá musí byť podpísaná overeným podpisom sa celá zmluva zväzuje. Notár teda overuje podpis na darovacej zmluve, ktorej súčasťou sú aj LV a prípadne geodetický plán. Požadovala ich zrejme z toho dôvodu, aby sa všetky tie dokumenty mohli spolu zviazať, šnúrka sa na poslednej strane ešte prelepí samolepkou a tú musí notárka opečiatkovať svojou okrúhlou pečaťou.
    ...v prípade že notár osvedčuje LEN pravosť podpisov, dopĺňa klauzulu...že vykonaním tohoto úkonu neosvedčuje pravdivosť skutočností uvádzaných v listine... ...teda pokiaľ sa v texte uvádza že xyz je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy nie je úlohou notára skúmať či tam uvedená príloha v skutočnosti je...

    RenatkaS je offline (nepripojený) RenatkaS

    RenatkaS
    V jednej diskusii tu na porade som sa docitala, ze LV a geo.plan nemusia byt sucastou darovacej zmluvy - pokial sa jedna o pozemok.

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    RenatkaS Pozri príspevok
    V jednej diskusii tu na porade som sa docitala, ze LV a geo.plan nemusia byt sucastou darovacej zmluvy - pokial sa jedna o pozemok.
    ...osobne som presvedčená že LV je podstatnou súčasťou aj darovacej zmluvy... teda pokiaľ sa jedná o nehnuteľnosť zapísanú v katastri... geometrický plán vnímam ako potrebu na zápis do katastra v prípade, že sa člení niektorí z pozemkov... aale Tvoj dotaz sa týkal overovania podpisov... takže...?

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Odkedy sú údaje katastra nehnuteľností verejne prístupné na internete, nie je pre nikoho, kto má prístup na internet, problémom, overiť si údaje katastra. Pokiaľ notárka nespisuje zmluvu o prevode, nie je dôvod, aby od niekoho k overeniu podpisu požadovala predložiť aj výpis z listu vlastníctva, prípadne kópiu z mapy katastra. Je na uváženie účastníkom zmluvy, či chcú mať zmluvu spísanú v súlade s aktuálnymi údajmi katastra a preto si vyžiadajú na katastri výpis na právne účely.

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Pravdepodobne ste sa s notarkou zle pochopili, geo.plan a LV ziada urcite preto, lebo si mysli, ze bude spisovat zmluvu.
    Ak overuje iba podpisy na vami prinesenej zmluve, nie su jej tieto listiny vobec treba.
    Takze si s nou treba ujasnit, ze co od nej potrebujete.

    k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

    k.i.n.o.
    Súhlasím s Joshom, zrejme došlo k nedorozumeniu. Lebo ak nie, tak potom pani notárka popustila uzdu svojej fantázii a vymýšľa nezmysly. Ale nezdá sa mi to, lebo notári v tom majú mať a aj majú jasno. K darovacej (kúpnej)zmluve sa LV, výpis z katastrálnej mapy ani geometrický plán štandardne neprikladá, tí čo tvrdia opak, sa mýlia. Ak žiadate overiť podpisy, notára zaujíma typ zmluvy kvôli registru, neskúma správnosť zmluvy či kompletnosť príloh. Ak žiadate osvedčiť fotokópiu zmluvy, notár skúma, či sa kópia zhoduje s originálom a nie správnosť zmluvy či kompletnosť príloh. Boli tu uvedené aj opačné tvrdenia, podľa mňa nepresné.
    Ak máte vypracovanú vlastnú darovaciu zmluvu a ste presvedčení, že je dobrá, nenechajte sa šikanovať (ak samozrejme nešlo len o nedorozumenie) a overte si podpisy na inom notárskom úrade alebo na matrike.

    Potrebuje notarka LV na overenie podpisov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.