Zavrieť

Porady

Daňové priznaie

Chcem sa opýtať, či sa v DP v riadku č.98 uvádza zrážková daň z výplat a či sa v DP priznaní uvádza suma za kúpu ojazdeného nákladného automobilu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Podľa poučenia na vyplnenie DP sa suma preddavku vybraná zrážkou podľa § 43 zákona uvádza na r. 98, ale len za podmienky, že ide o preddavok vybraný z príjmov, ktoré daňovník uvádza v priznaní.
    S nákladným autom neviem ako je to myslené. Ak ako súkromná osoba kúpiš ojazdené vozidlo, nemáš dôvod prečo ho uvádzať v DP.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    otázku si dosť nepresne a obšírne vyjadril.
    Píšeš o zrážkovej dani z výplat
    - máš na mysli zamestnancov? Ak áno, tak sa tam nepíše.
    V DP FO v r. 98 uvádzaš zrážkovú daň zrazenú z úrokov na Tvojom bankovom účte .

    Auto si používal na podnikanie?

    foaswc je offline (nepripojený) foaswc

    foaswc
    Upresním otázky. Zrážková daň je odvedená z DoVP a nákladný automobil bol kúpený v decembri 2007, je v majetku firmy a používa sa na podnikanie.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ak obstarávacia cena MV bola vyššia ako 30tis. Sk, tak daňovým výdavkom bude jeho odpis, ktorý zaúčtuješ ako uzávierkovú operáciu, tzn. že je súčasťou výdavkov, ktoré uvedieš pri príjmoch podľa § 6.

    Vanesa34 je offline (nepripojený) Vanesa34

    Vanesa34
    Dobrý deň. Ja sa chcem spýtať kam v DP napíšem príjem z prenájmu vysokozdv. vozíka, ktorý prenajíma slov. FO v Česku na stavbe. Je to podľa § 8, ods.1, pís.a ? Ďakujem.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Tak je to príjem podľa § 6.
    5) Príjmom z podnikania alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti je aj a) príjem z akéhokoľvek nakladania s obchodným majetkom daňovníka,

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Keďže je to príjem podľa § 6 ods.5 , o ktorom účtuješ, nemôžeš ho v DP oddeliť od § 6 a napísať do § 8 .

    Vanesa34 je offline (nepripojený) Vanesa34

    Vanesa34
    Nie, nie to je samozrejme, ja som ten príjem nechcela oddeliť, asi som sa zle vyjadrila. Ja som sa pýtala, či ho napíšem v DP do tab.č.1 (§6), riadok 2 zo živnosti. Ešte raz dík za trpezlivosť!!!!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.