Zavrieť

Porady

nezdaniteľné časti základu dane

Moja otazka - mám si poziadať o vrátenie dane za predošlé roky?
od 13.9.2006 do 15.6.2007 som bola zaevidovaná na úrade práce...
a zamestnala som sa 15.6.2007 /v štátnej správe/, moj čistý mesačný príjem je nad 20tis.Sk.
Usporiadat
krisi krisi

krisi je offline (nepripojený) krisi

Prajem pekný deň, potrebovala by som poradiť v oblasti dvojitého uplatnenia nezdaniteľnej časti a tiež daňového bonusu našich zamestnancov. Keďže na začiatku PP,v auguste, mi všetci podpísali vyhlásenia, uplatnila som im odvtedy aj nezdaniteľné časti aj daňový bonus.Teraz pri ročnom zúčtovaní(z potvrdenia o príjme)som zistila, že PP v predchádzajúcom zamestnaní ukončili až koncom septembra, takže aj tam si obe veci uplatňovali.Mám urobiť opravné za 3.štvrťrok(08,09), keďže sa zvýši daň, zníži mzda, a taaaak.Viem, že bonus sa dá dodatočne uplatniť alebo vybrať, ale v tomto prípade si nie som istá, keďže som ešte v tejto situácii nebola.Ďakujem vám veľmi pekne za cenné rady.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

krisi Pozri príspevok
Prajem pekný deň, potrebovala by som poradiť v oblasti dvojitého uplatnenia nezdaniteľnej časti a tiež daňového bonusu našich zamestnancov. Keďže na začiatku PP,v auguste, mi všetci podpísali vyhlásenia, uplatnila som im odvtedy aj nezdaniteľné časti aj daňový bonus.Teraz pri ročnom zúčtovaní(z potvrdenia o príjme)som zistila, že PP v predchádzajúcom zamestnaní ukončili až koncom septembra, takže aj tam si obe veci uplatňovali.Mám urobiť opravné za 3.štvrťrok(08,09), keďže sa zvýši daň, zníži mzda, a taaaak.Viem, že bonus sa dá dodatočne uplatniť alebo vybrať, ale v tomto prípade si nie som istá, keďže som ešte v tejto situácii nebola.Ďakujem vám veľmi pekne za cenné rady.
Za podpísané vyhlásenie je zodpovedný zamestnanec. Príp. preplatok dane aj daňového bonusu vyrovnáš v RZD.
0 0
krisi krisi

krisi je offline (nepripojený) krisi

veronikasad Pozri príspevok
Za podpísané vyhlásenie je zodpovedný zamestnanec. Príp. preplatok dane aj daňového bonusu vyrovnáš v RZD.

Dakujem
0 0
janka169 janka169

janka169 je offline (nepripojený) janka169

Prosím vás, je nezdaniteľná časť základu dane na daňovníka pre každého rovnaká?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janka169 Pozri príspevok
Prosím vás, je nezdaniteľná časť základu dane na daňovníka pre každého rovnaká?
každý = kto ?
Sú výnimky - milionárska daň, starobný, predčasný starobný a výsluhový dôchodca
0 0
janka169 janka169

janka169 je offline (nepripojený) janka169

No napr. ak živnostník mal 0 príjmy aj 0 výdavky čiže mu vychádza 0 daň tak má uvádzať v daňovom akú nezdaniteľnu časť na daňovníka?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
janka169 Pozri príspevok
No napr. ak živnostník mal 0 príjmy aj 0 výdavky čiže mu vychádza 0 daň tak má uvádzať v daňovom akú nezdaniteľnu časť na daňovníka?
A mal ešte aj nejaké iné príjmy?
0 0
janka169 janka169

janka169 je offline (nepripojený) janka169

mysimis Pozri príspevok
A mal ešte aj nejaké iné príjmy?
Nie nemal...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janka169 Pozri príspevok
Nie nemal...
nemusí podávať DP, stačí písomné oznámenie na DU, že nevykonával podnikatelskú činnosť.
1 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Daňový úrad Ti nezoberie vypísané DP s nulami. V tomto prípade doporučujem napísať oznámenie na DÚ, že za rok 2010 nepodáva DP nakoľko nemal z podnikateľskej činnosti žiadne príjmy ani výdavky.
0 0
janka169 janka169

janka169 je offline (nepripojený) janka169

veronikasad Pozri príspevok
nemusí podávať DP, stačí písomné oznámenie na DU, že nevykonával podnikatelskú činnosť.
ďakujem za pomoc
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janka169 Pozri príspevok
ďakujem za pomoc
nezabudni na RZZP v ZP. Tam asi oznámenie stačiť nebude.
1 0
janka169 janka169

janka169 je offline (nepripojený) janka169

veronikasad Pozri príspevok
nezabudni na RZZP v ZP. Tam asi oznámenie stačiť nebude.
Ano to viem ,to musí podať ...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

janka169 Pozri príspevok
Nie nemal...
a z čoho žil?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať