Zavrieť

Porady

Kupa bytu s vecnym bremenom

Dobry den prajem,
spolu s priatelom by sme si chceli kupit prostrednictvom hypotekarneho uveru byt. Velmi sa nam paci ale zial sme zistili, ze predavajuci ma na uvedenom byte tarchu. Kupovany byt nebude v zaloznom prave banke, ktora nam uver poskytla nakolko sme do zalozneho prava dali iny byt. Poradte nam prosim Vas ako mame v danom pripade postupovat. Za Vas cas Vam vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    koda2108 Pozri príspevok
    Dobry den prajem,
    spolu s priatelom by sme si chceli kupit prostrednictvom hypotekarneho uveru byt. Velmi sa nam paci ale zial sme zistili, ze predavajuci ma na uvedenom byte tarchu. Kupovany byt nebude v zaloznom prave banke, ktora nam uver poskytla nakolko sme do zalozneho prava dali iny byt. Poradte nam prosim Vas ako mame v danom pripade postupovat. Za Vas cas Vam vopred dakujem.
    A čo je to za ťarchu? Mohla by si ju sem prepísať, nech vieme, čoho sa týka?

    Samotná ťarcha je veľmi všeobecný pojem.

    koda2108 je offline (nepripojený) koda2108

    koda2108
    Prepacte. Jedna sa o zalozne pravo inej banke od ktorej si majitel bral uver. Na uvolnenie tarchy je potrebne, aby majitel vyplatil dlznu sumu vo vyske 426.000,- Sk. Samozrejme zaplatit by to chcel z penazi z predaja bytu. Da sa to vobec, ked nato, aby sme uver mohli cerpat, potrebuje banka LV?

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Ide to, ale musíte dočasne založiť inú nehnuteľnosť. Postupovali sme rovnako, keď sme kupovali byt.

    koda2108 je offline (nepripojený) koda2108

    koda2108
    ZuzanaP Pozri príspevok
    Ide to, ale musíte dočasne založiť inú nehnuteľnosť. Postupovali sme rovnako, keď sme kupovali byt.
    My sme banke dali do zalozneho prava rodicovsky byt. Byt ktory chceme kupit nebude v zaloznom prave. Mne sa skor jedna o to, ze ked nam ma banka uvolnit financie, potrebuje aj LV od kupovanej nehnutelnosti a na nej je ta tarcha, ci to banke nebude prekazat. Podla mojho nazoru, kedze kupovany byt nebude v zaloznom prave banky, to ze je na nom tarcha by nemalo robit problem, alebo ano ?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    koda2108 Pozri príspevok
    My sme banke dali do zalozneho prava rodicovsky byt. Byt ktory chceme kupit nebude v zaloznom prave. Mne sa skor jedna o to, ze ked nam ma banka uvolnit financie, potrebuje aj LV od kupovanej nehnutelnosti a na nej je ta tarcha, ci to banke nebude prekazat. Podla mojho nazoru, kedze kupovany byt nebude v zaloznom prave banky, to ze je na nom tarcha by nemalo robit problem, alebo ano ?
    Vašu banku (kde ste brali úver) nebude zaujímať, či na tej kupovanej nehnuteľnosti je alebo nie je ťarcha. Listom vlastníctva (plus s kúpnou zmluvou) len preukazujete účelové využitie úveru. Banku bude zaujímať hlavne nehnuteľnosť, ktorú ste založili, najmä jej hodnota.

    matonni1 je offline (nepripojený) matonni1

    matonni1
    V tomto prípade sa to robí takou formou, že potrebujete zlikvidovať (ale v tomto prípade len pre Váš pokoj, keďže to nezakladáte) ťarchu v podobe zriadeného záložného práva v prospech ďalšej banky. Pôvodný vlastník nech požiada o vyčíslenie zostatku úveru k nejakému dátumu (dajte si čas aspoň mesiac od vyčíslenia) a v kúpnej zmluve, ktorú budete vy dávat Vašej banke k úveru napíšte spôsob platby tak, že vyčíslenú časť priamo z úveru uhradí Vaša banka na ten úver s tým, že tá banka potom vydá kvitanciu. a len zostatok kúpnej ceny vyplatíte na účet predávajúceho. To je celé a potom máš nehnuteľnosť čistú a bez tiarch.

    Kupa bytu s vecnym bremenom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.