Zavrieť

Porady

Výživné - Príjem otca dieťaťa SZČO

Poraďte mi niekto čo všetko môže ovplyvniť príjem otca dieťaťa, ktorý podniká ako SZČO. Dala som si návrh na zvýšenie výživného a môj ex tvrdí, že jeho príjem je len 6000,- Sk. Platí na 17-ročné dieťa 1500,- a tvrdí, že nemôže platiť viac, hoci viem, že prosperuje. Má auto, ktoré tvrdí, že je firemné, mobil tiež firemný a tak. Ja ako súkr.osoba u mňa sa zohľadňuje výška faktúry za tel. a podobne. U neho nič. Je to normálne? Mám však zistené, že jeho náklady sú podstatne vyššie ako tvrdí a príjmy tiež. Ako to dokázať? Zajtra mám súd a neviem čo s tým. Je mi jasné ako sa robia daňové priznania a že sa výdavky maximalizujú,aby daň bola čím nižšia, pre neho však je toto zbraň na mňa, že mal zisk len minimálny.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňurka je offline (nepripojený) Soňurka

    začiatočník v účtovníctve, amatér, nadšenec PORADY ...viac Soňurka
    matonni1 Pozri príspevok
    Poraďte mi niekto čo všetko môže ovplyvniť príjem otca dieťaťa, ktorý podniká ako SZČO. Dala som si návrh na zvýšenie výživného a môj ex tvrdí, že jeho príjem je len 6000,- Sk. Platí na 17-ročné dieťa 1500,- a tvrdí, že nemôže platiť viac, hoci viem, že prosperuje. Má auto, ktoré tvrdí, že je firemné, mobil tiež firemný a tak. Ja ako súkr.osoba u mňa sa zohľadňuje výška faktúry za tel. a podobne. U neho nič. Je to normálne? Mám však zistené, že jeho náklady sú podstatne vyššie ako tvrdí a príjmy tiež. Ako to dokázať? Zajtra mám súd a neviem čo s tým. Je mi jasné ako sa robia daňové priznania a že sa výdavky maximalizujú,aby daň bola čím nižšia, pre neho však je toto zbraň na mňa, že mal zisk len minimálny.

    To výživné je naozaj nízke. Súdu je potrebné zdokladovať všetky potreby dieťaťa, t. j. náklady spojené so školou, krúžkami, stravné, cestovné, proste všetko na čo si nútená vynakladať finančné prostriedky.
    Súd si určite bude žiadať predložiť celé účtovníctvo od otca dieťaťa, takže jeho tvrdenia, že jeho príjem je len 6000,- Sk neobstoja.
    Držím palce!

    matonni1 je offline (nepripojený) matonni1

    matonni1
    To všetko som už povedala, ale robí zo seba chudáka. Viem však, že svojmu dieťaťu (ďalšiemu) platí len poistku 3000,- mesačne? Mám pocit, že spravodlivosti sa nedokopem. Keď je nezamestnaný tak nemá z čoho a keď podniká tak takto klame a je schopný vlastné dieťa znemožniť a potopiť, len aby nemusel niečo navyše dať.
    Naposledy upravil matonni1 : 14.01.08 at 13:31

    Adrika37 je offline (nepripojený) Adrika37

    Adrika37
    Môj bývalý urobil toľko takýchto ťahov len aby platil čo najmenej ale aj tak mu súd výživné neznížil, mal perfekne platenú robotu ale radšej z nej dobrovoľne odišiel len aby bol nezamestnaný a neplatil nič len to minimum. Maetku sa "zbavil" auto dal prepísať na otca a zostal s "holým zadkom" ale biedu netrie. Našťastie sudkyňa prihliadala ozaj na skutočnosť, že sám dal žiadosť o rozviazanie pracovného pomeru, je evidovaný na úrade práce ako dobrovoľne nezamestnaný a už 2 rokynemá žiadny príjem ani dávky, tak sa ho sudkyňa pýtala z čoho žije a keďže sa takto dal nachytať lebo robí načierno tak mu výživné neznížili a ani nemal odvahu sa odvolať aj keď to tamvykrikoval. Držím palce. Netreba sa báť lebo takých chlapov ozaj netreba ľutovať, ktorí kašlú na svoje deti.

    matonni1 je offline (nepripojený) matonni1

    matonni1
    Hm to je pravda, akurát zajtra ide aj moje dieťa na súd a je z toho na prášky. Také veci na ňu porozprával, že mi bolo z toho zle, ako to môže. Už neviem ako mu dokázať, že ten príjem má podstatne vyšší. a vieš čo je zarážajúce? Že on hovoril o tom, ako si berie len 6000,- mesačne a z čoho žijem sa pýtali mňa, keďže som doteraz mala len dávky v HN a teraz som začala podnikať.
    Naposledy upravil matonni1 : 14.01.08 at 18:27

    matonni1 je offline (nepripojený) matonni1

    matonni1
    No a musím skonštatovať po tomto celom humbuku, že nech ide do kelu celé naše súdnictvo. Je to smutné, že keď sa staráš a držíš hubu nikto sa neopýta, či máš peniaze dieťaťu na všetko čo potrebuje, ale keď potrebuješ zvýšiť výživné, tak dokladuješ, ako keby si kradla. To je jedna vec a druhá vec je, že nedajboh vytiahnuť niečo na ex- tak je to hneď porušenia zákona o ochrane osobných údajov. A mimochodom aké porušenie zákona o ochrane osobných údajov, keď jeho rodné číslo mám všade na všetkých dokladoch.... A že sociálna pracovníčka má hájiť práva dieťaťa? Hamba im. Koniec koncov som z celého toho vyšla ako blbá ja. Ja už naozaj chcem byť v druhom živote chlap... xixi
    Naposledy upravil matonni1 : 16.01.08 at 20:12

    Výživné - Príjem otca dieťaťa SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.