Zavrieť

Porady

Storno vystavenej faktúry v MRP

Dobrý deň, prosím vás čo sa stane ak urobím storno vystavenej ešte neuhradenej faktúry v MRP?

V novembri sme vystavili faktúru ale zákazník s ňou nesúhlasí a potrebujem vystaviť novú lenže už je január a DPH je hotové / 4 ročný platca DPH / zákazník si ju ani nezaevidoval.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Na základe písomnej reklamácie zákazníka treba vystaviť dobropis v období kedy došlo k reklamácii.

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Nespravíte storno, ale dobropis k už vystavenej faktúre. Ak zákazník nesúhlasil s fa z novembra, mal to v patričnom čase povedať - nahlásiť, a nie až teraz.!

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    DPH zaúčtuješ mínus a tak sa vlastne poníži, prípadne vynuluje ak ide o celú sumu.

    monnica je offline (nepripojený) monnica

    monnica
    Tá faktúra je nuhradená a ani ju neuhradia a je vystavená k 16. 11. 2007
    musím im vystaviť novú k dnešnému dátumu na inú sumu.
    Môžem vystaviť dobropis k neuhradenej faktúre.

    Dobropis vystavím teraz ku ktorému dátumu?

    A čo sa stane ak ju vymažem alebo stornujem?

    kačenka je offline (nepripojený) kačenka

    kačenka
    DPH sa ti vynuluje, ale čo ti to spraví s výnosmi, nad tým si neuvažovala? predsa výnosy si mala v roku 2006 a teraz v roku 2007 si ich ponížiš výnosy, ktoré si mala v roku 2006.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kačenka Pozri príspevok
    DPH sa ti vynuluje, ale čo ti to spraví s výnosmi, nad tým si neuvažovala? predsa výnosy si mala v roku 2006 a teraz v roku 2007 si ich ponížiš výnosy, ktoré si mala v roku 2006.
    Posuň roky!

    Peter_B je offline (nepripojený) Peter_B

    Peter_B
    Výnosy v JÚ nie sú...to bol zrejme preklep.

    Môj názor: Treba vystaviť dobropis, pričom ak máš aktualizáciu MRP, tak v poslednej tam pribudla taká kolónka kde vyberáš či sa jedná o:
    1. Bežný daňový doklad
    2. Dobropis
    3. Ťarchopis

    Takže by som vystavil dobropis (držal by som sa skutočnosti pokiaľ ide o dátum, ale ešte sa dá dať dátumy tak, aby si to dostala do 4Q/2007), použil by som tú kolónku v MRP a vybral by som tam dobropis. Dôležité je skontrolovať či sa udialo to čo sa malo, tzn. dobropis by mal vo výsledku byť opakom tej vystavenej faktúry, znížiť záväzky a tiež DPH na výstupe.

    Ak som to pochopil správne, tak ak zadáš dobropis pri vystavenej faktúre, malo by to zobrať do DPH, tak si to ale pre istotu skontroluj.

    Dobre to odkontroluješ cez Záznamnú povinnosť DPH (výstup z agenty peňažného denníku), tam uvidíš čo všetko ti ide do DPH za to ktoré obdobie.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    v mrp typ dokladu pri kopírovaní, stornovaní dáva ten istý typ aký bol pri faktúre ktorá sa upravovala, resp. kopírovala, stornovala.
    Ale teraz je to pri VF, aj pri vyšlom dobropise typ 10. Typ dokladu - D - dobropis je potrebné uvádzať hlavne pri došlých dobropisoch, ale keď to nastavíš aj v tomto prípade, tak nič nepokazíš.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Dobrý deň, chcem sa spýtať ohľahom storna faktúry:
    V 10/2007 sme vystavili faktúru, ktorá nemala byť vôbec vystavená, lebo tá firma službu, ktorú sme fakturovali prijala od tretej firmy. Dokonca je už aj uhradená. Je to také zamotané. Vystaví sa storno pôvodnej faktúry a dátum dodania bude 10/2007? A ja podám dodatočné DP za 10/2007? Ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Iwett Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa spýtať ohľahom storna faktúry:
    V 10/2007 sme vystavili faktúru, ktorá nemala byť vôbec vystavená, lebo tá firma službu, ktorú sme fakturovali prijala od tretej firmy. Dokonca je už aj uhradená. Je to také zamotané. Vystaví sa storno pôvodnej faktúry a dátum dodania bude 10/2007? A ja podám dodatočné DP za 10/2007? Ďakujem
    Vystavíš aktuálnym dátumom, a aj dátum dodania bude aktuálny.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    smith Pozri príspevok
    Vystavíš aktuálnym dátumom, a aj dátum dodania bude aktuálny.
    aj keď faktúra vlastne vôbec nemala existovať a je vystavená, vydaná,prijatá aj zaplatená??? Nemám teda podávať dodatočné daňové priznanie??? ďakujem....

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Iwett Pozri príspevok
    aj keď faktúra vlastne vôbec nemala existovať a je vystavená, vydaná,prijatá aj zaplatená??? Nemám teda podávať dodatočné daňové priznanie??? ďakujem....
    prosím Vás nemá byť na dobropise dodanie 10/2007 a podať dodatočné DP???

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Iwett Pozri príspevok
    prosím Vás nemá byť na dobropise dodanie 10/2007 a podať dodatočné DP???
    Dobropis sa vystavuje dňom zistenia skutočnosti a dôvodu na dobropis.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    smith Pozri príspevok
    Dobropis sa vystavuje dňom zistenia skutočnosti a dôvodu na dobropis.
    ďakujem veľmi pekne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.