Zavrieť

Porady

R.18 a 19 nového priznania DPH v SW DATALOCK

Ahojte poraďáci,

vytlačila som DP DPH za IV.Q.07 a v r.18 a 19 /Odpočítanie dane celkom/ SW tlačí znamienko /+/ aj keď nemám žiadne dobropisy
V originál DP DPH je na tomto riadku natlačené znamienko /-/.

V poučení k vyplneniu DP sa uvádza, že:
r. 27 - kladný výsledok /vlastná daňová povinnosť/ vypočítaný nasledujúcim spôsobom : riadok 17 mínus riadok 18, mínus riadok 19 ...

V škole sme sa kedysi učili, že /-/ - /-/ = /+/
Žeby si programátori DATALOCKu oprášili staré vedomosti zo školy ?

Ale teraz vážne, zoberú mi takéto DP na DÚ alebo to mám opraviť ?

Ďakujem za odpoveď.

-----
Veronika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    veronikasad Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,

    vytlačila som DP DPH za IV.Q.07 a v r.18 a 19 /Odpočítanie dane celkom/ SW tlačí znamienko /+/ aj keď nemám žiadne dobropisy
    V originál DP DPH je na tomto riadku natlačené znamienko /-/.

    V poučení k vyplneniu DP sa uvádza, že:
    r. 27 - kladný výsledok /vlastná daňová povinnosť/ vypočítaný nasledujúcim spôsobom : riadok 17 mínus riadok 18, mínus riadok 19 ...

    V škole sme sa kedysi učili, že /-/ - /-/ = /+/
    Žeby si programátori DATALOCKu oprášili staré vedomosti zo školy ?

    Ale teraz vážne, zoberú mi takéto DP na DÚ alebo to mám opraviť ?

    Ďakujem za odpoveď.

    -----
    Veronika
    Odporúčam opraviť, lebo takto to vypadá, ako by si mala aj na odpočte povinnosť (viac dobropisov ako bežných faktúr). A osobne si myslím, ak to neopravíš, zavolajú ťa na opravu, lebo im to nebude sedieť matematicky: r.17 + r. 18 + r. 19 (prípadne 24,25,6) nebudú súhlasiť s údajom v r. 27 (alebo).

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Mne to tlačí tiež znamienko +, ale ako som to všetko prerátala asi vzorce majú dobré, len to znamienko na tlačive majú zlé. Ako je to u Teba ak to prepočítaš?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    VladoaKatka Pozri príspevok
    Budeš to hlásiť alebo si už to nahlásila v Datalock, ja v pondelok určite.
    Katka, nehlásila som to, dnes som tlačila prvé DP. Pošlem im meil, s tým už teraz nič neurobíme, len opraviť to ručne. Ak na to neprišli sami, než zverejnia novú verziu to určite nebude do 25.

    -------
    Veronika

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Ešte je vec sa mi nepáči ak po 1.10. zadám samozdanenie na vstupe v programe a kliknem na ikonu "Súvisiací doklad", tak zostane to prázdne. Predtým sa mi zobrazil zápis na výstupe. Ten zápis tam nájdem, ale nie je v súvise. Aj Vy to tak máte?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tu je správa od DATALOCK-u :

    Dobry den, je tam naozaj chyba, ale bola ostranena este v novembri. Zrejme ste si nevsimli, ale oznamovali sme to, aj postup ako to opravit. (pre buducnost: Pomocnik / datalock aktuality (RSS), skupina "jednoduche uctovnictvo").
    takze ak mate na danom PC internet, chodte do programu a kliknite na Program / sluzby / nacitanie zaplat (patch).

    program nacita zaplatu. potom vypnite program, znova ho spustite a este raz dajte prepocitat priznanie, znamienka sa opravia.

    zatial s pozdravom

    Vojecka Martina

    R.18 a 19 nového priznania DPH v SW DATALOCK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.