Zavrieť

Porady

Žiadosť o platbu - ESF

Ako mám zaúčtovať v decembri 2007 predpis žiadosti o platbu, ktorá obsahuje decembrové mzdy 2007 a výdavky január 2008? Túto žiadosť uplatníme na MŠ SR až začiatkom februára 2008, t.z.,že peniaze budú preplatené až niekedy.....2008.

Ako sa to účtuje, poradíte mi ?

Ďakujem Hela
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Neviem prečo odhadné účty 388, ja by som dala 385.Išlo mi o to, že v žiadosti sú mzdy 2007, ale zároveň réžia -
    náklady jan.2008.A tie náklady 2008 môžem dať na 691 a účtovať predpis v decembri 2007? Nerozumiem tomu. Veď to nie je výnos roku 2007.

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Ja to dávam na odhadné účty nakoľko neviem či mi bude platba v celej výške preplatená a či mi niečo nevyhodia ako neoprávnené náklady. Čo sa týka časového rozlíšenia, čiastky týkajúce sa roku 2008 máte predpokladám rozlíšené cez 381xxx takže nie sú v nákladoch (trieda 5) tak si tú zodpovedajúcu čiastku ponížte oproti predpisu žiadosti cez 691/384.

    Žiadosť o platbu - ESF

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.