Zavrieť

Porady

Vratenie odvodov do SP

Ahojte,

potrebujem zistit jednu vec.Pracujem na VPP a firma za mna odvadza vsetky tie odvody do socialnej poistovne a ZP,samozrejme sa to strhava z mojej mzdy. Niekde som pocula ze ak som student, bezohladu na to ci pracujem na dohodu,TPP alebo VPP mam narok na vratenie odvodov zo socialnej poistovne spat.
Ak je to tak na koho sa mam obratit?

Dakujem za pomoc
Usporiadat
Faxik Faxik

Faxik je offline (nepripojený) Faxik

V zasade mi to vyhovuje ako to je,len pri pohlade na vyplatnu pasku ma strasie ked v kolonke "celkova cena prace" je napr. 12350,- a v kolonke "cista mzda" 6730,- (tam mi este strhnu stravne listky za cca 500-700sk ) a zvysok je dan,odvody do SP a odvody do zdravotnej poistovne,ktore robia okolo 2 tisic mecasne.. a preto ma zaujimalo ci by mi to teoreticky nemohli vratit kedze som studentka a studenti co pracuju ako brigadnici nic odvadzat nemusia. Ak som to spravne pochopila,nemam tu moznost vratenia,a to koli tomu ze som na VPP, a v zasade ma neberu ako studenta.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Faxik Pozri príspevok
V zasade mi to vyhovuje ako to je,len pri pohlade na vyplatnu pasku ma strasie ked v kolonke "celkova cena prace" je napr. 12350,- a v kolonke "cista mzda" 6730,- (tam mi este strhnu stravne listky za cca 500-700sk ) a zvysok je dan,odvody do SP a odvody do zdravotnej poistovne,ktore robia okolo 2 tisic mecasne.. a preto ma zaujimalo ci by mi to teoreticky nemohli vratit kedze som studentka a studenti co pracuju ako brigadnici nic odvadzat nemusia. Ak som to spravne pochopila,nemam tu moznost vratenia,a to koli tomu ze som na VPP, a v zasade ma neberu ako studenta.
Presne tak, ale na druhej strane zase máš výhody, ktoré nemajú brigádnici - študenti.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Tvoj pracovný pomer nie je vedľajší, taký v našom zákonníku práce nie je riešený. Máš pracovnú zmluvu so skráteným pracovným časom, možno aj s nerovnomerne rozvrhnutým. Položka celková cena práce zahŕňa Tvoju hrubú mzdu + odvody, ktoré je povinný platiť zamestnávateľ. Žiadne odvody do SP sa vrátiť nedajú.
0 0
Faxik Faxik

Faxik je offline (nepripojený) Faxik

Trosku som sa zmylila,podla vsetkeho nejde o SP ale o zdravotnu.
0 0
Faxik Faxik

Faxik je offline (nepripojený) Faxik

A co sa tyka toho pomeru, vo firme mame zauzivany pojem vedlajsi pracovny pomer,takze som to len prebrala.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Faxik Pozri príspevok
Hmm,mladícka logika

Zacala som patrat prave preto ze som o tom pocula,a viac ludi mi o tom hovorilo,lenze nevedeli nic konkretnejsie. A preco si to nezistit a usetrit peniazky..no nie? .. no keby som u nas bola ako brigadnicka,neoplatilo by sa mi to,nad tym uz premyslala.
Tu mladícku logiku som myslela na formulácie, že zamestnávateľ Ti strhá poistenie a samozrejme z Tvojej výplaty- on za Teba platí zo svojich prostriedkov ešte plus trikrát toľko, že zarobíš almužničku a ešte Ti stŕha aj na stravné lístky- no na Tie Ti však on prispieva a pozri si, že dosť.
Neber to v zlom ,preto títo smajlovia ale mám
dcéru v Tvojom veku a niektoré veci si príliš jednoducho vysvetľujete. Skús sa na to pozrieť z tej strany, že ako študent máš 12 000 plat, neviem síce na koľko hodín robíš, ale napr. to sociálne poistenie sa ti predsa len niekde započíta a časť dane vráti. Všetko má svoje pre a proti a buď rada, že si taká šikovná, že stihneš takto pracovať a aj študovať. Ak sa Ti neoplatí byť brigádničkou tak nemáš o čom premýšľať . Aspoň budeš už pripravená do života....
0 0
Faxik Faxik

Faxik je offline (nepripojený) Faxik

Myslim ze uz je to vyriesene,tak vam vsetkym dakujem za pomoc a trpezlivost ktoru ste so mnou mali...
0 0
Faxik Faxik

Faxik je offline (nepripojený) Faxik

No prilis sa neprepracujem, cize sa ani nestazujem,len som bola zvedava ci to je mozne :-) este raz Dakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Teraz som len na rýchlo prepočítala Tvoj príjem a nechápem čo platíš. Ak by si podpísala Vyhlásenie, čiže zamestnávateľ by Ti uplatňoval NČ Tvoja čistá výplata aj so stravnými lístkami 700 SK by mala byť cca 9 477 a bez podpísania Vyhlásenia 7 963, takže naozaj neviem čo to máš na tej páske...
Naposledy upravil evina : 20.01.08 at 16:46
0 0
Faxik Faxik

Faxik je offline (nepripojený) Faxik

nemam ich teraz pri sebe, nemozem ti dat presne cisla, no to co som napisala sa moze lisit od realu len minimalne. Pamatam si ze som mala celkovu cenu prace jemne cez 12 a cista mzda jemne cez 6,5. a to bol aj jeden z dovodov preco ma zaujimaju vsetky tie odvody.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Faxik Pozri príspevok
nemam ich teraz pri sebe, nemozem ti dat presne cisla, no to co som napisala sa moze lisit od realu len minimalne. Pamatam si ze som mala celkovu cenu prace jemne cez 12 a cista mzda jemne cez 6,5. a to bol aj jeden z dovodov preco ma zaujimaju vsetky tie odvody.
Celková cena práce je tvoja hrubá mzda + odvody zamestnávateľa za teba. Odvody zamestnávateľa sú 35,2% z tvojej hrubej mzdy. Takže hrubú mzdu máš cca. 8.800 - 9000 Sk.
0 0
Faxik Faxik

Faxik je offline (nepripojený) Faxik

No nic,idem domov pre vyplatne pasky. na to som velmi zvedava :-(
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Faxik Pozri príspevok
No nic,idem domov pre vyplatne pasky. na to som velmi zvedava :-(
Je to jednoduchá matematika. Celková cena práce = 1,352 x hrubá mzda. Teda 12.000/1,352 = tvoja hrubá mzda
0 0
Faxik Faxik

Faxik je offline (nepripojený) Faxik

Dobre,idem si to pozriet a prepocitat. dakujem vsetkym
0 0
gabyka gabyka

gabyka je offline (nepripojený) gabyka

smith Pozri príspevok
Je to jednoduchá matematika. Celková cena práce = 1,352 x hrubá mzda. Teda 12.000/1,352 = tvoja hrubá mzda
malá podotázočka:
celková cena práce zahŕňa aj peňažný príspevok zo SF?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať