Zavrieť

Porady

invalidný dôchodok

Ahojte poraďáci, chcem si len upresniť

- môže čiatočne invalidný dôchodca okrem poberania dôchodku ešte pracovať na riadny pracovný pomer bez toho aby mu Sociálna poisťovňa krátila dôchodok ? Počula som totiž taký názor že 1 rok po priznaní dôchodku nie lebo by mu ho mohli zobrať resp.krátiť. Ja si myslím že to nieje tak, ale môžte mi poradiť resp. potvrdiť ako to je. Samozrejme z riadneho pracovného pomeru vyplývajú prihlasovacie povinnosti a odvody. Ide len o to aby ten invalidný dôchodca,ktorý si chce prilepšiť neprišiel o dôchodok .

Moc ďakujem hanjel
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tacasina je offline (nepripojený) tacasina

    tacasina
    hanjel Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, chcem si len upresniť

    - môže čiatočne invalidný dôchodca okrem poberania dôchodku ešte pracovať na riadny pracovný pomer bez toho aby mu Sociálna poisťovňa krátila dôchodok ? Počula som totiž taký názor že 1 rok po priznaní dôchodku nie lebo by mu ho mohli zobrať resp.krátiť. Ja si myslím že to nieje tak, ale môžte mi poradiť resp. potvrdiť ako to je. Samozrejme z riadneho pracovného pomeru vyplývajú prihlasovacie povinnosti a odvody. Ide len o to aby ten invalidný dôchodca,ktorý si chce prilepšiť neprišiel o dôchodok .

    Moc ďakujem hanjel
    Invalidný dôchodca môže pracovať na riadny pracovný pomer bez obavy, že by mu niekto dôchodok odobral, alebo krátil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.