Zavrieť

Porady

účtovanie na účte 029

Ahojte Poraďáci.Stretol sa už niekto s tým , že sa drobný /krátkodobý/ majetok ako napr.stolička, telefón a regále účtuje cerz účet 029 a následne interne cez 089 .Prebrala som totiž účtovníctvo a je tam drobný majetok napr. Nákup telefónu 029/211 a následne 089/501 . Je tento spôsob správny ?Ja to účtujem len 501/211 a spravím na to kartu majetku prípadne vo firme kde sa účtuje A sa to dáva na sklad cez 112 .ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    99Bejka Pozri príspevok
    Ahojte Poraďáci.Stretol sa už niekto s tým , že sa drobný /krátkodobý/ majetok ako napr.stolička, telefón a regále účtuje cerz účet 029 a následne interne cez 089 .Prebrala som totiž účtovníctvo a je tam drobný majetok napr. Nákup telefónu 029/211 a následne 089/501 . Je tento spôsob správny ?Ja to účtujem len 501/211 a spravím na to kartu majetku prípadne vo firme kde sa účtuje A sa to dáva na sklad cez 112 .ďakujem
    Ak to majú ošetrené v internej smernici, tak je to správne. Nákup 029/321,211, a následné použitie 501/029.

    99Bejka je offline (nepripojený) 99Bejka

    99Bejka
    Díky , ale v Cenigovej som našla , že na tomto účte sa účtujú otvárky nových lomov atď.podľa § 13 ods.4e .

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    99Bejka Pozri príspevok
    Díky , ale v Cenigovej som našla , že na tomto účte sa účtujú otvárky nových lomov atď.podľa § 13 ods.4e .
    V tom máš pravdu. Podľa starých postupov účtovania 029 - Krátkodobý hmotný majetok bol. Treba zmeniť internú smernicu a prispôsobiť k novému zneniu postupov.

    účtovanie na účte 029

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.