Zavrieť

Porady

Výstavba rodinného domu KOMPAKT 502

Čaute poraďáci, nemá niekto skúsenosti s výstavbou rod.domu KOMPAKT 502,potrebovala by som cenovú kalkuláciu,myslím si, že tie, čo som našla na nete sú len približné, preto by som privítala, keby mal niekto osobné skúsenosti.Rozhodli sme sa stavať a teraz hľadáme niečo finančne menej náročné, poraďte ako na to.dík
Usporiadat
vladdrakul vladdrakul

vladdrakul je offline (nepripojený) vladdrakul

Presne tento chcem aj ja! Je super a tiež by som chcel vedieť za koľko sa dá postaviť svojpomocne. Nemáš už dáke predbežné info? Vidím, že sa tu zatiaľ nikto nestavil. A bola si už v takom?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Hruby odhad, od 2 do 20 milionov, podla vybavy interieru a zahrady.
0 0
ssandra-123 ssandra-123

ssandra-123 je offline (nepripojený) ssandra-123

od 2 do 20 milionov je naozaj hruby odhad.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

ssandra-123 Pozri príspevok
od 2 do 20 milionov je naozaj hruby odhad.
Presnejsie to nejde...napr. kupelnu mozes mat za 50tis. ale mozes ju mat aj za 3mil. Do tych 2mil. celkovo sa podla mna da zmestit, ked urobi clovek nizsi standard.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Z tohto rozpočtu sa dá ušetriť okolo 20-30%.
http://www.eurolineslovakia.sk/uploa.../Rekapi_sk.pdf
Okrem toho treba prirátať zhruba 200 tisíc základy, 150 chodníky, nejaký plot, inžinierske siete min. 200, obklady domu 100 a pod.+elektro a pod.
0 0
vladdrakul vladdrakul

vladdrakul je offline (nepripojený) vladdrakul

Mohol by sem napísať ešte aj dáky optimista. Myslíte, že sa nezmestím do 1.500.000,- Sk? Nerátam pozemok a zatiaľ som vypustil aj zateplenie. To by som riešil dodatočne. Sandra, a Vy čo nové? Už ste sa dakde pohli (s domom)?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Braňo Pozri príspevok
Z tohto rozpočtu sa dá ušetriť okolo 20-30%.
http://www.eurolineslovakia.sk/uploa.../Rekapi_sk.pdf
Okrem toho treba prirátať zhruba 200 tisíc základy, 150 chodníky, nejaký plot, inžinierske siete min. 200, obklady domu 100 a pod.+elektro a pod.
Toto sa zdá byť príliš veľa. Čo všetko je tam zahrnuté?
0 0
vladdrakul vladdrakul

vladdrakul je offline (nepripojený) vladdrakul

Som rát, že ste tu. Aký mate názor na tú moju cenovú predstavu? A ešte raz k tomu SDK. Vŕtali ste to priamo do pórobetónu (či tehly) samoreskamy na SDK?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
vladdrakul Pozri príspevok
Som rát, že ste tu. Aký mate názor na tú moju cenovú predstavu? A ešte raz k tomu SDK. Vŕtali ste to priamo do pórobetónu (či tehly) samoreskamy na SDK?
SDK som vrtal priamo do porfixu, bez lepidla, bez konštrukcie. Ten rozpočet 1,5 mil. máš naa mysli ten KOMPAKT 502? Neviem či sa zmestíš do toho. Ja mám Bungalov 13 od Prodom zväčšený o dve izby, a teraz sice bývame, ale z ďaleka nie sme na konci a máme v tom 1,7 mil. Z vonka na fasáde sa ešte nič nerobilo.
0 0
vladdrakul vladdrakul

vladdrakul je offline (nepripojený) vladdrakul

smith Pozri príspevok
SDK som vrtal priamo do porfixu, bez lepidla, bez konštrukcie. Ten rozpočet 1,5 mil. máš naa mysli ten KOMPAKT 502? Neviem či sa zmestíš do toho. Ja mám Bungalov 13 od Prodom zväčšený o dve izby, a teraz sice bývame, ale z ďaleka nie sme na konci a máme v tom 1,7 mil. Z vonka na fasáde sa ešte nič nerobilo.
Áno ten. Neviem či sa mám do toho púšťať. Chceme predať byt a postaviť si dom. Je to dosť veľký risk. A nikto ti nepovie ako sa to bude vyvíjať. Zatiaľ ti ďakujem keď dačo tak sa na teba obrátim. Máš také názory čo ma uspokojujú a potom to vidím reálnejšie.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

smith Pozri príspevok
Toto sa zdá byť príliš veľa. Čo všetko je tam zahrnuté?
Inžinierske siete som myslel elektrika, voda, plyn-vrátane kotola, radiátorov a rozvodov a revíznymi správami.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Braňo Pozri príspevok
Inžinierske siete som myslel elektrika, voda, plyn-vrátane kotola, radiátorov a rozvodov a revíznymi správami.
Potom je to málo čo si uviedol. Samotné kúrenie je okolo 200 tisíc. A to ešte o prípojke el.energie a plynu sme sa ani nebavili.

Pod IS ja chápem čiste prípojky na hranicu pozemku.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

[QUOTE=smith;632433]Potom je to málo čo si uviedol. Samotné kúrenie je okolo 200 tisíc. A to ešte o prípojke el.energie a plynu sme sa ani nebavili.

Pod IS ja chápem čiste prípojky na hranicu pozemku.

Súhlasím, závisí určite aj od pozemku a vzdialenosti prípojok, to sú iba odhady.
Tá suma môže byť aj dvojnásobná.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

smith Pozri príspevok
Pod IS ja chápem čiste prípojky na hranicu pozemku.
Ja takisto.
0 0
ssandra-123 ssandra-123

ssandra-123 je offline (nepripojený) ssandra-123

Ahoj vladdrakul, dufam, ze som to napisala spravne, my sme tiez chceli predat byt a stavat kompakt 502, ale nie som si ista, ci by sme to zvladli financne.Mudeli by sme kupit aj pozemok a v okoli Popradu idu teraz naozaj ine palky za pozemky, takze sme to zatial nechali tak.
0 0
Lubomir1 Lubomir1

Lubomir1 je offline (nepripojený) Lubomir1

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Ja mám Bungalov 13 od Prodom
Ako je pri tom type domu riešený strop? (Mám ny mysli dôraz na zateplenie.)
0 0
andy1968 andy1968

andy1968 je offline (nepripojený) andy1968

ozaj je celkom pekný a nemyslím že by mal byť nejak extra drahý myslím že by ste sa mohli zmestiť do nejakých 110 000 eur pri stavbe na klúč
0 0
krvak krvak

krvak je offline (nepripojený) krvak

Na Aktual 34 mam ponuku: hruba stavba(heluz tehla 30 cm)+12 cm EPS(z vonku omietnute)+strecha Tondach+vnutorne priecky+ preklady PREMAC - BEZ zakladov(robim svojpomocne) + Garaz po celej dlzke domu (na garaz strecha) na cca 50 tisic euro. +,-5 % . DPH v tom. Snad som pomohol zhruba sa zorientovat.
0 0
fefe30 fefe30

fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

krvak Pozri príspevok
Na Aktual 34 mam ponuku: hruba stavba(heluz tehla 30 cm)+12 cm EPS(z vonku omietnute)+strecha Tondach+vnutorne priecky+ preklady PREMAC - BEZ zakladov(robim svojpomocne) + Garaz po celej dlzke domu (na garaz strecha) na cca 50 tisic euro. +,-5 % . DPH v tom. Snad som pomohol zhruba sa zorientovat.
Tá cena 50 tis. € je iba robota, alebo aj materialom ?
0 0
krvak krvak

krvak je offline (nepripojený) krvak

Na kluc-matros + praca. Su v tom aj stresne okna 5x a komin 1x. Mne sa to zda taka normalna cena. Vcera bola upravena vzhladom na ceny materialov na 48 tisic. Ja vsak pocitam s 50 radsej.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať