Zavrieť

Porady

Ako s uctovnictvom

Ahoj poraďaci,chcem Vás poprosiť o ďalšiu radu.Začal som podnikať,požiadal som o dobrovoľné platenie DPH.Existuje nejaká literatúra,alebo niečo kde sú popísané aspoň základy ako,čo a kde účtovať? (Program mám KROS)Ako sa odvádza DPH štvrťročne a proste všetko okolo DPH,aj čo sa týka nákupu,predaju a tak.
Za akúkoľvek radu všetkým ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    Ja si myslím, že slovenské zákony sú písané veľmi dobre a aj zrozumiteľne. Tak skús si aj to prečítať. A pochopíš veľa vecí.
    Nemáš tam síce príklady z praxe ale aspoň nezabudneš na nejakú povinnosť :-)

    maverick27 je offline (nepripojený) maverick27

    maverick27
    Fuuuha, ďakujem,tlačiareň dostala zabrať.Ešte že pracujem vo firme kde je hromada papiera a tonerov

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    maverick27 Pozri príspevok
    Fuuuha, ďakujem,tlačiareň dostala zabrať.Ešte že pracujem vo firme kde je hromada papiera a tonerov
    A nebolo by lepšie len to čítať, ako vytlačiť.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    [quote=berry;619579]Ja si myslím, že slovenské zákony sú písané veľmi dobre a aj zrozumiteľne.

    mozem vediet, ze ktory si myslel

    maverick27 je offline (nepripojený) maverick27

    maverick27
    smith Pozri príspevok
    A nebolo by lepšie len to čítať, ako vytlačiť.
    Ani nie.Vieš si to predstaviť že by som sa zakaždým musel nalogovať? Takto "šáhnem" do šuflíka a hromada papierov je pripravená k použitiu.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    maverick27 Pozri príspevok
    Ahoj poraďaci,chcem Vás poprosiť o ďalšiu radu.Začal som podnikať,požiadal som o dobrovoľné platenie DPH.Existuje nejaká literatúra,alebo niečo kde sú popísané aspoň základy ako,čo a kde účtovať? (Program mám KROS)Ako sa odvádza DPH štvrťročne a proste všetko okolo DPH,aj čo sa týka nákupu,predaju a tak.
    Za akúkoľvek radu všetkým ďakujem.
    berry Pozri príspevok
    Ja si myslím, že slovenské zákony sú písané veľmi dobre a aj zrozumiteľne. Tak skús si aj to prečítať. A pochopíš veľa vecí.
    Nemáš tam síce príklady z praxe ale aspoň nezabudneš na nejakú povinnosť :-)
    Veru, jeden zrozumiteľnejší ako druhý , hlavne pre živnostníka začiatočníka. A ani ich nie je veľa, v ktorých by sa mal aspoň trocha vyznať, ak si chce účto a súvisiace "obhospodarovať " sám.
    http://www.porada.sk/f89-zakony.html

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    maverick27 Pozri príspevok
    Ani nie.Vieš si to predstaviť že by som sa zakaždým musel nalogovať? Takto "šáhnem" do šuflíka a hromada papierov je pripravená k použitiu.

    Takto som začínala aj ja. Tlačila som ako divá, teda myslím info z porady.Nakoniec bola hora papierov. Neskôr som sa prepracovala k tomu, že čo som považovala pre mňa ako dôležité preniesla som si do wordu. Keď aj tých wordov bolo veľa, nahádzala som ich do jednej zložky z názvom Porada a nechala na pracovnej ploche. Takže "šáhnem do šuflíka" a nemusím sa ani nalogovať.

    Nedá mi povedať, že "obdivujem" živnostníkov, ktorí nemajú o účtovníctve ani poňatia a chcú sa do toho pustiť sami.Dokonca platca DPH. Je toho toľko, že niekedy sa zapotia aj V.I.P. členovia. ČO takto radšej zaplatiť účtovníčku a kopu ušetreného času venovať rozvoju podnikania a zarobiť si na účtovníčku tým, čo ma baví a čo mi ide?
    Naposledy upravil Jarka 1 : 22.01.08 at 13:24 Dôvod: Doplnenie textu.

    maverick27 je offline (nepripojený) maverick27

    maverick27
    Jarka 1 Pozri príspevok
    Takto som začínala aj ja. Tlačila som ako divá, teda myslím info z porady.Nakoniec bola hora papierov. Neskôr som sa prepracovala k tomu, že čo som považovala pre mňa ako dôležité preniesla som si do wordu. Keď aj tých wordov bolo veľa, nahádzala som ich do jednej zložky z názvom Porada a nechala na pracovnej ploche. Takže "šáhnem do šuflíka" a nemusím sa ani nalogovať.

    Nedá mi povedať, že "obdivujem" živnostníkov, ktorí nemajú o účtovníctve ani poňatia a chcú sa do toho pustiť sami.Dokonca platca DPH. Je toho toľko, že niekedy sa zapotia aj V.I.P. členovia. ČO takto radšej zaplatiť účtovníčku a kopu ušetreného času venovať rozvoju podnikania a zarobiť si na účtovníčku tým, čo ma baví a čo mi ide?
    Kto?kde? Sa Ti iba zda aj to ktomu patri
    Ale i ja to tak urobim,dam si to na plochu,tych cca 800 strán.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    maverick27 Pozri príspevok
    Kto?kde? Sa Ti iba zda aj to ktomu patri
    Ale i ja to tak urobim,dam si to na plochu,tych cca 800 strán.
    Maverick27 urob si to tak ako to bude Tebe najlepšie vyhovovať. Niekomu je lepšie mať to vytlačené, niekto to má v pc......

    maverick27 je offline (nepripojený) maverick27

    maverick27
    mysimis Pozri príspevok
    Maverick27 urob si to tak ako to bude Tebe najlepšie vyhovovať. Niekomu je lepšie mať to vytlačené, niekto to má v pc......
    No ja to mám aj-aj

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    [quote=Braňo;619605]
    berry Pozri príspevok
    Ja si myslím, že slovenské zákony sú písané veľmi dobre a aj zrozumiteľne.

    mozem vediet, ze ktory si myslel

    No ja som mala možnosť čítať aj napríklad poľské alebo české zákony a ver mi slovenské sú jednoznačne najlepšie napísané. To mi povedali aj v Prahe na daňovom úrade české daňovníčky.
    Aj keď niekedy sa rozum nad nimi pozastavuje , ale buďme radi, že ich máme aspoň také aké sú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.