Zavrieť

Porady

Taliansko - Lignano

Ahojte
mame rezervovane apartmany (3 rodiny) v Lignano - rezidencia DONATELLO. Poznate to niekto, alebo ste o tom nieco poculi? Pozit. aj negat. ....

Potrebovala by som info, ak budu zle referencie, aby som podnikala nieco dalsie. Dakujem.
Usporiadat
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

V Lignane bola moja neter (s rodinou ) predvlani, veľmi to chválila, že je to tam pekné a upravené, je tam aj kľud aj všetko čo má byť. Chcem sa tam tohto roku pozrieť, ak sa podarí, autom je to celkom blízko, tiež by ma zaujímal názor niekoho očitého...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Neviem, koľko je v T. obcí s názvom Lignano, ale ak ide o Lignano Sabbiadoro, tak to je asi 5km dlhá pláž, množstvo slnečníkov, 5 radov žltých, 5 radov červených, 5 radov bielych ... atď. ... "spartakiádne" usporiadanie a za sebou ich je asi 40-50 ...
K 1 slnečníku sú priradené 2 lehátka - z jednej aj druhej strany, vedľa lehátka na zemi lata a po 4 lehátkach ďalšia - lebo je piesok veľmi horúci, tak aby sa po ňom dalo chodiť aj naboso.
Ak budeš mať lehátko najvzdialenejšie od mora, tak pôjdeš cca 150-200 m k vode, potom ešte asi pol kilometra, kým voda má aj akú-takú hĺbku.
Kto má rád veľa ľudí a kúpaliskový hluk, tak je to dovolenka snov.
0 0
janasim janasim

janasim je offline (nepripojený) janasim

Ano, súhlasím je tam pekne,príjemne, aj keď konkrétne túto rezidenciu nepoznám. Naša rodina má výhrady k talianskenu moru , nám sa páči viac chorvátske , je čistučké.Ale treba vyskúšať! A nakoniec predsa záleží na tom s kým tam ste a bude dobre všade.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

janasim Pozri príspevok
...nakoniec predsa záleží na tom s kým tam ste a bude dobre všade.
Je to určite tak, aj neter tam bola s novým frajerom a bolo všetko okej.
0 0
Twiggy Twiggy

Twiggy je offline (nepripojený) Twiggy

my ideme partia troch rodin s detmi takze podla tohto bude vyborne...

Opis plaze a x slnecnikov ma trosku mota, priznam sa... ale snad vydrzime

Neverila by som ze bude taky problem zohnat ubytko, vsetko co sa nam pacilo a malo dobru cenu, bolo vypredane ... tu sme tiez vzali posledne apt...

Neviete ako je to s pocasim? Mame sancu na teplo od toho 28/6? ja som si bola ista ze ano, ale par ludi z nasho okolia ma opacny nazor...
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Twigy, ak budete dobrá partia, určite bude fajn. Ale poviem ti úprimne v IT sú oveľa krajšie miesta než na severe. Minulý rok sme boli na juhu, poloostrov Gargano a tá príroda, more, to sa nedá opísať. Proste nádhera. Človek ani nemá pocit, že je to pri tom istom mori. Je to ale autom už dosť ďaleko. A je tam aj väčší predpoklad, že už bude teplo. Cez to všetko to môže byť úžasná dovolenka. Bude taká akú si ju urobíte
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

My sme boli v Lignano Sabbiadoro minulé leto, ubytovanie sme mali slušné, čisté a celkom pekné v rezidencii Zaccolo (www.residenzazaccolo.it), bolo vzdialené od mora asi 2 uličky, takže celkom blízko; zohnali sme ho na poslednú chvíľu asi 3 týždne pred termínom. Chodili sme na verejnú pláž, pretože táto rezidencia nemala svoju ... Počasie nám však vôbec nevyšlo (v mori sme sa kúpali iba 1,5 dňa z celej dovolenky), dovolenkovali sme od 18.08. - čo už bolo aj dosť neskoro... ale i napriek nečasu som mala pocit dovolenky ... je tam mnoho možností na oddych, zábavu, alebo výlety.

Tento rok sme sa opäť rozhodli pre Taliansko, avšak síce už trochu nižšie, do letoviska San Benedetto del Tronto ... Palmová riviéra ... vraj je tam priezračné more ... má niekto skúsenosť s touto lokalitou a vie mi doporučiť ubytovanie?
0 0
anaman anaman

anaman je offline (nepripojený) anaman

22 rokov sa venujem tvorbe interných predpisov firiem, personálny audit a audit firemných procesom , návrhy oragnizačných štruktúr a pod. ...viac
Lignano Sabbiadoro je moja obľúbená dovolenková destinácia. Má to výhodu, že nie je ďaleko a autom ak vyrazíme z Bratislavy o 8 ráno o štvrtej sa už kúpeme v mori. Čo sa týka mora a pláže, je skutočne vhodná najmä pre rodiny s deťmi. Ja však nemám pocit z nejakej prepchatosti na pláži. Keď sme chceli mať kľud, tak sme si zašli po pláži smerom na Rivieru, tam už bolo more čisté a priezračné, bolo tam viac kamienkov a menej piesku. Mi sme vždy chodievali priamo cez taliansko-nemeckú agentúru "abitare". Vždy tam bola možnosť vybrať si ubytovanie podľa našich predstáv a aj cenovo to bolo fajn. Úroveň ubytovania bola vždy výborná.
0 0
Twiggy Twiggy

Twiggy je offline (nepripojený) Twiggy

Cloe, ano je to pravda, aku si ju urobime, taku ju budeme mat ;-)
Som si ista ze rodina s ktorou ideme bude fajn na dovolenkovanie, aj tulanie po okoli... v plane mame Aquasplash - boli ste tam niekto?, Gulliverlandiu aj Benatky strasne sa na to tesim...

Pocasia som sa trochu obavala, ale ista pani hovorila ze posledne roky je rizikovejsi na pocasie august ako jun... tak si hovorim, ze leto zacina v podstate v maji, tak snad nam to vyjde...

Petovsan, ked sme hladali ubytko, presne tuto rezidenciu som si pozerala, ale kedze sme mali podmienku ze bazen... tak som to potom vynechala a vyberali sme z "bazenovych" rezidencii..

Tiez mi bolo poradene, ze cim juznejsie v IT, tym krajsie, zial s detmi v aute by to bol zabijak, hoci starsi je velky cestovatel, mladsi je pravy opak tak snad aspon Lignano zvladneme bez ujmy
0 0
Mariana42 Mariana42

Mariana42 je offline (nepripojený) Mariana42

Boli sme v Lignane pred 2 rokmi od 15 mája. Zo 7 dní len 2 boli také, kedy sa nedalo kúpať. Vtedy sme išli vlakom do Benátok /žel. stanica je v susednom mestečku, je to asi 1.20 hod. cesty vlakom/ . Bol to skutočný zážitok.
Bola som spokojná, ale nemám nič voči slnečníkom na pláži. Má to pravú talianskú atmosféru.
0 0
marcel5 marcel5

marcel5 je offline (nepripojený) marcel5

Ahoj Mariana42.
Ohladne Talianska, chodili sme tam 6 rokov po sebe. S ubytovaním sme nikdy nemali problém a to sme chodili až 3 rodiny. Je tam / v Bibione / niekiľko desiatok AGENCII ktoré sa až trhajú o dovolenkárov. Ubytovanie Ti prispôsobia Tvojim požiadavkám a ešte aj za super cenu. Ja by som nikdy nešiel cez slovenskú cestovku !!!!! Urobili sme to prvý krát ale aj naposledy. Až tam sme zistili o koľko peňazí sme prišli. Takže smelo na blink !!!
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
My sme boli minulý rok v Caorle - to je kúsok pod Lignanom. Skoro každý druhý deň sme boli v Lignane na výlete, lebo Liganano je ako stvorené pre deti - hlavne odporúčam navštíviť Gulliverlandiu, ZOO a Aquapark.

A ináč, v Caorle sa nám páčilo viac, ako v Lignane - tam je pláž naozaj obrovská - 20 radov slnečníkov na pláži dlhej asi 5 km - to je dosť veľa ľudí. V Caorle sme boli v časti Altanea .... je to novopostavené letovisko "na zelenej lúke" pred asi 4 rokmi. Je špičkovo vybavené a pekne zariadené - pláže sú oveľa menšie a nie je na nich taká tlačenica.

Boli sme cez Ludor, ale kto vie anglicky alebo nemecky, dá sa objednať priamo od talianskej cestovky LAMPO. Týždeň vyjde o 15-20% menej ako cez Ludor.
0 0
Mariana42 Mariana42

Mariana42 je offline (nepripojený) Mariana42

Vďaka za odpoveď, potešil!!
0 0
Zuzana581 Zuzana581

Zuzana581 je offline (nepripojený) Zuzana581

My sa tento rok tiež chystáme s dcérou (4 roky) do Talianska. Najviac ma zo severu oslovilo práve Lignano. Je to blízko a plno možností na výlety. Ja osobne by som brala bungalowy v nejakom campingu, čo je podla mňa pre deti najlepšie čo sa aj bezpečnosti týka aj zábavy. A keďže sme, hlavne ja a dcéra dosť akčné, v izbe, bungalowe... by sme skoro neboli. Pobehala som už snáď všetky stránky o Taliansku, ale akosi som sa nikde nedočítala, ako je to so stravou. Všade sú len dosť strohé informácie. Ideme ešte s jednou rodinou a oni určite nechcú na dovolenke variť. Mne by to nerobilo problém, len neviem ako sa tam cenovo tá strava pohybuje. Jedny hovoria že je tam velmi draho, druhý, že niektoré suroviny sú tabu (mäso...). Viete mi prosím niekto poradiť aké sú ceny základných potravín a ceny v reštauráciách? Chceli by sme na dva týždne.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

No pokiaľ idete na 2 týždne, tak by som brala buď vlastnú stravu, alebo niekde objednala plnú, prípadne polpenziu ... čo sa stravovania v reštauráciach týka, dá sa aj tak, ale počítaj, že jeden obed pre cca 3-4 osoby vyjde okolo 1.000,- Sk (polievka, hlavný chod, nápoje) + - 200,- Sk, teda aspoň podľa mojich minuloročných postrehov v Lignane. Cena pizze sa pohybovala okolo 5 - 8 Eur, podľa toho, aká, cestoviny v reštauráciách mali tiež približne za rovnaké ceny.
My sme boli minulý rok s vlastnou stravou, a to som bola tiež presvedčená o tom, že ísť na dovolenku a ešte tam aj variť ... nikdy v živote. Nakoniec som si celkom pochvaľovala, pretože sme varili väčšinou cestoviny, omáčky, ryby a mrazené kuracie prsia sme priniesli neporušené späť domov. Syn mal vtedy 2,5 roka, pravdepodobne zmenou klímy nejedol celý týždeň takmer nič, fungoval iba na mlieku, čajíčkoch a šťavičkách. Asi 2x sme boli na obedovečeri v reštike, ale inak sme mali kuchyňu vlastnú. Čo si pamätám, približne ako u nás tam stálo mlieko, smotana, minerálka, cestoviny boli neporovnateľne lacnejšie, ryby ako ktoré, ale napr. losos (robila som z neho omáčku k cestovinám) bol asi 3x lacnejší ako u nás, chlieb si zoberte určite z domu, taký ako u nás tam asi nekúpiš a tie ich "sladké vianočky" nám k raňajkám akosi nechutili.
Pri vlastnom stravovaní je podľa mňa výhodou, že nie si viazaná na termíny raňajok, obedov a večerí, nemusíš program dovolenky prispôsobovať behaniu hore dolu do jedálne a navaríte si, čo Vám chutí.
0 0
Zuzana581 Zuzana581

Zuzana581 je offline (nepripojený) Zuzana581

Ja s tebou úplne súhlasím. Mne vôbec varenie neprekáža a snažím sa robiť aké také kalkulácie, aby som ich mohla presvedčiť, lebo načo dávať 50000 za dovolenku v hoteli so stravou, keď môže byť pekne v domčeku pomali o polovicu lacnejšia. A máte niekto skúsenosť v oblasti Lignana s obchodmi. Sú tam nejaké supermarkety alebo sa oplatí viac v menších potravinách?
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

My sme boli v časti Sabbiadoro, sú tam aj menšie obchodíky, ale tam je drahšie ako v supermarketoch, boli tam rôzne, najbližšie sme mali tuším Interspar, ale pokiaľ môžem poradiť, skús si nájsť na nete, kde najbližšie sa nachádza sieť supermarketov IPER (www.iper.it), my sme jeden našli už ani neviem v akej dedine, keď sme si robili výlet do Benátok, ceny aj výber tam boli úplne super.
Naposledy upravil petovsan : 10.02.08 at 21:43
0 0
Zuzana581 Zuzana581

Zuzana581 je offline (nepripojený) Zuzana581

No to by bolo super. Ja zatial nemôžem posielať súkromné správy - prihlásila som sa sem len dnes. Budem velmi rada ak pošleš nejaké kontakty. Niečo som už našla aj na internete, ale keď máš skúsenosť je to lepšie. Tiež ma napadlo, že v dedinách alebo mestách ďalej od turistických centier by boli potraviny lacnejšie. Ideme autom, tak by to nebol problém. A ďakujem. Tie supermarkety si vyhladám.
0 0
Zuzana581 Zuzana581

Zuzana581 je offline (nepripojený) Zuzana581

Dobrú noc a zatial pekne ďakujem.
0 0
Zabbka18 Zabbka18

Zabbka18 je offline (nepripojený) Zabbka18

Ahojte, dnes som sa dostala na túto stranku a velmi ma zaujala..
koncom júna idem ja s priatelom do Lignana na dovolenku, budeme bývať v aparthoteli HOLIDAY, bol tam už niekto z Vás? chcela by som nejake bližšie informácie...
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať