Zavrieť

Porady

win vista 64bit+ext hdd

zdravim, mam problem - skusal som pod win vista 64bit nainstalovat externy hdd wd my book premium ii 2tb wdg2t20000e.

- win vista hlasi ze ma vadny ovladac (disk sice funguje ale neviem napriklad zmenit raid 0 na raid 1 - su to vlastne dva disky po 1tb zapojene do pola)
- vyrobca (western digital) na svojich strankach pise ze vista ma uz ovladace k tomuto disku v sebe.

tak neviem ci vyrobca klame alebo som nieco prehliadol

nemam silu prechadzat x-tisic vlakien na technickej podpore wd (preto sa skusam pytat tu ci s tym niekto nema skusenosti) ale napriklad toto je jedna z ich odpovedi...
__________________________________
Answer
Device drivers for Western Digital EIDE, Serial ATA, USB, and FireWire hard drives are already included in all 64-bit Microsoft Windows operating systems therefore no specific driver upgrades are needed during hard drive installation. Physical installation of EIDE, Serial ATA, USB, and FireWire hard drives are identical to the installation in non 64-bit operating systems.....
__________________________________

no a tato hlaska z mojho device managera mi nepripada ako 100% funkcny ovladac:

The drivers for this device are not installed. (Code 28)
There is no driver selected for the device information set or element.
To reinstall the drivers for this device, click Reinstall Driver
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Ľuboslav Pozri príspevok
    zdravim, mam problem - skusal som pod win vista 64bit nainstalovat externy hdd wd my book premium ii 2tb wdg2t20000e.

    - win vista hlasi ze ma vadny ovladac (disk sice funguje ale neviem napriklad zmenit raid 0 na raid 1 - su to vlastne dva disky po 1tb zapojene do pola)
    - vyrobca (western digital) na svojich strankach pise ze vista ma uz ovladace k tomuto disku v sebe.

    tak neviem ci vyrobca klame alebo som nieco prehliadol

    nemam silu prechadzat x-tisic vlakien na technickej podpore wd (preto sa skusam pytat tu ci s tym niekto nema skusenosti) ale napriklad toto je jedna z ich odpovedi...
    __________________________________
    Answer
    Device drivers for Western Digital EIDE, Serial ATA, USB, and FireWire hard drives are already included in all 64-bit Microsoft Windows operating systems therefore no specific driver upgrades are needed during hard drive installation. Physical installation of EIDE, Serial ATA, USB, and FireWire hard drives are identical to the installation in non 64-bit operating systems.....
    __________________________________

    no a tato hlaska z mojho device managera mi nepripada ako 100% funkcny ovladac:

    The drivers for this device are not installed. (Code 28)
    There is no driver selected for the device information set or element.
    To reinstall the drivers for this device, click Reinstall Driver
    A ako si menil z RAID0 na RAID1?

    Máš návod?

    Pozeral som manuál, a tam nie je uvedené, že by to podporovalo aj Win Vistu. Na strane GETTING STARTED - 1 je uvedné, že podporuje Windows 2000 / XP, tak teraz neviem....

    A ako sa to tvári, keď to pripojíš, rozpozná aspoň samotný disk? V manuáli píšu, že je továrensky prednastavený na RAID0. Takže vidíš nejakú partíciu o veľkosti 2 TB?

    Máš nainštalovaný My Book RAID Manager?
    Naposledy upravil Chobot : 23.01.08 at 09:23

    Ľuboslav je offline (nepripojený) Ľuboslav

    Ľuboslav
    - navod mam

    - raid z 0 na 1 som nemenil - funguje 0 z tovarenskeho nastavenia

    - disk funguje (v tom zmysle ze vidim particiu 2tb a mozem na nu zapisovat aj z nej citat) ale ovladac k nemu je nefunkcny (skusal som driver aj od wd aj original win - ako pisu na wd supporte ale ani jeden nesiel )

    device manager pise toto:
    The drivers for this device are not installed. (Code 28)
    There is no driver selected for the device information set or element.
    To reinstall the drivers for this device, click Reinstall Driver

    - my book raid manager sa nainstalovat dal ale nefunguje korektne (nedokaze bezpecne odpojit disk, nedokaze zmenit raid z 0 na 1... - vo win xp sp2 funguju tieto funkcie bez problemov)

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Ľuboslav Pozri príspevok
    - navod mam

    - raid z 0 na 1 som nemenil - funguje 0 z tovarenskeho nastavenia

    - disk funguje (v tom zmysle ze vidim particiu 2tb a mozem na nu zapisovat aj z nej citat) ale ovladac k nemu je nefunkcny (skusal som driver aj od wd aj original win - ako pisu na wd supporte ale ani jeden nesiel )

    device manager pise toto:
    The drivers for this device are not installed. (Code 28)
    There is no driver selected for the device information set or element.
    To reinstall the drivers for this device, click Reinstall Driver

    - my book raid manager sa nainstalovat dal ale nefunguje korektne (nedokaze bezpecne odpojit disk, nedokaze zmenit raid z 0 na 1... - vo win xp sp2 funguju tieto funkcie bez problemov)
    Tak že by to boli nejaké "detské problémy" Visty? Inak to nevidím.

    Ľuboslav je offline (nepripojený) Ľuboslav

    Ľuboslav
    no da sa to hodit na mrkvosoft a 64bit visty alebo na wd ktory ako vyrobca tvrdi ze uz to vo vistach je a ono to tam nie je. kazdopadne jeden z nich dvoch za to nesie vinu ale moj problem s ovladacom to neriesi - alebo som na vine ja takze vsetko funguje tak ako ma len ja to neviem nainstalovat/nastavit (este stale dufam v tuto moznost pretoze potom by riesenie bolo najjednoduchsie)

    win vista 64bit+ext hdd

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.