Zavrieť

Porady

Predkontácie

Ahojte, len začínam robiť s účtovníctvom, tak mám nemalé medzery, prosila by som niekoho kto robí s softom Oberon, či by mi nemohol poslať zoznam predkontácií aj s typom DPH. Mne píše pri výdavku neopvl. základ dane - majetok - typ DPH - -dodanie tovaru a služby podľa urč. paragrafu. Asi je to zle. ďAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kalmanka je offline (nepripojený) Kalmanka

    Som vydatá, 2 deti, spolu s manželom podnikáme ...viac Kalmanka
    Ďakujem, ale aj tak mám v tých predkontáciách chaos. Môžem si overiť, či je to správne?

    - Moja vydaná faktúra na tovar, resp. výrobky a služby - dodanie tovaru a služby parag. 8 a9 /1,3/
    - Prijatá faktúra za tovar alebo služby - odpočítanie dane/tuzemsko/ par. 51 ods.1 písm.a/plný odpočet /20,21/
    - prijatá faktúra z čiech za tovar - nadobudnutie tovaru v tuzemsku par. 11/5,7/

    a toto neviem zaúčtovať :
    - prijatá faktúra za prepravu tovaru z čiech- český prepravca mi fakturuje prepravu aj v CZK. aj v Sk prepočítanú kurzom a suma je v Sk bez DPH. /účet má na Slovensku/
    -dodali sme tovar, odberateľ mi faktúru zaplatil 2 krát v ten istý deň. Budem povďačná za pomoc.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.