Zavrieť

Porady

GOOGLE Adsense

Otázka - vlastnim web stránku, na ktorú som si umiestnil google reklamy. Je potrebné mať na to ŽL? Našiel som totiž v jednom ŽL činnosť - šírenie reklamy... O zdaňovaní tohto príjmu sa nebudem zmieňovať lebo všetci poviete, že áno. Pracujem ako SZČO a mám sprostredkovanie služieb a obchodu v rozsahu voľnej živnosti...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Už sa tu o tom písalo:

    Živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených týmto zákonom.

    Pričom najdôležitejšie z toho je rozhodnúť sa či je to sústavná činnosť. Asi je, lebo reklamu máš zavesenú sústavne a každý deň ti nabieha pár halierov. Aj keď pre väčšinu ľudí je ŽL v tomto prípade dosť od veci, keďže ide často o stovky korún ročne. Ono nie je problém zahrnúť to do daňového priznania ak je to nesústavná činnosť, ale so ŽL (v prípadne sústavnej) prichádzajú aj odvody, rôzne formality a administratíva a potom tie drobné nestoja za to.

    V prípade affiliate programov si zas mylsím, že by to sústavná činnosť nemusela byť. Napr. cez link na tvojom webe si niekto objedná dovolenku 2x za rok. Potom to nevyzerá na sústavnú činnosť.
    Naposledy upravil Filip Glasa : 26.01.08 at 08:21

    matkovci je offline (nepripojený) matkovci

    matkovci
    Dik za odpoved. A co v mojom pripade ked mam ZL? Moze to byt zahrnute do uvedeneho predmetu podnikania? Osobne si myslim, ze dnes je to uz skoro zavesene na kazdej stranke a to by pomaly kazdy musel ma ZL a tieto "drobne" priznavat... Neviem, blizi sa DP, ja som za minuly rok dostal cca 2000,- teda neviem ci to do DP zahrnut alebo nie, a teda ci na to potrebujem ZL.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Daň z tak malej sumy nie je nijak závratná. Do DP by som to dal. A pokiaľ je Google schopný vystaviť nejaký daňový doklad, tak kľudne aj na ZL ak už áš existujúcu živnosť. Rozhodne tým nič nepokazíš a nie si potom niekde na hrane ako väčšina majiteľov webov.

    matkovci je offline (nepripojený) matkovci

    matkovci
    Jasne, ja osobne nemam problem zaplatit nejakych 400,- na dani, len som chcel vediet ci je to potrebne. A vzdy je to lepsie ako dostat pokutu niekolko tisic. A pokial sa to zdani, tak tam taku strasnu rolu nehra ci ma niekto ZL alebo nie. Este raz diky

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Keď to nie je na ŽL, tak to živnostenský úrad môže vidieť ako neoprávnené podnikanie. Ale neviem či sa aj reálne takýmito drobnosťami zaoberajú.

    slabikar je offline (nepripojený) slabikar

    slabikar
    s tym AdSense je to trochu zvlastne. Google posle sek alebo peniaze na ucet a ako zivnostnik ty vystavis fakturu Googlu a posles im ju ci ako?
    na druhej strane nie je lepsie si to nechat na fyzickej osobe a nekomplikovat to?
    a s tym suvisi moja otazka, ze ak podnikam, ale prijem z AdSense mam ako sukromna osoba, tak ak podavam DP za firmu, musim uz podat DP aj za seba ako sukromnu osobu?

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    podľa toho aký vysoký máš celkový príjem ako fyzická osoba.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    zaujíma ťa nezdaniteľný základ ( 95616,- Sk /za rok 2007/ )- kedy neplatíš daň, a výška príjmov do ktorých ani nevypĺňaš daňové priznanie (okolo 45 000 ).

    slabikar je offline (nepripojený) slabikar

    slabikar
    a ak mam este pracovnu zmluvu? tie prijmy z adsense si davam osobitne do danoveho? Danovy urad si spoji moj prijem z adsense a prijem z prace?

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    ty to dáš na jedno daňové priznanie a daň sa počíta so všetkých príjmov spolu.

    slabikar je offline (nepripojený) slabikar

    slabikar
    no ale ide o to, ze za mna robi zamestnavatel DP v ramci pracovnej zmluvy. to jemu mam zverit vysku svojich prijmov z adsense aby mi to dal na jedno danove?

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Ak máš iné príjmy mimo zamestnania, tak si DP robíš sám.

    majjkaa je offline (nepripojený) majjkaa

    majjkaa
    Prosim Vas ako to funguje? ja tomu nejak nerozumiem, najprv musim mat vlastnu funkcnu web stranku a potom sa mozem registrovat do Google Adsense??? alebo sa to robi naopak? nikde to nie je normalne vysvetlene. Prosim poradte mi niekto

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    Dobrý deň,

    Počas kontroly Vášho účtu sme zistili, že pri zobrazovaní Google reklám porušujete niektoré z našich pravidiel programu. Napríklad, jedno z porušení sme postrehli na http://zabavsa.eu/articles.php?cat_id=6&rowstart=45.

    Ako je uvedené aj v našich pravidlách programu, vlastníci zapojení do programu AdSense nemajú povolené umiestňovať reklamy Google na stránky podieľajúce sa na distribúcii materiálov, ktoré sú chránené autorskými právami. Toto obmedzenie sa týka aj hostenia súborov chránených autorskými právami na Vašej stránke, ako aj zobrazovania odkazov alebo nasmerovania návštevnosti na stránky obsahujúce materiály chránené autorskými právami.

    Ako je uvedené aj v našich pravidlách programu, vlastníci nemajú povolené žiadnym spôsobom pozmeňovať správanie reklám Google. Toto obmedzenie sa týka aj umiestňovania reklám tak, aby zakrývali ľubovoľnú časť obsahu stránky, alebo umiestňovania častí webových stránok tak, aby zakrývali ľubovoľnú časť reklám.

    V konečnom dôsledku, už nemôžete naďalej zobrazovať Google reklamy na stránke.

    Váš AdSense účet zostáva aktívny aj naďalej. Avšak odporúčame Vám, prezrieť si naše pravidlá programu (https://www.google.com/adsense/policies) , aby Ste sa ubezpečili, že všetky Vaše ostatné stránky sú v súlade s nimi.

    Ak budete naďalej porušovať pravidlá programu, Váš účet môže byť zrušený.

    S pozdravom

    tím služby Google AdSense

    Identifikačné číslo problému: 862501
    ----------------



    Poradte
    dostala som takyto meil od adsense, znamena to, že mi nevyplatia zarobky za reklamy za minuly mesiac?
    Pozor - legislatíva sa odvtedy zmenila... Pokiaľ máte príjem v EU z inej členskej krajiny, musíte byť po novom aj plátcom DPH. Google AdSense posiela zárobky z Írska, čiže z inej krajiny EU, preto sa musíte na Slovensku stať platcom DPH.

    Či je možné byť platcom aj bez živnosti, zodpovie asi niekto iný...

    Pre viac info viz aj môj článok na túto tému: Dane, DPH a Google AdSense (nájdete ho na stránke rozhladna sk po kliknutí v pravom stĺpci na kategóriu "Otázky čitateľov" - sorry, ale porada mi neumožňuje pridávať linky...)

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    v zásade je to pravda, ale nemusí sa stať platiteľom DPH, stačí ked sa zaregistruje podľa §7a) Z_DPH. naďalej ostáva neplatiteľom, len DPH vysporiada-zaplatí z nákupov služieb z EU.
    je tu veľa príspevkov na túto tému - treba pohľadať.
    Zadanie som však pochopila inak než v súvislosti s DPH, ale to neriešim, nie je to moja parketa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.