Zavrieť

Porady

Hlavná kniha v MRP

Dobrý večer, chcem sa opýtať, či sa niekto stretol s takýmto problémom:
keď vytlačím hlavnú knihu, tak niektoré účty textovo nezodpovedajú číselnému označeniu. Napr. v hlavnej knihe-skrátenej pri účte 112 je text predaný materiál, 221 dodávatelia, 501 úroky. V hlavnej knihe - podrobnej pri tých istých účtoch je úplne iný text, napr. pri 112 je text: dodávatelia, pri 501 ostatné záväzky voči spoločn. Skontrolovala som cez Funkcie-Účtovná osnova-Kontrola-Použitie účtov v denníku. Výsledok: neboli nájdené žiadne chyby. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Skúsenosť nemám, ale na prvý pohľad to vyzerá na poškodené indexové súbory. Napísala si veľmi málo, či to aj predtým robilo, alebo iba od určitej doby, či iné zostavy sú v poriadku, či samotná účtovná osnova je v poriadku, či si urobila opravu (údržbu) databáz, alebo obnovu dát....

    Janurka je offline (nepripojený) Janurka

    Janurka
    Robím prvýkrát uzávierku v MRP. Ostatné zostavy vyzerajú byť v poriadku. Dokonca, keď si otvorím hlav.knihu a vyberiem jednotlivo účty, tak je názov v poriadku. Len keď otvorím hlav. knihu za všetky účty, robí to takéto sprostosti. Urobila som aj opravu indexov, aj optimalizáciu dát a nič. Ďakujem za ochotu.

    Janurka je offline (nepripojený) Janurka

    Janurka
    Včera som to konzultovala v MRP a samozrejme, že som ja urobila chybu. Vytvorila som si analytiku priamo k syntetickému účtu, to znamená, že som nevytvorila syntetický a potom k nemu analytický. Zase som o niečo múdrejšia. Ďakujem.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Janurka Pozri príspevok
    Včera som to konzultovala v MRP a samozrejme, že som ja urobila chybu. Vytvorila som si analytiku priamo k syntetickému účtu, to znamená, že som nevytvorila syntetický a potom k nemu analytický. Zase som o niečo múdrejšia. Ďakujem.
    Aj my ďakujeme. Spätná väzba na riešenie danej otázky pomáha aj mám. Tiež som týmto poznatkom múdrejší.

    majernikova je offline (nepripojený) majernikova

    žena majernikova
    ...ak je nevysvetliteľná suma v predvahe? V spodnom riadku kde je napísané "celkom" je určitá suma a neviem nájsť kam ju zaúčtovať. Počatočné stavy su OK.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.