Zavrieť

Porady

Hľadám sadenice PEPINA GOLD

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Ahojte, nepestuje niekto z Vás Pepino gold? Bola by som rada, keby mi mohol poslať pár odrezkov na zakorenenie odobratých teraz v januári-februári z materskej rastliny.
U Starkla síce majú na predaj túto rastlinu, objednala som si ju prvýkrát pred asi 6-timi rokmi, ale po zakvitnutí mi uhynula. Pred 2 rokmi som si ju objednala znovu, ale tiež uhynula. S inými rastlinami od Starkla som nemala problémy, len tejto sa nejako nedarí. Veľmi by som si chcela dopestovať toto ovocie - verím že do tretice sa to podarí.
Usporiadat
Tarif Tarif

Tarif je offline (nepripojený) Tarif

som farmárka,vlastním spolu s manželom ranč,kde prevádzkujeme jazdeckú školu, minizoo a vesternovú reštauráciu ...viac
Už mám pekne zakorenené odrezky na budúci týžden Vám posielam.Ahojte
0 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Včera som dostala sadeničky, ďakujem veľmi pekne. Už som si o pestovaní Pepina zohnala nejaké informácie, takže verím, že tentoraz sa to podarí a bude aj nejaká úroda. Budem Vás potom informovať.
0 0
PeterDr PeterDr

PeterDr je offline (nepripojený) PeterDr

Pre Tarif.
Aj mne došli dneska sadeničky. Chcem sa Vám ešte raz poďakovať.
Taktiež budem informovať o postupe ich rastu. Som teda dlžník a dúfam, že aj ja sa raz budem mohol za to revanžovať... Ešte raz Vďaka.
0 0
david93 david93

david93 je offline (nepripojený) david93

ach pepino pepino...je to chutnee......hahahah
Naposledy upravil david93 : 26.03.08 at 15:17
0 0
david93 david93

david93 je offline (nepripojený) david93

Tarif Pozri príspevok
Ak mi pošleš adresu pošlem odrezky aj Tebe.
bola by ste taká dobra a poslali by ste aj mne???.....velmi ad pestujem pepino gold...a dufam ze sa mi bude darit.....popripade mozeme sa dohodnut na cene
0 0
prelulu prelulu

prelulu je offline (nepripojený) prelulu

Ahoj Tarif. Rada by som Ta tiez poprosila, zaslala by si odrezky pepina aj mne ?
Prave o nom citam a aka je to pekna rastlinka
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

prelulu Pozri príspevok
Ahoj Tarif. Rada by som Ta tiez poprosila, zaslala by si odrezky pepina aj mne ?
Prave o nom citam a aka je to pekna rastlinka
Ak to správne chápem, ten predchádzajúci príspevok na ktorý reaguješ, bol napísaný na jar roku 2008 a to je bez 4 mesiacov takmer 2 roky. Trocha meškáš s so svojou reakciou.
Pepino je možné prezimovať najlepšie v miestnosti chladnejšej a svetlejšej ako je bežný bytový priestor. Ideálny je vykurovaný skleník, ak ho nemáte, dá sa núdzovo aj na okne kde trpí síce nedostatkom svetla vzhľadom k teplu a tiež škodcami najmä molicami a roztočmi ale s trochou šťastia to možné je. Rozhodne najlepšie je si zadovážiť pepino zavčasu na jar, kedy sú dni dlhšie, svetla viac a pri dobrom hnojení a polievaní sa môže do jesene pekne rozrásť a zarodiť.
Mám tiež dokonca 2 druhy pepina, obyčajné a tiež celofialové ale trocha mi primrzli a tak som si neni celkom istý či s nich niečo bude som mierny pesimista v tomto smere. Asi si budem musieť na jar zadovážiť nové.
Naposledy upravil wabi : 04.12.09 at 00:29
0 0
jsomsak jsomsak

jsomsak je offline (nepripojený) jsomsak

Ja to vidim prvykrat
0 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

Takže je tu nový rok a nový záujemca o kúpu odrezkov Pepina.Kto mi môže helfnúť??/platím v hotovosti..
Naposledy upravil Milas265 : 31.01.10 at 16:05
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Kvalita a ceny vždy sú zaručený
http://www.rastlinky.sk/ovocne/solan...510190%29.html
0 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

paloo Pozri príspevok
Kvalita a ceny vždy sú zaručený
http://www.rastlinky.sk/ovocne/solan...510190%29.html
To je v poriadku,ale radšej by som kúpil odrezky,vraj je to lepšie riešenie a rýchlejší nástup úrody..
0 0
anilah anilah

anilah je offline (nepripojený) anilah

Veľmi by som chcela vypestovať pepino ale nemôžem sa dostať ani k odrezkám a ani k semenám... Bola by som veľmi rada, keby mi niekto pomohol.. Objednávala som v rastlinky.sk, ale mi zaschol.
0 0
bea7 bea7

bea7 je offline (nepripojený) bea7

Posledné roky, čo sledujem, stále majú sadenice pepina v Lidli. Mali by sa objaviť teraz v apríli. Aj ja som si odtiaľ kúpila.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Ja som si dnes urobila radosť a kúpila som si sadenice Pepina Gold
v záhradníctve Charvát v Piešťanoch za cenu 1,3 EUR, dúfam, že bude úroda....
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

sadenice sa dajú kúpiť aj na tržniciach. Ja som vlani tak kúpila. Úroda bola asi 23 plodov a krásnych, lenže nikto ich nejedol iba ja. Tak som ho ani neskúsila prezimovať. Inak sa veľmi ľahko rozmnožuje odrezkami a ľahko zakoreňuje. Len zaberá dosť miesta v zime keď je pekne rozkonárené. Ale stačí mu napr. na schodisku v paneláku, alebo v dome vo svetlej pivnici počas zimy a k jari si urobiť vlastné odrezky..
0 0
anilah anilah

anilah je offline (nepripojený) anilah

Prečo z pepina opadáva kvet?
1 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
Nemáte niekto zaštepené pepínka ? Mne moje štiepky neprezimovali...mala som z krásnej rastliny z "rastliniek", ale neskoro mi došla, neskoro zakvitla, ani pepínka mi nedozreli, tak by som rada zohnala rastlinku skôr .....
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
pepino? cita to tu este niekto? je tu niekto z okolia PE? a ma odrezky pepina? zeby som to vyskusal? este som to v zivote anilen nevidel-a mozno aj videl ale asi som mu nevenoval dostatocnu pozornost...taak? vopred dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať