Zavrieť

Porady

OMEGA otvorenie uct.knih

Ahojte,prosim mozete mi pomoct pri zaciatkoch uctovania v Omege? Firma vznikla na konci roka 2006, ale software OMEGA si obstarala az koncom 2007, tak som chcela nahodit teraz vsetko naraz aj s rokom 2006, kedze tych pohybov tam je malo, ale akosi sa mi nedari. Rada by som otvorila uctovne knihy standardne v roku 2006, ale bohuzial ma to nepusti kvoli nespravnemu uctovnemu roku.Ide to vobec nejako, neviete? Bohuzial na skolenie ku softwaru som nemohla.
Usporiadat
cazu3 cazu3

cazu3 je offline (nepripojený) cazu3

Hm, v tom to asi nebude, lebo som teda zmazala OF 071001 a 071002 a zmenila cislovanie ako si napisala, ale posuvanie cisel automaticky nerobi. Tvar ktory mi dovoluje je 10RR00.
0 0
cazu3 cazu3

cazu3 je offline (nepripojený) cazu3

Cize teraz mam prvu OF s cislom 100701.
0 0
cazu3 cazu3

cazu3 je offline (nepripojený) cazu3

Alebo takto, ked ma byt nastavene cislovanie OF ako 10RR0000, tak pre istotu, ktora bunka ma mat aky vyznam. text/rok/pocitadlo/pocitadlo alebo text/rok/text/pocitadlo?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

cazu3 Pozri príspevok
Alebo takto, ked ma byt nastavene cislovanie OF ako 10RR0000, tak pre istotu, ktora bunka ma mat aky vyznam. text/rok/pocitadlo/pocitadlo alebo text/rok/text/pocitadlo?
TTRRxxxx
Text 10 je nastavený autorom programu. 10 označuje OF.
RR sú 2 miesta pre označenia roka, v tvojom prípade teraz 07. Keď prejdeš do ďalšieho roka, toto číslo sa automaticky zadaním dátumu napr. 02.01.2008 zmení na 08, už nebudeš musieť s tým nič robiť.
xxxx sú 4 miesta (prípadne viac - toto môžeš zmeniť hneď v tej tabuľke máš možnosť), toto je počítadlo. Ak myslíš, že firma je malá a stačia jej 2 miesta, teda za rok nebude mať viac OF ako 99, tak je možné počítadlo upraviť na 2 miesta.
Ty potrebuješ skladbu čísla na TTRRTTPP ? tak si môžeš pridať ďalší chlievik, všimni si tam vedľa čísla "pridaj , uber". Skús
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
skús si zapnúť help cez f1...nastavenie programu-nastavenie účtovných dokladov-číslovanie účtovných dokladov...
0 0
cazu3 cazu3

cazu3 je offline (nepripojený) cazu3

Dakujem moc, moc, moc liba2 aj Ajuska, toto pomohlo naozaj. Zmenila som ten tvar ciselneho poradia na 10RRTTPPPP a uz to posuva bez problemov. Ja som hladala pomoc v prirucke uz aj predtym, ale priklad je tam na tvorenie cis. radu pre BU i ked nazorny, ale skratka mi to nedoslo, pozerala som aj v Helpe, ale nenasla som, az teraz ako si presne napisala, kde mam pozriet, musim asi zmenit dioptrie... Ach boze, prepacte vsetky co ste tu prispeli a este raz velmi pekne dakujem za trpezlivost a pomoc. V tom helpe som teraz zistila, ze program si pamata posledne cislo, aj po jeho vymazani, takze by mi asi okrem zmeny cislovania nepomohlo nic. Majte sa krasne.
[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/PALI/LOCALS%7E1/TEMP/moz-screenshot.jpg[/IMG]
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
cazu3 Pozri príspevok
... V tom helpe som teraz zistila, ze program si pamata posledne cislo, aj po jeho vymazani, takze by mi asi okrem zmeny cislovania nepomohlo nic. Majte sa krasne.
[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/PALI/LOCALS%7E1/TEMP/moz-screenshot.jpg[/IMG]
help cez f1 sa Ti vždy spustí práve na tému, v ktorej zrovna v programe pracuješ. A tú opravu čísla si alebo musíš urobiť hneď po zmazaní (akéhokoľvek dokladu) alebo keď vystavuješ nový - klikneš na hľadáčik vedľa čísla - rozbalí Ti to priamo v nastavení - dolu na lište je že oprav - cez to vstúpiš - napíšeš správne posledné číslo a program znova čísluje tak ako má......
0 0
cazu3 cazu3

cazu3 je offline (nepripojený) cazu3

Oki
0 0
cazu3 cazu3

cazu3 je offline (nepripojený) cazu3

Ahojte, zasa tu mam jednu technicku zalezitost. hehe
Banka odpustila poplatok chcem uctovat -568/-221, ale ak to urobim v Omege tak, ze vpravo hore bude SUMA SPOLU so znamienkom + a v uctovani tak ako som uz napisala (-), tak mi vypisuje chybu pri kontrole, ze nemam 221 uctovany na spravnej strane. Ako to robite vy?
Ak si totiz skontrolujem zostatok dole je spravny a aj v hlavnej knihe sedi.
Ak zmenim znamienka, tak sice kontrola je OK, ale nesedi mi zostatok na ucte 221.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

cazu3 Pozri príspevok
Ahojte, zasa tu mam jednu technicku zalezitost. hehe
Banka odpustila poplatok chcem uctovat -568/-221, ale ak to urobim v Omege tak, ze vpravo hore bude SUMA SPOLU so znamienkom + a v uctovani tak ako som uz napisala (-), tak mi vypisuje chybu pri kontrole, ze nemam 221 uctovany na spravnej strane. Ako to robite vy?
Ak si totiz skontrolujem zostatok dole je spravny a aj v hlavnej knihe sedi.
Ak zmenim znamienka, tak sice kontrola je OK, ale nesedi mi zostatok na ucte 221.
Je to tak ako píšeš, aspoň mám tieto isté skúsenosti. Myslím, že Omega ti ponúka účet 221 na MD, tak len dopíš dal 568 . Výsledok bude ten istý a aj omege sa to bude páčiť .
0 0
cazu3 cazu3

cazu3 je offline (nepripojený) cazu3

Ja som vecer totiz skusala vsetky mozne verzie (mi to vobec nepripadalo o uctovnictve, ale skor rozmyslaj ako "oklamat" software ) a mam taky divny pocit, ze aj tvoju, ale pisal mi tam potom nespravny zostatok na 221. Skoda,ze tu nemam prave laptop, mozem to vyskusat znova az vecer.Zatial dakujem.

P.S.: Pre istotu, kde vsade kontrolujes, ci mas spravny stav na 221? Jedna moznost je zostatok dole v uctovnych dokladoch ak si vyhladam iba BV isteho uctu, potom hlavna kniha, existuje este nejaka ina kontrola? Ja som uz taky maly "kontrolor"
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

cazu3 Pozri príspevok
Pre istotu, kde vsade kontrolujes, ci mas spravny stav na 221? Jedna moznost je zostatok dole v uctovnych dokladoch ak si vyhladam iba BV isteho uctu, potom hlavna kniha, existuje este nejaka ina kontrola? Ja som uz taky maly "kontrolor"
tak ako uvádzaš: evidencia BV + hlavná kniha zostatok. Dá sa ešte na "kniha analytickej evidencie" zadáš si konkrétny mesiac a číslo účtu a máš možnosť vidieť všetky obraty za daný mesiac aj konečný zostatok. Vlastne tu na KAE zistíš ako si účtovala.
0 0
cazu3 cazu3

cazu3 je offline (nepripojený) cazu3

Dakujem.
0 0
cazu3 cazu3

cazu3 je offline (nepripojený) cazu3

Ahojte a som tu znova
Tentokrat sa to tyka DPF a DF.
Ak uhradim DPF cez banku a ma iny variabilny symbol ako vyuctovacia DF, tak mi visi v saldokonte ako to parujete v tomto pripade? Podla manualu sa musia zhodovat vsetky tri udaje, ale samozrejme, ze ak ma DPF iny variabilny symbol ako DF, tak mi to automaticky nevyparuje s prislusnou uhradou.
Dakujem ako vzdy vopred.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

cazu3 Pozri príspevok
Ahojte a som tu znova
Tentokrat sa to tyka DPF a DF.
Ak uhradim DPF cez banku a ma iny variabilny symbol ako vyuctovacia DF, tak mi visi v saldokonte ako to parujete v tomto pripade? Podla manualu sa musia zhodovat vsetky tri udaje, ale samozrejme, ze ak ma DPF iny variabilny symbol ako DF, tak mi to automaticky nevyparuje s prislusnou uhradou.
Dakujem ako vzdy vopred.
Určite DPF má iný VS ako DF. Keď zapisuješ fa v rade DF (lebo pri zDF je to inak), tak hneď pri jej zápise v okne "Rozpis" dole jedno okienko sú "preddavky" tam zapíšeš sumu DPF ; týmto zápisom program vie, že DF bola platená na základe DPF a ihneď spáruje DF s DPF.
No dúfam že som to napísala zrozumiteľne
0 0
cazu3 cazu3

cazu3 je offline (nepripojený) cazu3

Oki, dakujem, skusim.
Mna to zasa raz musi pockat doma, lebo to robim mimo.
0 0
cazu3 cazu3

cazu3 je offline (nepripojený) cazu3

Ahojte,prosim vas, co robite v Krose vtedy, ak obdrzite DPF, zaevidujete v EUD (neuctovat), zaplatite a nepride ziadna vyuctovacia faktura ani storno zalohy.
DPF bola zaplatena cez BV a kedze dodavka nenasledovala, vratili nam uhradenu sumu na bankovy ucet. Neviem ako mam tu DPF dostat zo saldokonta. Stale mi tam figuruje.
Ja som to skusila tak, ze som si urobila dalsiu DPF s minusovou sumou, ale s tym ma software nejaky problem. A ta napr. v saldokonte nenabehne.
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

cazu3 Pozri príspevok
Ahojte,prosim vas, co robite v Krose vtedy, ak obdrzite DPF, zaevidujete v EUD (neuctovat), zaplatite a nepride ziadna vyuctovacia faktura ani storno zalohy.
DPF bola zaplatena cez BV a kedze dodavka nenasledovala, vratili nam uhradenu sumu na bankovy ucet. Neviem ako mam tu DPF dostat zo saldokonta. Stale mi tam figuruje.
Ja som to skusila tak, ze som si urobila dalsiu DPF s minusovou sumou, ale s tym ma software nejaky problem. A ta napr. v saldokonte nenabehne.
Ako si realizovala predmetnú vrátenú zálohu. Ak ideš cez BV, tak si daj vo vzoroch "1" a ono ťa to už odnaviguje na úhradu a spárovanie tej konkrétnej zálohy.
0 0
cazu3 cazu3

cazu3 je offline (nepripojený) cazu3

Sla som do uhrady cez BV a tam som si vybrala cez lupu spominanu DPF. A ta potvora tam stale je.
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

cazu3 Pozri príspevok
Sla som do uhrady cez BV a tam som si vybrala cez lupu spominanu DPF. A ta potvora tam stale je.
A banke máš 221/314 alebo 221/321? Ak ti to nejde, tak zavolaj priamo do Krosu oni ťa odnavigujú po telefone krok za krokom. Takto na diaľku cez internet sa to nedá.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať